Wiadomości, ogłoszenia
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów (2009-11-03,22:08)

Witam    
    
zabieram tutaj pierwszy raz głos, bo uważam, że trzeba skomentować jednego z uczestników tego forum, autora. Pracowałem kilka lat w Anglii i po powrocie do kraju czytam zaległe książki.    
    
Z ciekawością sięgnąłem do książek Mariusa Emmerlinga "Luftwaffe nad Polską" i raz ze zdziwieniem, czasami z ciekawością czytam, co ten gość napisał. Skomentuję tylko jedną rzecz.    
W t. 1 swojego " (s. 79 i 233) dzieła bezpodstawnie oskarżył on pilota por. Goettela, że stchórzył i wyskoczył ze swojego samolotu przed atakującym go Lt. Philippem. Nie podaje on na to żadnych dowodów, a snuje tak bzdurne hipotezy. Skąd Pan wie, że to ten pilot? "...to na pewno musiał być..." To był na 100%, czy to tylko domysł.    
    
PANIE EMMERLING, BYĆ MOŻE ŻYJĄ JACYŚ KREWNI TEGO LOTNIKA I WYPADAŁOBY NAPISAĆ JAKIEŚ SŁOWO PRZEPRASZAM W ICH STRONĘ, POLSKIEGO CZYTELNIKA.     
SKORO JEST PAN AUTOREM, TO POWINIEN PAN ZACHOWYWAĆ JAKIEŚ STANDARDY ETYCZNE, A NIE PISAĆ TAKIE BEZPODSTAWNE OSKARŻENIA.    
PRZYZNAM, ŻE DOPÓKI NIE ZOBACZĘ JAKIŚ PRZEPROSIN W STRONĘ CZYTELNIKÓW, TO NIE KUPIĘ KOLEJNYCH DWÓCH TOMÓW, KTÓRE WIDZIAŁEM W JEDNEJ Z GDAŃSKICH KSIĘGARNI. MAM NADZIEJĘ, ŻE WIĘCEJ OSÓB PÓJDZIE W MOJE ŚLADY.    
    
Z poważaniem    
    
Paweł Sowiński    

Paweł Sowiński  

znalezionych: 475, strona 11 z 48
«  -  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  -  »

(375) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-29, 11:05 :
Hi,     
    
Krótkie uzupełnienie do:     
    
Cytat:
W t. II, str. 148 czytamy, ze następnego dnia 4.(St)/186 zaatakowała Kępę Oksywską (Nowe Obłuże).     
"Podczas lotu załogi odkryły resztki samolotu eskadry zestrzelonego 14 września. Maszyna leżała w wodzie koło miejscowości Lazarett, 100 m od plaży."     
    
Pomijając fakt, że nie ma takiej miejscowości, jak to się ma do zdjęć dołączonych na końcu książki, na których widać wrak na lądzie, drzewa, ludzie i budynki? Podpis pod zdjęciami :     
"Resztki Ju 87, J9+DM z 4.(St)/186(T) zestrzelonego 14 września polskim ogniem plot. w rejonie Oksywia. Zginęła załoga w składzie ..."     
    
Jak mógł leżeć w wodzie, skoro jego resztki sfotografowano na lądzie? Widocznie niemieccy lotnicy widzieli tylko to, co chcieli widzieć.
    
    
Na terenie ówczesnego Oksywia był szpital (niem. Lazarett), w którym przechodzili kwarantannę przybywający do tamtejszego portu, co było zgodne z międzynarodowymi wymogami. Zapewne o to właśnie chodziło niemieckim lotnikom. Jednak był to tylko pojedynczy budynek, a nie cała miejscowość. Takimi kalafiorami kończy się bezmyślne przepisywanie dokumentów, bez jakiejkolwiek ich analizy. A w "trylogii" ME można posadzić już kalafiorowe pole.     
Co do widzianego przez Niemców rozbitego w wodzie Stukasa to możliwe, że faktycznie go widzieli i jest maszyna nie ujęta w żadnym dokumencie. Z całą pewnością nie był to Stukas strącony dzień wcześniej, bo ten rozbił się na lądzie i nie mógł leżeć w wodzie. Chyba, że owego dnia stracono dwa Ju 87 trafione w ziemi podczas przelotu nad wodą.     
    
Pozdrawiam     
Ucho
Grzegorz Uchocki
  
(374) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-29, 09:47 :
    
Folksdojcz oszalał.    
    
czytelnik
  
(373) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-29, 09:39 :
Cytat:
1616- Święte Oficium ocenzurowało dwa zdania Kopernika: 1/ Słońce stanowi centrum; 2/ Ziemia nie stanowi centrum; a jego dzieło "De revolutionibus..." Wprowadzono na indeks ksiąg zakazanych. W wyroku tym nic jednak nie wspomniano o Galileuszu. Dzień po wprowadzeniu na indeks kard. Robert Belarmin wzywa Galileusza na audiencję. (Rozmowa ta okazała się "bombą z opóźnionym zapłonem", bowiem do niej odwoływano się podczas procesu w 1633r.)    
    
Procedura postępowania w podobnych wypadkach przewidywała trzy kroki:    
    
1. Zachęcenie przez "ostrzeżenie" by nie nauczał;    
    
2. W przypadku sprzeciwu - formalny zakaz na piśmie;    
    
3. W przypadku nie zastosowania się -formalne oskarżenie i zatrzymanie.    
    
    
Marius  
(372) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-28, 20:48 :
No tej Pańskiej Luftwaffe zdecydowanie nie wyszło na zdrowie że tak nie było.
Armagedonius Recycling
  
(371) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-27, 21:08 :
    
Cytat:    
    
Czy wojna powietrzna miala miejsce tylko nad Warszawa i tylko 1 wrzesnia ?     
Marius    
    
Durniejszy Z Pana hitlerowiec niż myślałem Panie Emmerling.
krzysztof s
  
(370) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-26, 23:12 :
Cytat:
może by warto swoje talenty inżynierskie ukoronować w końcu dyplomem, a nie pisać coś o brunatnej wodzie, a nie być specjalistę od prawa karnego, historii itp.
Pan chyba naprawdę cały czas myli mnie (i pozostałe osoby podpisujące się jako Forumowicz) z kimś innym. A cytatu z Ewangelii można tylko pogratulować - tego jeszcze na forum "myśliwcy" nie grali ;-) Miejmy nadzieję, że pan E. weźmie go sobie do serca i kiedyś spożytkuje z sensem swoje "talenty".
Forumowicz
  
(369) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-26, 18:15 :
Skutki nalotów na Warszawę    
    
www.youtube.com/watch?v=72BFkdI8alo&feature=related
Obserwator
  
(368) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-26, 17:28 :
"Tawariszczu" Nasz, może by warto swoje talenty inżynierskie ukoronować w końcu dyplomem, a nie pisać coś o brunatnej wodzie, a nie być specjalistę od prawa karnego, historii itp.    
    
Cytat:
Przypowieść o talentach    
Będzie też podobnie jak z człowiekiem, któy wybierał się w podróż. Zawołał swoje sługi i powierzył im swój majątek. Jedenmu dał pięć talentów, drugiemu dwa, a trzeciemu jeden; każdemu według jego zdolności. I wyjechał. Ten, który otrzymał pięć talentów, natychmiast wpuścił je w obieg i zyskał drugie pięć. Podobnie i ten, który otrzymał dwa, zyskał drugie dwa. Ten zaś, który otrzymał jeden, wykopał dół w ziemi i ukrył pieniadze swego pana.    
Po dłuższym czasie pan powrócił i zaczął rozliczać się ze sługami. Najpierw przyszedł ten, który otrzymał pięć talentów. Przyniósł drugie pięć i powiedział: "Panie, dałeś mi pięc talentów. Oto zyskałem następne pięć". Pan powiedział do niego: "Dobrze, sługo dobry i wierny. Byłeś wierny w drobnych sprawach, nad wieloma cię postawię. Wejdź, aby radować się ze swoim panem".    
Przyszedł anstępnie ten, który otrzymał dwa talenty, i powiedział: "Panie! Dałeś mi dwa talenty. Oto zyskałem dwa następne. Pan powiedział do niego: "Dobrze, sługo dobry i wierny. Byłes wierny w drobnych sprawach, nad wieloma cię postawię. Wejdź, aby radować się ze swoim panem.".    
Przyszedł wreszcie ten, który otrzymał jeden talent i powiedział: "Panie! Wiedziałem, że jesteś człowiekiem wymagającym. Chcesz żąć tam, gdzie nie posiałeś i zbierać tam, gdzie nie rozsypałeś. Bałem się ciebie i dlatego ukryłem talent w ziemi. Oto masz, co twoje". Wtedy pan mu odpowiedział: "Sługo zły i leniwy. Wiedziałeś, że chcę żąć tam, gdzie nie posiałem i zbierać tam, gdzie nie rozsypałem. Powinieneś był więc przekazać pieniądze bankierom, a ja po powrocie odebrałbym je z zyskiem. Dlatego zabierzcie mu talent i dajcie temu, któy ma dziesięć talentów. Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane i będzie miał w nadmiarze. Temu zaś, kto nie ma, zostanie zabrane nawet to, co ma. A nieużytecznego sługę wyrzućcie na zewnątrz, w ciemności. Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.     
    
Ewangelia wg Św. Mateusza 25 , 14-30
    
    
    
    
Forumowicz
  
(367) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-26, 17:01 :
Cytat:
Och jejku, jakiż dowcipas. Po prostu ześmiać się ze śmiechu.
Mi to wygląda na taki trochę histeryczny pośmiech.
Forumowicz
  
(366) Re: Oskarżenie o tchórzostwo bez dowodów z dnia 2009-03-26, 16:59 :
Cytat:
"Nasz znany forumowicz" to prokurator, sędzia, kat za razem, jak za dobrych czasów rewolucji francuskiej.
ma pan na myśli sędziego Emmerlinga? To przecież on nie tak dawno w tym wątku zacierał ręce na myśl, że kilka osób "dorzuci" mu się do kosztów pozyskania materiałów z archiwów. To jak to jest, jak E. insynuuje coś takiego to cacy, a jak ktoś inny pisze, że coś się kwalifikuje pod to samo to już nie? A panowie to z której piaskownicy jesteście?
Forumowicz
  

znalezionych: 475, strona 11 z 48
«  -  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców