Royal Air Force
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Niemieckie komentarze? (2009-11-10,23:11)

Wszyscy wiemy,że nieprzeciętne sukcesy polskich pilotów myśliwskich w Bitwie o Anglię odbiły się szerokim echem na Wyspach i nie tylko.Nie mogło to ujść uwagi Niemców.Czy było to w jakiś sposób komentowane,współcześnie czy we wspomnieniach niemieckich uczestników Bitwy?A może przez Goebbelsową propagandę?Może ktoś coś czytał,bo ja tylko u P.Bożeny Gostkowskiej w książce o Witoldzie Łokuciewskim trafiłem na takie oto zdanie:"Jak pisze żartobliwie Bohdan Arct,pośród personelu Luftwaffe poczęła kursować legenda o polskich diabłach,które powstały z grobu i straszą na londyńskim niebie."
krzysztof sDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 158, strona 6 z 16
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

(108) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-01, 12:47 :
Dalej Pan jesteś nieprzytomny,to już nowy rok,a pan nie zauważył,że wśród jamników uplasowano Pana a nie mnie.Niech Panu będzie,ja obrzucam błotem Pana ,ale Pan wszystko i wszystkich.I vice versa-rzuć Pan w końcu jakimś normalnym argumentem.I nie rób Pan z siebie ofiary,kiedy tak naprawdę jesteś Pan agresorem."Coś mi to przypomina z historii,ale zostawmy to"-to chyba Pańskie słowa.
krzysztof s
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(107) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2009-01-01, 12:06 :
Cytat:
Albo Pan jest nieprzytomny,albo robi sobie Pan jaja.Opluwanie ludzi,którzy walczyli w obronie swojego kraju ,nazywanie ich samobójcami,obrzucanie błotem RAF-u,PSP,wszystkich,kogo popadnie,nazywa Pan "innym zdaniem?","konstruktywną krytyką"?
    
    
Panie madrala Krzysztof, pan potrafi tylko uprawiac propagande i pluc po dyskutantach, ktorzy sie z panem nie zgadzaja. Oprocz pana nikt nikogo nie opluwa i nie obrzuca blotem. Wymysl pan cos nowego, rzuc jakims normalnym argumentem. Wyzywanie kogos od glupkow, glabow, Volksdeutschow i Werwolfow plasuje pana wsrod jamnikow, o ktorych gdzies tu wspomniano.    
MariusDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(106) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 19:15 :
Panowie. Wasza zawziętość w dyskusji budzi niesmak. Więcej argumentów a mniej emocji.    
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.    
Adam Kajczyk
Adam KajczykDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(105) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 18:53 :
Szanowny Forumowiczu!    
Jasne,że nie chodzi o złudzenia.Gdyby tak było, ten werwolf od siedmiu boleści by się tak nie rzucał.
krzysztof s
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(104) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 18:46 :
Panie Mateo, pytanie o Gładycha skierowane było do naszego rzecznika prasowego Komisji Bajana. Proszę mu nie podsuwać odpowiedzi, bo przecież cała jego "badawczo - historyczna" egzystencja bazuje na tym co podsłucha.    
Pozdrawiam
piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(103) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 18:33 :
Cytat:
Odnosze jednak wrazenie, iz niektorzy panowie w ogole nie rozumieja co to jest armia i jak ona funkcjonuje.
w wydaniu kogoś kto zajmuje się zawodowo piłką kopaną takie stwierdzenia mogą wzbudzać tylko litość, żeby nie napisać "pośmiech". Panie Marius, więcej pokory. Kreuje się pan na kogoś kim pan absolutnie nie jest, ale proszę próbować dalej. Chętnie się pośmiejemy.
inny forumowicz
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(102) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 18:09 :
Cytat:
Po co z takim uporem odziera nas Pan ze złudzeń?
    
    
Panie Krzysztofie,    
Tu nie chodzi o walkę o utrzymanie jakichś tam złudzeń. Ludzie zajmujący się historią lotnictwa już bardzo dawno nie zajmują się podgrzewaniem mitów ani złudzeniami. A badania różnych tematów są bardzo zaawansowane, o czym furtbolowy nieudacznik nic nie wie. Bo jest trzymany z daleka od wszelkiej wiedzy.    
    
On zaledwie USIŁUJE wmówić nam swoją prostacką wersję licząc na to, że sami nie potrafimy pracować z dokumentami, że nie wystarczy nam wytrwałości w zgłębianiu własnej historii. A wtedy nawet niedouczony prostak-futbolista będzie mógł zamieszać.    
    
Nic z tego.    
    
Proszę nie oczekiwać, że folksdojcz będzie wyznawał pojęcia takie jak Patriotyzm i Poświęcenie. Z definicji dla folksdojcza "patriota" to najcięższa obelga.    
Forumowicz
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(101) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 17:50 :
Tak,tak Mariusie Emmerlingu, admiratorze prawdy i obiektywizmu,krynico mądrości,nadziejo cywilizacji na wyzwolenie z mitów,tyś jedynym dorosłym na tym łez padole,któż są owi niegodziwi,co śmią oczy plugawe odwracać od prawdy i uszy na nią zamykać?Czyż nie widzą,że "bladzą" opowiadaąc o jakimś bohaterstwie,poświęceniu,patriotyżmie?O zagorzali,wyrzeczcie się nieprawości, raczej zacznijcie "zglebiać"    
jedyną prawdę,zawartą w kolejnych tomach "Luftwaffe ..."naszego Mistrza.    
Mariusowi Emmerlingowi wierny adorator    
krzysztof s    
Albo Pan jest nieprzytomny,albo robi sobie Pan jaja.Opluwanie ludzi,którzy walczyli w obronie swojego kraju ,nazywanie ich samobójcami,obrzucanie błotem RAF-u,PSP,wszystkich,kogo popadnie,nazywa Pan "innym zdaniem?","konstruktywną krytyką"? To raczej symptomy jakiegoś niedomagania.Od pierwszego pańskiego postu pełnego impertynencji nakłaniam Pana,żebyś zostawił w spokoju Bogu ducha winnych ludzi,którzy po prostu chcą się bawić,ale najwyrażniej dla Pana to nie zabawa.Pan nie możesz ścierpieć,że są na świecie ludzie dumni ze swoich rodaków,którzy przed laty rzetelnie spełnili swój obowiązek wobec Ojczyzny i samych siebie,i będziesz Pan tu bredził o sondach wojennych.Będziesz pan pisał,że to śmiechu warte.Jak swiat światem głupcy szydzili z rzeczy pięknych i mądrych i widać nic się nie zmieniło.Mówisz pan-żyjemy mitami.I cóż z tego? Co to może przeszkadzać człowiekowi,który twierdzi,że wie jak było naprawdę?Po co z takim uporem odziera nas Pan ze złudzeń?Mity są piękne,na pewno piękniejsze od wstydu palącego policzki na wspomnienie tego,komu i czemu się służyło,choćby i w dobrej wierze.Tym bardziej,że są prawdziwe,i to Pana tak boli.
krzysztof s
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(100) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 15:28 :
Marius    
    
Podczas wojny obronnej , ani razu polska kawaleria nie poszła na czołgi z szabelkami !    
    
To tylko głupi wyskok reżysera "Lotnej" , owy wyskok który do dziś przyprawia o rumieńce owego pana artystę.    
    
    
Pan M.E. sam pompuje komuszą propagandę , dziwne to bo niby gość ma się za historyka ?    
    
Historyka ? Czego ?    
    
Znam kilku niemców , w tym lotnika LW , który latał nad Polską , o polakach mówił z uznaniem.    
Latał na Ju 87 , pózniej na BF 110.    
Za najtrudniejszy okres uważał walki nad polską w 1939 , anglią 1940 i okres od inwazji 44r.    
Latał na kilku frontach.    
    
    
Dariusz KuleszaDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(99) Re: Niemieckie komentarze? z dnia 2008-12-31, 15:23 :
Cytat:
No widze że tempo dyskusji rośnie....
    
    
Panie Mateo, ja odnosze wrazenie, ze jest na odwrot, a kilku dzieciakow teskni za kolejna kampania...    
    
Cytat:
Nie wiem może sie mylę, proszę mnie poprawić, ale zaczynam odnosić wrażenie, iż chce mi Pan udowadniać iż gorszych decydentów niż polscy w 1939 roku (i wcześniej) nigdzie nie było.... Tymczasem wyraźnie napisałem w poprzednim poście, że rozmawiamy o pilotach a nie o politykach....
    
    
Nie wiem, czy dycydenci byli najgorsi, czy nie. Malo wazne. Odnosze jednak wrazenie, iz niektorzy panowie w ogole nie rozumieja co to jest armia i jak ona funkcjonuje. Dzisiaj kilku panow opowiada o "bohaterstwie" latania np. na siodemkach. Fakt jest jednak taki, ze albo wsiadali do maszyn, albo nie. Jezeli nie wsiadali, to musieli sie liczyc z sadem wojennym. Wiec nie mieli wyboru. Pisanie potem tylko o bohaterstwie i takim a takim wysokim duchu bojowym nie odzwierciedla rzeczywistosci wojny i calkowicie mija sie z celem.    
MariusDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 158, strona 6 z 16
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców