miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Legendy (2008-11-17,02:32)

Witam.    
Nawiązując do n/w tematu:    
" sierż. Stanisław Karubin z dnia 2008-09-16, 00:23 :"    
i cytując słowa Mariusa:     
"Zestrzelony Messerschmitt przez Karubina pod 3.9.1939 r. to raczej kolejna legenda",    
zaproponuję ci Marius abyś powalczył z legendami np. w "Luftwaffe nad Polską 1939" cz.2.    
Może jako pierwszą weźmiesz na warsztat legendę z 1 września o uszkodzeniach Do-17 z KG 77 od odłamków własnych bomb a nie obrony plot i o odstrzeleniu w okolicach Żurady silnika jednego z Dornierów przez artylerię plot lub oddziały naziemne.     
Czy pokusiłeś się aby te relacje byłych lotników niemieckich porównać z lokalizacją polskich oddziałów w dniu 1.IX.39r. Pewnie to zrobiłeś więc proszę Cię oświeć nas kto stacjonował w tamtym rejonie.    
Kiedyś - przy dyskusji o Bf 110 z okolic Skarżyska-Kamiennej - spytałem Cię o przygotowanie niemieckich lotników do lotu bojowego. W Twojej wypowiedzi wyglądało to mizernie. Jak widać z relacji przygotowań nalotu na Kraków nie było tak źle jak Ty oceniasz. Już od połowy 1939 r ćwiczyli ataki z małej wysokości, prawda to czy legenda?    
Prawdą jest czy legendą, że Luftwaffe nie miała bomb z czasowymi zapalnikami. Wg Ciebie nie miała bo gdyby miała to planując atak z "kosiaka" wzięła by pod uwagę, że taki atak przy konwencjonalnych bombach to samobójstwo. A może w sztabach lotniczych pracowali sami idioci.     
Ty czujesz się dobrze w temacie Luftwaffe więc powinieneś od niej zacząć wyjaśniać legendy, my powalczymy ze swoimi.
Wiesław Grudniak  

znalezionych: 707, strona 13 z 71
«  -  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  -  »

(587) Re: Legendy z dnia 2008-11-06, 16:38 :
Przepraszam za szczerosc ale...pan, panie Krzysztofie nie wie o czym mowie????    
W ostatnim zdaniu, ktore generalnie jest tylko forma przykladu - jak zawile jest czasem pojecie "zestrzelenia" - chodzi o dwa samoloty z 11 Staffel III./JG54, ktore rozbily sie kolo Sinaai. Jestem pewien, ze powodem byl impet a nie brak kleju...
piotr

(586) Re: Legendy z dnia 2008-11-06, 16:29 :
Cytat:
-Drogie dzieci - mowi pani - dzis zajmiemy sie przypadkiem Gnysia, ktory niedaleko stad zestrzelil dwa samoloty niemieckie.

O zgroza, to takich rzeczy uczy sie w szkole?!    

Cytat:
Popelniono go, mimo ze dostepne byly zdjecia Pirszela z ktorych widac ze to Dorniery.

Zdjecia byly zapewne dostepne w muzeum w Krakowie i kazdy pilot mogl je sobie tam poogladac wraz ze zdobycznymi Heinklami!    

Cytat:
wieczorem przywieziono material "z dwoch spalonych pod Olkuszem H-111

Wieczorem przywieziono mapy, nie czesci samolotow. No ale to tylko tak na marginesie. Moze Heinkle byly faktycznie z papieru, wiec mala pomylka...    

Cytat:
W tym momencie z ostatniej lawki odzywa sie zaspany Marius:     
- Ja nic z tego nie rozumiem...

Na to maly Piotrus: nie rozumiesz? Gnys nic nie zestrzelil, ale psst, nikomu ani slowa!    
Marius  
(585) Re: Legendy z dnia 2008-11-06, 15:54 :
Rozpadły się bo były polepione polskim wikolem(sabotaż)
krzysztof s

(584) Re: Legendy z dnia 2008-11-06, 15:49 :
Panowie! Calm down! To nic nie daje. Moze trzeba w inny sposob:    
Dawno temu, lata 70te, jedno ze slaskich przedszkoli...    
-Drogie dzieci - mowi pani - dzis zajmiemy sie przypadkiem Gnysia, ktory niedaleko stad zestrzelil dwa samoloty niemieckie.    
Jak Wam sie wydaje, dlaczego to zestrzelenie moze niektorym sprawiac klopot?    
-Pokutuje tutaj zwykly blad - mowi Jasio - wynikajacy z blednego zapisania Dornierow jako Heinkli. Popelniono go, mimo ze dostepne byly zdjecia Pirszela z ktorych widac ze to Dorniery.    
-Dlaczego wiec o H-111 wspomina kpt. Jasionowski? - pyta zaciekawiona pani    
-Prosze dokladnie przeczytac jego relacje! - krzyczy Kazio - on tez pisze o H-111 zestrzelonym przez Grzysia (Gnysia) "w rejonie Olkusza". Jasionowski pisze tez o drugim H-111 lecz pilota ktory go zetrzelil nie udalo sie ustalic. Dalej, co potwierdza jego bledna interpretacje pisze, ze wieczorem przywieziono material "z dwoch spalonych pod Olkuszem H-111".    
-Co z tego wynika - pyta pani    
-Ze istotnie Gnys zestrzelil samolot, lecz nie byl to Heinkel- mowi Krzys    
- No tak, ale mialy byc dwa - zastanawia sie pani    
- Prosze pania, prosze pania - krzyczy Marysia - one zwyczajnie sie zderzyly w powietrzu. Gnys ostrzelal jednego a zderzenia nie widzial. Stad nie ustalono kto zestrzelil drugiego a wersje o zderzeniu potwierdzili pozniej mieszkancy Zurady!    
W tym momencie z ostatniej lawki odzywa sie zaspany Marius:    
- Ja nic z tego nie rozumiem...    
Na to podnosi sie Pawelek z innej lawki :    
-A czy znasz przypadek Breynera? Wystraszyl dwa FW a mimo to mu sie je przyznaje. Rozbily sie czy nie?!
piotr

(583) Re: Legendy z dnia 2008-11-06, 14:13 :
Ja,ja!!!Oparte jak cała niemiecka filozofia,na kancie i niczem .
krzysztof s

(582) Re: Legendy z dnia 2008-11-06, 14:01 :
Cytat:
Lecz pisać o tym dalej się nie ważę,bo mi wnet Marius dokumenty przedstawić każe.:0

Owszem, ale tylko NIEMIECKIE dokumenty.    
Wszystkie inne to FALSCH !!! LIPA !!! SCHMUGEL !!!    

Roman

(581) Re: Legendy z dnia 2008-11-06, 12:24 :
Nie no,ja tylko tak...Napisałem,że foki były drewniane i dlatego tylko nie podchodzą pod "jeden złom".A do rymowania zachęcił mnie P.Grzegorz.
krzysztof s

(580) Re: Legendy z dnia 2008-11-06, 12:20 :
Interpunkcja sie klania. Napisalem w jednym ciagu, jeszcze kto powie, ze rozglaszam iz elementy wtryskowe, blachy czy szyby byly drewniane;) Byly produkowane w Polsce, by nie bylo watpliwosci.    
Panie Krzysztofie, nie od dzis wiadomo ze samolot Kurta Tanka Ta154 byl "drewniany" tak jak i wytwor firmy DH znany nam wszystkim jako "Mosquito''. Ten ostatni zdobyl sobie bardzo dobra opinie a jego "drewnianosc" poczytywano za atut.    
Odpowiadajac zas na aluzje p. Emmerlinga o checi wsiadania do niemieckich samolotow - jak p. wie Alianci mieli tych okazji znacznie wiecej. Troche zescie tego paskudztwa zostawili po Europie, he?
piotr

(579) Re: Legendy z dnia 2008-11-06, 12:05 :
Lecz pisać o tym dalej się nie ważę,bo mi wnet Marius dokumenty przedstawić każe.:0
krzysztof s

(578) Re: Legendy z dnia 2008-11-06, 11:56 :
Panie Grzegorzu, te bardziej tez. Zreszta to p. Krzysztof zasugerowal ze samoloty byly drewniane. Drewniane byly np. elementy skrzydel do FW190 a produkowano je w Polsce, podobnie jak elementy wtryskowe do silnikow BMW czy blachy do Me 262 i szyby do He 111...
piotr

znalezionych: 707, strona 13 z 71
«  -  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców