W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Legendy (2008-11-17,02:32)

Witam.    
Nawiązując do n/w tematu:    
" sierż. Stanisław Karubin z dnia 2008-09-16, 00:23 :"    
i cytując słowa Mariusa:     
"Zestrzelony Messerschmitt przez Karubina pod 3.9.1939 r. to raczej kolejna legenda",    
zaproponuję ci Marius abyś powalczył z legendami np. w "Luftwaffe nad Polską 1939" cz.2.    
Może jako pierwszą weźmiesz na warsztat legendę z 1 września o uszkodzeniach Do-17 z KG 77 od odłamków własnych bomb a nie obrony plot i o odstrzeleniu w okolicach Żurady silnika jednego z Dornierów przez artylerię plot lub oddziały naziemne.     
Czy pokusiłeś się aby te relacje byłych lotników niemieckich porównać z lokalizacją polskich oddziałów w dniu 1.IX.39r. Pewnie to zrobiłeś więc proszę Cię oświeć nas kto stacjonował w tamtym rejonie.    
Kiedyś - przy dyskusji o Bf 110 z okolic Skarżyska-Kamiennej - spytałem Cię o przygotowanie niemieckich lotników do lotu bojowego. W Twojej wypowiedzi wyglądało to mizernie. Jak widać z relacji przygotowań nalotu na Kraków nie było tak źle jak Ty oceniasz. Już od połowy 1939 r ćwiczyli ataki z małej wysokości, prawda to czy legenda?    
Prawdą jest czy legendą, że Luftwaffe nie miała bomb z czasowymi zapalnikami. Wg Ciebie nie miała bo gdyby miała to planując atak z "kosiaka" wzięła by pod uwagę, że taki atak przy konwencjonalnych bombach to samobójstwo. A może w sztabach lotniczych pracowali sami idioci.     
Ty czujesz się dobrze w temacie Luftwaffe więc powinieneś od niej zacząć wyjaśniać legendy, my powalczymy ze swoimi.
Wiesław Grudniak  

znalezionych: 707, strona 4 z 71
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

(677) Re: Legendy z dnia 2008-11-15, 19:15 :
Cytat:
o nic nie da, a tylko dostarczy wiedzy autorowi nazistowskiej propagandy, naszemu drogiemu SMB, dzięki czemu jego gwiazda mogła będzie błyszczeć za granicą.

Panie Grabowski, prosze sobie oszczedzic tych prowokacji, bo stawy w palcach popuszcza i beda chroniczne bole. Nic pan tym nie wskora, po prostu nie ten poziom. Poza tym gwiazda blyszczy za granica juz od kilkunastu lat i panska propaganda KP nie zdziala tu kompletnie nic.    
Marius  
(676) Re: Legendy z dnia 2008-11-15, 19:09 :
Cytat:
Mechanik kpt. Medweckiego w swojej relacji podał, że Gnyś po powrocie z lotu zgłosił zestrzelenie Ju 87. Koledzy Rolski, Król podają to samo, u Piekałkiewicza jest to samo, więc po dokładnej analizie odrzuca się to, co nie miało miejsca, a nie analizuje, czy Dornier przesunał się lewo, czy prawo

Panie Romanie, do tego dochodzi jeszcze Arabski, kolega Gnysia z 121 eskadry. On tez podaje, ze Gnys zestrzelil 1 Ju 87. Co ciekawe, Arabski nawiazuje takze do owych 2 bombowcow z Zurady, ale nie przypisuje ich Gnysiowi.    
Marius  
(675) Re: Legendy z dnia 2008-11-15, 18:50 :
Grzegorzu, Piotrze, Krzysztofie    
Po co dyskutujecie z tymi osobnikami? Odpowiedź merytoryczna została już dawno udzielona przez SMB - Marius Emmerling jest kłamcą. Z kłamczuchem nie ma po co dyskutować. Trzeba go napiętnować, żeby wszyscy wiedzieli, że nie należy się z nim zadawać. Podobnie z jego przydupasami. Przestrzegam też przed dalszą dyskusją merytoryczną. To nic nie da, a tylko dostarczy wiedzy autorowi nazistowskiej propagandy, naszemu drogiemu SMB, dzięki czemu jego gwiazda mogła będzie błyszczeć za granicą.
Franek

(674) Re: Legendy z dnia 2008-11-15, 17:40 :
Cytat:
Sprobuj sobie wyobrazić jak zachowa się dwusilnikowy samolot trafiony w jeden motor. Będziesz miał odpowiedź na to skąd taki dziwny manewr zupełnie sprzeczny z regulaminem walki Luftwaffe. Wierz mi , że regulaminy nie są w stanie skompensować asymetrii ciągu jaką taki "wyłączony" silnik powoduje.

Grzegorz, o zachowaniu sie dwusilnikowych bombowcow z wylaczonym/uszkodzonym jednym silnikiem nie masz zielonego pojecia! Jak to wygladalo w praktyce moglbys sobie poczytac w roznych ciekawych ksiazkach, ktorych widocznie nie posiadasz, a posilkujesz swoja wyobraznie zwyklymi bajkami z zoltych tygryskow.    
Teoria i filozofia to piekne mozliwosci odplywu od tematu i logiki. Przyjmujac, ze uszkodzony silnik doprowadzal do wskakiwania na siebie bombowcow w kluczu czy eskadrze, wkraczasz ogromnym krokiem do krainy basni. Andersen pozdrawia.    
Marius  
(673) Re: Legendy z dnia 2008-11-15, 13:01 :
Jak zwykle unika Pan odpowiedzi. Pana wypowiedzi sa malo wiarygodne. Zycze udanego weekendu.
Forumowicz

(672) Re: Legendy z dnia 2008-11-15, 12:51 :
Staralem sie, walczylem o pana...i nic. Znow mnie pan zawiodl. Niestety przez najblizsze godziny mnie nie bedzie wiec zostawiam pana w rekach osoby bardziej kompetentnej ze wzgledu na przygotowanie zawodowe. Panie Grzegorzu, mozna?
piotr

(671) Re: Legendy z dnia 2008-11-15, 12:39 :
Cytat:
ja nie chce sie z Panem stosunkowac.

Ahaa, to dlatego Forumowicz-męczybuła tak się tu produkuje. Drąży, nadskakuje, molestuje, przyciska, zadaje pocieszne pytania.    

On po prostu szuka chłopca na weekend...    
Nic z tego, pieszczochu. Nie to forum, wynieś się tam gdzie takiego docenią    
Ahaa

(670) Re: Legendy z dnia 2008-11-15, 12:29 :
A czy znaleziono wrak He 111? NIE. Wiec na jakiej podstawie Jasionowicz przyznaje Gnysiowi jednego He 111?
Forumowicz

(669) Re: Legendy z dnia 2008-11-15, 12:24 :
Masz pan racje. Swieta ida, trzeba sie lubic albo przynajmniej udawac, ze tak jest.    
Panie Forumowicz, zastosuje duze litery, aby ulatwic panu zadanie:    
GDZIE I KIEDY NAPISALEM NA TYM FORUM, ZE JASIONOWSKI PISZE O WALCE I ZGLOSZENIU ZWYCIESTWA NAD DO 17 PRZEZ GNYSIA?    
To jest , jak pan pewnie pamieta, pana ostatnie pytanie. Chcesz pan isc w slady swego Mistrza, ale niestety (co przyznaje ze smutkiem) on jest w tym lepszy.    
Czy wg. pana notatka o H-111 u "Jasionowicza" swiadczy o tym, ze Gnys nie zestrzelil niczego, czy swiadczy ze zestrzelil H-111 czy tez swiadczy, ze na etapie pisania powstal blad co do typu maszyny.    
Czy to pytanie jest dla pana trudne, czy wymaga pan obecnosci osoby doroslej ...?
piotr

(668) Re: Legendy z dnia 2008-11-15, 12:15 :
Aha ze by byla jasnosc: ja nie chce sie z Panem stosunkowac. Mi chodzi o ustosunkowanie sie do mojego pytania.
Forumowicz

znalezionych: 707, strona 4 z 71
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców