ny, poszukiwana
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Zmarł kpt. pil. Zygmunt Popławski (2011-11-24,14:30)

Jak zapewne Państwu wiadomo, 8 stycznia zmarł Zygmunt Popławski, pilot m.in. 301 DM. Ponieważ mieszkam w Białej Podlaskiej, gdzie się urodził, poszukuję wszelkich informacji na jego temat. Serdecznie dziękuję Panu Frankowi za informację o śmierci Z. Popławskiego oraz link do noty pośmiertnej thechronicleherald.ca/announcements/display.php?anntype=obituaries~2009/01/10~16822286    
Serdecznie pozdrawiam wszystkich Forumowiczów.
Sławomir HordejukDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 11, strona 1 z 2
«  -  1  2  -  »

(11) Re: Zmarł kpt. pil. Zygmunt Popławski z dnia 2011-11-24, 14:30 :
Witam.    
W dniu dzisiejszym otrzymałem wiadomość z biura prasowego Prezydenta Dąbrowy Górniczej, że Pan Piotr Kosiń jest w szpitalu. Był troszkę stan podgorączkowy i inne dolegliwości ale wszyscy są dobrej myśli. Zdrowiem Pana Piotra zainteresowany jest Pan Prezydent a jako lekarz na pewno będzie miał wgląd w stan jego zdrowia.    
Poprzez Panią Krystynę przekazałem od wszystkich forumowiczów najlepsze życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla Pana Piotra.    
Wiesiek
W.G[83.28.153.221]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(10) Re: Zmarł kpt. pil. Zygmunt Popławski z dnia 2011-11-23, 23:53 :
Cytat:
Pan Piotr pyta: czy Pan Kosin chce wokół siebie tyle rozgłosu? Myślę, że nie chce rozgłosu, bo jest bardzo skromnym człowiekiem – chce jedynie należytego mu szacunku...

Skoro tak wygląda sytuacja, to macie obaj rację.     
Sprawy szeroko pojętego ''upamiętniania'' są mi dobrze znane i to, niestety, zazwyczaj z tej negatywnej strony. Z praktyki wiem, że starając się załatwić tego typu sprawy najlepiej czekać do okresu przedwyborczego. Wówczas nasi radni są w stanie obiecać gruszki na wierzbie :( Czasem to jedyna droga a cel uświęca środki. Jeśli na fali zmian politycznych uda się sprawić, że kogoś uchronimy od zapomnienia - warto to zrobić. O radnych i tak szybko zapomnimy...    

Do dziś pamiętam słowa Stanisława Skalskiego, kiedy zapytałem go o dalszą część ''Czarnych krzyży...". Klimat - powiedział - jest zbyt chłodny na naszej szerokości geograficznej. Wygląda na to, że słowa generała, mimo pozornych zmian, są ciągle aktualne.    
Dlatego - między innymi - od czasu do czasu informuję Was o wszelkiego rodzaju imprezach mających miejsce w Wielkiej Brytanii. Psioczymy na Anglików, ale czy nie jest czasem tak, że część z nich bardziej pamięta o naszych lotnikach niż my sami? Smutne to...
piotr
[86.160.85.86]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(9) Re: Zmarł kpt. pil. Zygmunt Popławski z dnia 2011-11-23, 23:22 :
Witaj Włodku.    
Właśnie tam się zwróciłem, do Pana Prezydenta miasta Dąbrowa Górnicza. Poczekam co odpisze Pan Prezydent ale myślę, że jego była profesja wyrobiła w nim poczcie odpowiedzialności, wrażliwości na ludzkie sprawy i prawidłową ocenę wartości człowieka.     
Odznacza się tylu zagranicznych decydentów.     
Wiesiek
W.G[83.6.118.72]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(8) Re: Zmarł kpt. pil. Zygmunt Popławski z dnia 2011-11-23, 22:52 :
Problem polega na tym, że Pan Kosin mieszka w Dąbrowie od 2002 r. Ma wspaniałą rodzinę, która gwarantuje mu opiekę.     

Już w 2002 r. kiedy Pan Kosin ostatecznie wrócił do Ojczyzny, jego bliscy zgłosili się do Urzędu Miejskiego z prośbą o pomoc w uregulowaniu wszelkich spraw socjalnych tj. np. wydanie dowodu osobistego czy wyrobienie legitymacji inwalidzkiej. Nigdzie nie spotkali się z przychylnym nastawieniem urzędników. Szczytem było to, że nie chciano wydać Panu Kosinowi legitymacji kombatanckiej, ponieważ zakwestionowano angielską wersję tego dokumentu. Długo by tu można opisywać skandaliczne potraktowania Pana Kosina przez „Dąbrowskich” urzędników – ale nie warto...    

Poza tym Pan Kosin przed wojną był harcerzem. Podczas ostatniego jubileuszu ZHP w Dąbrowie Górniczej odbyły się wspaniałe uroczystości. Rodzina Pana Kosina wiedziała o tym i na kilka tygodni przed imprezą zgłosiła się do miejscowego zarządu ZHP informując, że w Dąbrowie mieszka przedwojenny harcerz z tak bogatym życiorysem wojennym. Jak myślicie czy ktoś z dąbrowskiego harcerstwa wpadł na pomysł by zaprosić Pana Kosina na uroczystość? Otóż nie – bo po co zawracać sobie głowę starszym człowiekiem...    

Pan Piotr mieszka w pobliżu miejskiego muzeum – jak myślicie, czy pomimo poinformowaniu przez rodzinę o istnieniu Pana Kosina, zainteresowało się ono dziejami swojego sąsiada?     

Odnoszę wrażenie, że jedynie dzięki P. Wojtkowi Zmyślonemu znamy dzieje Pana Kosina... To on nam go przywrócił... nie licząc oczywiście ogromnego wkładu jego krewnych i zarazem opiekunów.     

Pan Piotr pyta: czy Pan Kosin chce wokół siebie tyle rozgłosu? Myślę, że nie chce rozgłosu, bo jest bardzo skromnym człowiekiem – chce jedynie należytego mu szacunku...     

wiecie jakie było pierwsze pytanie, zadane przez Pana Piotra dąbrowskiemu prezydentowi? - „dlaczego tak długo?” – i ja pytam Pana prezydenta: dlaczego tak długo Pan Piotr musiał czekać na należyty mu szacunek?     

Panie Wiesławie - szkoda, że nie dał Pan cynku o petycji do dąbrowskiego magistratu - chętnie bym sie pod nią podpisał.     

pozdrawiam
wlodekro [83.22.200.43]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(7) Re: Zmarł kpt. pil. Zygmunt Popławski z dnia 2011-11-23, 21:30 :
Witam.    
Ad.6    
Wiesławie     
Cytat:
Zazwyczaj jest tak, że mamy pretensje do kogoś bliżej nieokreślonego. Ale kto to są ci ''oni'', którzy nic nie robią?     
Może zamiast czekać na tych tajemniczych ludzi warto samemu pomyśleć:

Pomyślałem i napisałem bezpośrednio do Osoby z wierzchołków Władzy, wprawdzie bez pytania o zgodę Starszego Pana ale myślę, że zostanie mi to wybaczone bez względu na finał tej korespondencji.    
Cytat:
No i zapytać Starszego Pana czy chce wokół siebie tyle rozgłosu.

Na pewno sam jest jak najmniej zainteresowany przypominaniem swej osoby.     
Wiesiek
(6) Re: Zmarł kpt. pil. Zygmunt Popławski z dnia 2011-11-23, 20:36 :
Wiesławie    

Zazwyczaj jest tak, że mamy pretensje do kogoś bliżej nieokreślonego. Ale kto to są ci ''oni'', którzy nic nie robią?    

Może zamiast czekać na tych tajemniczych ludzi warto samemu pomyśleć:    

Cytat:
I co dalej ?

Napisałeś    

Cytat:
Może by ktoś pomyślał    

Pytam: kto? Czemu czekać na tego ''kogoś'' a potem narzekać, że czegoś tam nie zrobiono?    
Jesteś na miejscu, wszyscy wiedzą jak bardzo bliska jest Ci pamięć o naszych orłach. Może warto wykonać parę telefonów, zaaranżować kilka wizyt, poszukać ludzi którzy mogą lub mają kontakty.    
No i zapytać Starszego Pana czy chce wokół siebie tyle rozgłosu.    

Pozdrawiam
piotr
[86.160.85.86]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(5) Re: Zmarł kpt. pil. Zygmunt Popławski z dnia 2011-11-23, 17:59 :
Witam    

Jestem w trakcie pisania biogramu na temat ppłk. pilota Zygmunta Popławskiego - nr służbowy P-1528     
Jesli ktoś posiada dokumenty, zdjęcia itd na temat Z. Popławskiego , prosze o kontakt    

www.sekowa.info/index.php?go=37&id2=88    

Pozdrawiam    
Aleksander Gucwa
Aleksander Gucwa[83.7.196.207]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(4) Re: Zmarł kpt. pil. Zygmunt Popławski z dnia 2011-11-23, 16:49 :
Witam.    
może nie w tym wątku ale sprawa dotyczy tego samego problemu.     
Nie tak dawno Włodarze miasta i gminy Dąbrowa Górnicza dowiedzieli się o skromnym i cichym obywatelu swego miasta Panu Piotrze Kosiń.    
Odwiedzinom, gratulacjom, życzeniom towarzyszyła lokalna gazeta Przegląd Dąbrowski (7/2011). I co dalej ? Może by ktoś pomyślał, że ten człowiek zasłużył na coś więcej i aby nie skończyło się jak w tym przypadku.    
Wiesiek
(3) Re: Zmarł kpt. pil. Zygmunt Popławski z dnia 2011-11-21, 14:41 :
Drogi Panie,    
Lepiej pozno niz wcale - jak powiedziala babcia spozniajac sie na pociag.     
Odpisuje z chyba kilkuletnim opoznieniem, tym nie mniej sadze, ze odpowiedz moze byc dla Pana interesujaca poniewaz teraz wlasnie opracowujemy dosyc szczegolowy zyciorys Zygmunta, ktorego pierwsza czesc - juz z zauwazalnymi bledami (np. mial starsza siostre Janine - po mezu Gwiazda i inne) ukazala sie na stronie Aleksandra Gucwy z Sekowej     
www.sekowa.info/index.php?go=37&id2=88    
Jezeli posiada Pan jakies dodatkowe informacje na temat rodziny Zygmunta, czy zna Pan jakies historie z nim zwiazane, uprzejmie prosze o kontakt.    
Leszek Witkowski    

Leszek Witkowski[24.224.166.180]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2) Re: Zmarł kpt. pil. Zygmunt Popławski z dnia 2009-03-02, 10:46 :
Witam,    

Pan Poseł Adam Abramowicz, postanowił wystąpić do Pana Prezydenta RP o nadanie odznaczenia pośmiertnego Panu ppłk. pil. Zygmuntowi Popławskiemu w związku z tym bardzo proszę o kontakt w niniejszej sprawie, każda informacja będzie bardzo pomocna.    
tel. 083 342-27-01 Biuro Poselskie Adama Abramowicza, 21-500 Biała Podlaska ul. Krótka 1-3 lub e-mail [email protected]    
Dariusz StefaniukDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 11, strona 1 z 2
«  -  1  2  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców