miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) (2022-11-09,21:01)

Aby entuzjaści historii lotnictwa polskiego z okresu 1940-1947 nie czuli się zawiedzeni odwiedzając to forum postanowiłem (po długim namyśle) otworzyć następny temat. dotyczący tego właśnie okresu w historii polskiego lotnictwa.     
Będę (a mam nadzieję, że inni koledzy również), zamieszczał w nim zdjęcia pojawiające się od czasu do czasu na internetowych aukcjach i nie tylko.     
Zabawa, jak w poprzednich tematach ("Kto zepsuł Niemiaszkom samolocik", "Nieustający konkurs bez nagród, ale z satysfakcją") , będzie polegała na dopisaniu historii do zdjęcia, rozpoznawaniu osób, typów i egzemplarzy samolotów będących na wyposażeniu polskich dywizjonów w Wielkiej Brytanii. W temacie tym będzie również miejsce na zdjęcia z Francji.     

Nie ukrywam, że liczę na pomoc i udział w tej zabawie Piotra, Wojtka, Roberta i innych kolegów, którym bliski jest ten okres w historii lotnictwa polskiego.    

Tak więc zaczynamy.    

Remigiusz GadaczDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 532, strona 28 z 54
«  -  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  -  »

(262) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2009-08-08, 12:27 :
Moderator tego forum siedzi cicho, pewnie przez wrodzoną skromność, ale to dzięki jego aktywnej działalności pewien pilot walczący we wrześniu 1939 r. pod Poznaniem, honorarium za swoje wspomnienia w końcu otrzymał. O ile to o ten przypadek chodzi.
Greg S.
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(261) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2009-08-06, 11:27 :
Witam Panie Arturze    
Dzieki wielkie za odpowiedź, choć Stratusa nawet nie brałem pod uwagę już choćby ze względu na lokalizację ;-)    
Szkoda, że nie chce podać Pan nazwiska tego pilota, wiedziałbym jakiego wydawnictwa unikać. Mam pewien typ.    
Pozdrawiam
Mateo
(260) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2009-08-06, 11:10 :
Chodzi o nieżyjącego już pilota z tymi wspomnieniami. Bardzo go to bolało to, kolega u niego był i bardzo się skarżył na redaktora. Nie chodzi o pana Kornickiego (i wydawnictwo Stratus) , a innego pilota i inne wydawnictwo.
Artur
(259) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2009-08-06, 10:35 :
Cytat:
Cytat:    
"Krwawe niebo nad Warszawą" zapewne coś o Brygadzie Pościgowej    

...pytanie czy nie powtórzy się historia ze względu na     

Cytat:    
styl autora oraz przekłamania w niej zawarte    

Knigę kupiłem, przekartkowałem nie czytałem jeszcze, musi czekać na swoją kolej.     
Pomijam styl, ale zapytam sie jakowe to przekłamania są tam zawarte, jeśli można wiedzieć?
Mateo
(258) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2009-08-06, 10:30 :
Witam Panie Piotrze    

Jasne. Ale zostawiając na boku to na co miała ewentualnie iść kasa, to jednak nie została przekazana jak przeczytałem w poście Pana Artura i nadal chciałbym wiedzieć o jakiego pilota chodzi. Mam rozumieć, iż to jednak nie Pan Kornicki który bez honorarium sobie poradzi?    
Mateo
(257) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2009-08-06, 10:28 :
Cytat:
"Krwawe niebo nad Warszawą" zapewne coś o Brygadzie Pościgowej

...pytanie czy nie powtórzy się historia ze względu na    

Cytat:
styl autora oraz przekłamania w niej zawarte

czytelnik
(256) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2009-08-06, 10:18 :
Cytat:
Czyżby Franciszek Kornicki

Franciszek Kornicki mieszka w Anglii. Nie sądzę by wydanie książki w Polsce mogło pomagać w znaczny sposób jego rodzinie też tam mieszkającej...
piotr
(255) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2009-08-06, 09:04 :
Cytat:
Oj to nieładnie.... A który to pilot?

Czyżby Franciszek Kornicki, którego wspomnienia pt. "Zmagania" wydały ostatnio STRATUS w kooperacji z ZP Grupą?
czytelnik
(254) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2009-08-06, 08:48 :
Cytat:

Inną ważną rzeczą jest to, że polscy wydawcy nie potrafią do końca wykorzystać rocznic. W czasopismach, na internecie nie widać zbyt wielu zapowiedzi książek o lotnictwie w 1939 roku.

Stratus przygotowuje PKL 4, Pan Łydżba książkę o III/3 (choć miała być już wczesniej) zaś Armagedon będzie rozprawiał się z "mitem Gnysia" (ponoć na jesień) to tyle co mi wiadomo z tego Forum ;-) Może jakieś niespodzianki będą dodatkowo? Wszak rocznica okrąglutka.    
Pozdrawiam serdecznie
MateoDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(253) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2009-08-06, 08:41 :
Cytat:
Jeden z pilotów myśliwskich, który opublikował wspomnienia, liczył, że jakieś honorarium pozostawi rodzinie, ale dość znane wydawnictwo z Warszawy zrobiło go w trąbę i nie zapłaciło.

Oj to nieładnie.... A który to pilot?
MateoDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 532, strona 28 z 54
«  -  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców