miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) (2022-11-09,21:01)

Aby entuzjaści historii lotnictwa polskiego z okresu 1940-1947 nie czuli się zawiedzeni odwiedzając to forum postanowiłem (po długim namyśle) otworzyć następny temat. dotyczący tego właśnie okresu w historii polskiego lotnictwa.     
Będę (a mam nadzieję, że inni koledzy również), zamieszczał w nim zdjęcia pojawiające się od czasu do czasu na internetowych aukcjach i nie tylko.     
Zabawa, jak w poprzednich tematach ("Kto zepsuł Niemiaszkom samolocik", "Nieustający konkurs bez nagród, ale z satysfakcją") , będzie polegała na dopisaniu historii do zdjęcia, rozpoznawaniu osób, typów i egzemplarzy samolotów będących na wyposażeniu polskich dywizjonów w Wielkiej Brytanii. W temacie tym będzie również miejsce na zdjęcia z Francji.     

Nie ukrywam, że liczę na pomoc i udział w tej zabawie Piotra, Wojtka, Roberta i innych kolegów, którym bliski jest ten okres w historii lotnictwa polskiego.    

Tak więc zaczynamy.    

Remigiusz GadaczDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 532, strona 26 z 54
«  -  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  -  »

(282) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2009-10-22, 11:38 :
Dziękuje. To zmienia postać rzeczy. Mój rumuński jest ... wielce ograniczony;)
piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(281) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2009-10-22, 11:31 :
Piotrze, to jest "le cautâ". Nie wiem co to znaczy po rumuńsku, ale coś zwiazanego z wyszukiwaniem.
Rafał
(280) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2009-10-22, 11:18 :
Cytat:
TRANDAFIRESCU Virgil

Jak w pysk strzelił, Panie Dariuszu to on. Virgil podczas pobytu w Ustianowej lubił ubierać się w polskie mundury i fotografować.    
Najciekawszy jest jednak podpis na tej fotografii, który uciąłem wcześniej by nie ułatwiać tej prostej - jak widzę jednak - zabawy.     
"le couteau" - czyż to nie Witold Urbanowicz pisał, iż to jego właśnie tak nazywano? Widać ''noży'' przed wojną było więcej.
piotr
(279) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2009-10-22, 10:47 :
HAAA !!!    
ZGADŁEM...;-)))
MateoDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(278) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2009-10-22, 10:04 :
Nawet pisałem uwagę do autora CDG o naszej gapie na mundurze owego rumuńskiego pilota.    
Niestety null,zero,nic odpowiedzi.
Dariusz KuleszaDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(277) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2009-10-22, 10:00 :
TRANDAFIRESCU Virgil
Dariusz KuleszaDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(276) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2009-10-22, 09:59 :
Witam,    
ad.272    
Cytat:
... dodam że ten pilot brał udział w wojnie pilotując ... Heinkla 112. Ciepło, ciepło...

Toż to profanacja polskiego munduru. W swojej LW też musiał zajmować wyższe stanowisko.     
Wiesiek
W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(275) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2009-10-22, 08:08 :
Cytat:
Aby Cię Wiesławie naprowadzić na właściwy trop, dodam że ten pilot brał udział w wojnie pilotując ... Heinkla 112. Ciepło, ciepło...

Cytat:
a coby wątpliwości nie było żadnych, lotnik ze zdjęcia poległ zestrzelony przez P-51. Miłej zabawy ;)

No Panie Piotrze...... Hmmm    

Pierwsza myśl przyszła mi taka, że to Rumun w polskim mundurze....;-))    

MateoDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(274) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2009-10-22, 02:40 :
Cytat:
To wcale nie było trudne :)     

A ten major w okularach trzeci z prawej ?

Ja już wiem kim jest ten major Remigiuszu. Teraz Twoja kolej.
piotr
(273) Re: FRANCUSKO - ANGIELSKA ZGADUJ ZGADULA czyli PSP bez tajemnic :) z dnia 2009-10-22, 02:28 :
a coby wątpliwości nie było żadnych, lotnik ze zdjęcia poległ zestrzelony przez P-51. Miłej zabawy ;)
piotr

znalezionych: 532, strona 26 z 54
«  -  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców