Wiadomości, ogłoszenia
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów (2009-11-03,22:08)

Witam    
    
zabieram tutaj pierwszy raz głos, bo uważam, że trzeba skomentować jednego z uczestników tego forum, autora. Pracowałem kilka lat w Anglii i po powrocie do kraju czytam zaległe książki.    
    
Z ciekawością sięgnąłem do książek Mariusa Emmerlinga "Luftwaffe nad Polską" i raz ze zdziwieniem, czasami z ciekawością czytam, co ten gość napisał. Skomentuję tylko jedną rzecz.    
W t. 1 swojego " (s. 79 i 233) dzieła bezpodstawnie oskarżył on pilota por. Goettela, że stchórzył i wyskoczył ze swojego samolotu przed atakującym go Lt. Philippem. Nie podaje on na to żadnych dowodów, a snuje tak bzdurne hipotezy. Skąd Pan wie, że to ten pilot? "...to na pewno musiał być..." To był na 100%, czy to tylko domysł.    
    
PANIE EMMERLING, BYĆ MOŻE ŻYJĄ JACYŚ KREWNI TEGO LOTNIKA I WYPADAŁOBY NAPISAĆ JAKIEŚ SŁOWO PRZEPRASZAM W ICH STRONĘ, POLSKIEGO CZYTELNIKA.     
SKORO JEST PAN AUTOREM, TO POWINIEN PAN ZACHOWYWAĆ JAKIEŚ STANDARDY ETYCZNE, A NIE PISAĆ TAKIE BEZPODSTAWNE OSKARŻENIA.    
PRZYZNAM, ŻE DOPÓKI NIE ZOBACZĘ JAKIŚ PRZEPROSIN W STRONĘ CZYTELNIKÓW, TO NIE KUPIĘ KOLEJNYCH DWÓCH TOMÓW, KTÓRE WIDZIAŁEM W JEDNEJ Z GDAŃSKICH KSIĘGARNI. MAM NADZIEJĘ, ŻE WIĘCEJ OSÓB PÓJDZIE W MOJE ŚLADY.    
    
Z poważaniem    
    
Paweł Sowiński    

Paweł Sowiński  

znalezionych: 475, strona 9 z 48
«  -  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  -  »

(395) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-30, 00:06 :
Ja też! ja też! ja też! ja też chcę zostać pańskim sponsorem panie Marius! Może pan ogłosić jakąś listę do której możnaby się dopisać? Otwiera ją pewnie tajemniczy pan Franek, który nie zabiera głosu w dyskusji, kto jeszcze? Może pański wydawca, pan Robert, też chce kogoś przysponsorować? Rozmawiał pan już z nim o tym?    
    
Cytat:
na szczęście może tylko lać swoją "wodę", gorzej, żeby kiedyś nie wpadł w tryby swojej własnej machiny wydumanej "propagandy", bo do pomieszania zmysłów już niedaleko
    
    
Alfred von Tirpitz
  
(394) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-29, 23:37 :
Cytat:
23 lutego 1616 roku Święte Oficjum orzekło, że tezy, że „Słońce jest środkiem świata i pozostaje nieruchome”, a „Ziemia nie jest środkiem świata i nie jest w spoczynku, ale obraca się wokół samej siebie w ciągu jednej doby” są bezsensowne z filozoficznego punktu widzenia, stanowią też błąd w wierze. Orzeczenie to zostało wkrótce cofnięte, a drukiem ukazało się dopiero po 17 latach, kiedy proces Galileusza osiągnął swój finał. Bezpośrednio po posiedzeniu cenzorów wydano bardziej umiarkowany dekret, w którym słowo „herezja” nie pojawiało się, a na Indeksie nie umieszczono ani jednej książki astronoma. Uczony miał jednak odtąd powstrzymać się od głoszenia tez kopernikańskich jako udowodnionych.
Marius  
(393) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-29, 23:18 :
Cytat:
Marius    
Panie Sowinski,     
czesc wypowiedzi nie jest ode mnie, mimo ze jest podpisana "Marius". Wiec watpie, ze jest pan w stanie ocenic na tym forum cokolwiek i kogokolwiek.     
Moje odpowiedzi na panska bazgranine znajduja sie w postach 354 i 355. Jesli chce sie pan takze przylaczyc do grona sponsorow, to prosze bardzo.
    
    
Panie Emmerling    
    
znów unika Pan merytorycznych odpowiedzi na moje pytania, zarzuty np. o brak zrozumienia sensu słowa "patriotyzm", dualną ocenę polskich lotników (raz "dzicy bohaterzy", a raz unikający walki).    
    
Inna ważna kwestia. Dziennikarz piszący ze mną artykuł o Pańskich pracach chciałby się z Panem skontaktować drogą meilową dla ewentualnego umówienia się na telefoniczny wywiad, jeśli wyrazi Pan na to zgodę. Proszę sprawę przemyśleć, a w przypadku zgody proszę napisać o tym na tym forum w ciągu kilku najbliższych dni. Skontaktujemy się z Panem, jeśli..... W przypadku pozytywnej odpowiedzi zyska Pan możliwość ustosunkowania się do tekstu artykułu.    
    
Z poważaniem    
    
Paweł Sowiński    
    
    
    
Paweł Sowiński
  
(392) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-29, 23:09 :
Cytat:
Darzący Galileusza sympatią kardynał Bellarmin upominał go już wówczas, żeby „zadowolił się mówieniem ex supositione, nie zaś w sposób kategoryczny” i że ciężar przedstawienia dowodu leży po stronie zwolenników nowej teorii. Mimo to Galileusz nie przestawał upierać się przy swoich tezach, a uparte przypisywanie sobie wyłączności na kolejne odkrycia mnożyło mu wrogów. W 1615 roku dominikanin Nicola Lorini, staruszek, który po przejrzeniu pism Galileusza stwierdził zapewne, że w osobie uczonego narodził się jakiś nowy Luter, napisał na astronoma donos do Świętego Oficjum. Szacowna kongregacja wszczęła postępowanie
Marius  
(391) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-29, 22:33 :
Panie Sowinski,    
czesc wypowiedzi nie jest ode mnie, mimo ze jest podpisana "Marius". Wiec watpie, ze jest pan w stanie ocenic na tym forum cokolwiek i kogokolwiek.    
Moje odpowiedzi na panska bazgranine znajduja sie w postach 354 i 355. Jesli chce sie pan takze przylaczyc do grona sponsorow, to prosze bardzo.    
Marius  
(390) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-29, 22:29 :
Cytat:
Przyznam, że zaskoczył mnie Pan nimi.
Panie Pawle, czego Pan się spodziewał? pan E. dyskutuje tylko wtedy kiedy ma na to ochotę, a nie wtedy gdy ktoś się o to do niego zwraca. Proszę zobaczyć, ten wątek jest pełen pytań do niego, które pozostawił bez odpowiedzi, bo niby jakiej odpowiedzi miałby udzielić na pytanie: "co o jego pracy sądzą niemieccy historycy?", "dlaczego jego książki nie zostały opublikowane w Niemczech?". Samokrytyka jest mu absolutnie obca. Sam swoją pogardą do innych prowokuje brak szacunku do siebie, ale wówczas wypisuje różne bzdety w rodzaju tych o Galileuszu, prześladowaniach, mitach itd.    
    
Niech Pan tylko pamięta, że pan E. wrazie czego wszystkiego się wyprze i jeszcze Panu się dostanie. Pytanie czy warto?
Forumowicz
  
(389) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-29, 21:25 :
Cytat:
ytat:    
1616- Święte Oficium ocenzurowało dwa zdania Kopernika: 1/ Słońce stanowi centrum; 2/ Ziemia nie stanowi centrum; a jego dzieło "De revolutionibus..." Wprowadzono na indeks ksiąg zakazanych. W wyroku tym nic jednak nie wspomniano o Galileuszu. Dzień po wprowadzeniu na indeks kard. Robert Belarmin wzywa Galileusza na audiencję. (Rozmowa ta okazała się "bombą z opóźnionym zapłonem", bowiem do niej odwoływano się podczas procesu w 1633r.)     
    
Procedura postępowania w podobnych wypadkach przewidywała trzy kroki:     
    
1. Zachęcenie przez "ostrzeżenie" by nie nauczał;     
    
2. W przypadku sprzeciwu - formalny zakaz na piśmie;     
    
3. W przypadku nie zastosowania się -formalne oskarżenie i zatrzymanie.     
    
    
    
Panie Emmerling    
    
powyższe cytaty potraktuję, jako część odpowiedzi na moje pytania do Pana. Przyznam, że zaskoczył mnie Pan nimi.     
    
Pozwolę sobie użyć te cytaty w artykule polemicznym, żeby zobrazować osobowość autora, jego zainteresowania.    
    
    
Z poważaniem    
    
Paweł Sowiński    
    
P.S. Merytorycznych odpowiedzi, jak nie widzę, tak nie widzę. Wykpił się Pan od nich pytając, czy "wojna powietrzna w 1939 rozgrywała się tylko po niebem Warszawy." Wie Pan, że nie, a łaskawie nie wyjaśnił nam Pan sprzeczności w swojej ocenie polskich lotników w 1939 roku. W taki sposób Pan kpi tylko z siebie.
Paweł Sowiński
  
(388) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-29, 20:12 :
Dajcie już spokój temu męczennikowi norymberskiemu!!!
Armagedonius Recycling
  
(387) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-29, 15:50 :
Marius Emmerling.     
Wstrzymał lotnika polskiego, ruszył Luftwaffe.    
    
Sugeruję porzucić dotychczasowe zajęcia ("talenty"), które raczej sławy i powszechnego szacunku panu nie przyniosły i z pożytkiem dla bliźniego przenieść się np. na forum.wiara.pl/    
    
Na marginesie - ten numer z Galileuszem mógłby zostać nawet potraktowany przez sąd jako okoliczność łagodząca i zamiast kary np. finansowej zasądzonoby panu leczenie zamknięte (spotkałby pan tam wielu ciekawych ludzi o równie wizjonerskich poglądach na otaczający ich świat). Ciekawe czy pański wydawca miałby również tyle szczęścia?
Forumowicz
  
(386) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-29, 15:44 :
    
No co tak nieśmiało??    
Pisz Mariushku, pisz jak najwięcej. Nie odmawiaj nam swoich wypowiedzi. Skopiuj tutaj od razu kilka stron z internetu. Psychiatrzy już gromadzą materiał do analizy ułomności i zniszczeń pod brunatno-futbolowym deklem.    
    
czytelnik
  

znalezionych: 475, strona 9 z 48
«  -  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców