Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: lotniska Luftwaffe 1939 (2016-09-20,21:18)

Takie mam pytanie:    
    
Czy ktoś potrafi umiejscowić Schonfeld-Crossinsee oraz Pinnow-Plathe?    
Wiem że Schonfeld jest u Niemców, a Pinnow u nas. Ale gdzie dokladnie?    
    
z góry dzięki za pomoc
ArekDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 13, strona 2 z 2
«  -  1  2  -  »

(3) Re: lotniska Luftwaffe 1939 z dnia 2009-03-16, 16:04 :
Przepraszam za literówkę. Oczywiście chodzi o miejscowość Płoty (gm. Płoty, pow. gryficki). A co do lotniska Pinnow, to niektórzy podają również, że należy wiązać je z miejscowością Pniewo. Zob. 209.85.229.132/search?q=cache:jGrQqvfVMAwJ:www.gorawino.net/index2.php%3Foption%3Dcom_content%26do_pdf%3D1%26id%3D202+Pinnow+Pin%C3%B3w&cd=2&hl=pl&ct=clnk&gl=pl
Sławomir HordejukDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2) Re: lotniska Luftwaffe 1939 z dnia 2009-03-16, 11:18 :
Dziękuję Panie Sławku!    
    
Brałem to miejsce pod uwagę, ale jako jedno z kilku. Artykuł wyjaśnia kwestię Pinnow - czyli Pniewo przy drodze krajowej nr 6 między Płotami a Rzesznikowem. A samo lotnisko było na wsch od tej miejscowości i dzisiaj jest tam las.    
    
Pozostaje kwestia Plathe. Napisał Pan PŁATY i że tam było lotnisko polowe. Czyli wychodziłoby że to dwa różne lotniska były? Ale chyba I/KG152 nie stała na dwóch lotniskach na raz? A czy nie będzie to po prostu miejscowość PŁOTY - na pd od Pniewa, przy tej samej drodze, najbliższa "większa" miejscowość. Może tam po prostu były kwatery sztabu czy coś takiego i dlatego Pinnow-Plathe? Coś jakby Breslau-Gandau (oczywiście zachowując skalę).    
    
pozdrawiam
Arek
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: lotniska Luftwaffe 1939 z dnia 2009-03-16, 09:35 :
Jeżeli chodzi o miejscowości Pinnow-Plathe, to są to dwie różne wsie. Pinnow, to zapewne Pinów (zachodniopomorskie), gdzie w czasie II wojny mieściło się lotnisko zapasowe Luftwaffe. Więcej o nim znajdzie Pan w linku: Luftwaffewww.gorawino.net/index.php?option=com_content&task=view&id=202&Itemid=138    
Wieś Plathe to dziś Płaty (również zachodniopomorskie), gdzie mieściło się lotnisko polowe.
Sławomir HordejukDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 13, strona 2 z 2
«  -  1  2  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców