miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Legendy (2008-11-17,02:32)

Witam.    
Nawiązując do n/w tematu:    
" sierż. Stanisław Karubin z dnia 2008-09-16, 00:23 :"    
i cytując słowa Mariusa:     
"Zestrzelony Messerschmitt przez Karubina pod 3.9.1939 r. to raczej kolejna legenda",    
zaproponuję ci Marius abyś powalczył z legendami np. w "Luftwaffe nad Polską 1939" cz.2.    
Może jako pierwszą weźmiesz na warsztat legendę z 1 września o uszkodzeniach Do-17 z KG 77 od odłamków własnych bomb a nie obrony plot i o odstrzeleniu w okolicach Żurady silnika jednego z Dornierów przez artylerię plot lub oddziały naziemne.     
Czy pokusiłeś się aby te relacje byłych lotników niemieckich porównać z lokalizacją polskich oddziałów w dniu 1.IX.39r. Pewnie to zrobiłeś więc proszę Cię oświeć nas kto stacjonował w tamtym rejonie.    
Kiedyś - przy dyskusji o Bf 110 z okolic Skarżyska-Kamiennej - spytałem Cię o przygotowanie niemieckich lotników do lotu bojowego. W Twojej wypowiedzi wyglądało to mizernie. Jak widać z relacji przygotowań nalotu na Kraków nie było tak źle jak Ty oceniasz. Już od połowy 1939 r ćwiczyli ataki z małej wysokości, prawda to czy legenda?    
Prawdą jest czy legendą, że Luftwaffe nie miała bomb z czasowymi zapalnikami. Wg Ciebie nie miała bo gdyby miała to planując atak z "kosiaka" wzięła by pod uwagę, że taki atak przy konwencjonalnych bombach to samobójstwo. A może w sztabach lotniczych pracowali sami idioci.     
Ty czujesz się dobrze w temacie Luftwaffe więc powinieneś od niej zacząć wyjaśniać legendy, my powalczymy ze swoimi.
Wiesław Grudniak  

znalezionych: 707, strona 11 z 71
«  -  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  -  »

(607) Re: Legendy z dnia 2008-11-14, 00:35 :
Bingo! Panie Marius, wszystko na co pan sobie pozwala jest male.
piotr

(606) Re: Legendy z dnia 2008-11-13, 23:39 :
Panie Piotr czy jak pana tam wolaja,    
pozwole sobie na mala uwage odnosnie panskich okropnie zalatujacych ekscesow. Pan jestes po prostu slepy na jedno oko i nie ma na to zadnego lekarstwa. Skoro pan rzadasz od Pana Radzia dowodow na zestrzelenie Ju 87, to ja panu zaproponuje udowodnienie zestrzelenia przez Gnysia Do 17. Prosze do dziela! Wszyscy czekamy na kolejne panskie dyrdymaly.    
Trzymajac sie relacji Gnysia z 1945 r. (w 1944 r. to ona na pewno nie powstala, ale tak na marginesie, co to jest za kawalek papieru toaletowego, ze nie ma na nim nawet zadnej daty lub jakiejkolwiek pieczatki komisji????!!!!), musimy stwierdzic, ze Gnys walczyl z niemieckimi golebiami. Bo ok. godz. 7.00 rano wszystkie jednostki, ktore mogl napotkac Gnys znajdowaly sie juz z powrotem na macierzystych lotniskach. Skad to wiemy? A no z niemieckich dokumentow, ktore dla pana sa tylko odbytem. Oczywiscie ze dla pana musza byc czyms takim, bo to ostatnia deska ratunku dla panskich koslawych wizji i calkowicie wyolbrzymionych mozliwosci polskich mysliwcow.    
Marius  
(605) Re: Legendy z dnia 2008-11-13, 22:41 :
Panie Radzio, czy jak tam pana wolaja. Oczekuje pan szacunku, jednoczesnie nie okazujac go ludziom, ktorym to Forum jest dedykowane? Prosze pana, niezaleznie od pana "okreslen" nasi lotnicy robili we wrzesniu co bylo mozliwe, na co pozwalal sprzet oraz wszelkie niedociagniecia na wyzszym szczeblu, z ktorymi oni niewiele mieli wspolnego. Tak dlugo, jak pan bedzie patrzyl na kampanie wrzesniowa przez pryzmat zwieracza odbytu czyli innymi (panskimi) slowy dupy, tak dlugo nie bedzie pan dla mnie partnerem w rozmowie a jedynie powielaczem tez i mitow wielkiego em...MERLIN...ga oraz jego tejemnych mocy.    
Prosze pana, powolujac sie na relacje powojenna polskiego lotnika jednoczesnie zgadza sie z teza, ze podobna - niemieckiego lotnika nazwiskiem Neubert jest tez w pelni wiarygodna. Idac wiec tym tokiem myslenia nie ma wiekszego znaczenia czy Medwecki z Gnysiem ladowali czy startowali w momencie pojawienia sie I./StG 2 nad Balicami. Prosze udowodnic, ze Gnys po wyladowaniu zglosil Ju87 a nie ze ktos po wojnie tak mowil. Generalnie w tym temacie neguje sie relacje Gnysia z 1944 wiec zostawmy w spokoju jeszcze pozniejsze. Gnys tez u Piekalkiewicza opowiadal dziwne historie a mimo to, nikt - a przynajmniej nie ja - nie dopisuje mu owego Junkersa. Wbrew pozorom diabel tkwi w szczegolach, czego niestety zaprzeczeniem sa tezy pana M.E. Dla tego jegomoscia nie ma znaczenia czy startujaca eskadra to eskadra czy tylko Gnys i Medwecki i dlatego chocby jego prace doskonale wkomponowuja sie we wspomniana przez pana czesc ciala. Jest material - jest i swietne przeznaczenie. Jest papier i jest...pan wie co.    
Pozdrawiam
piotr

(604) Re: Legendy z dnia 2008-11-13, 17:34 :
Panie Piotrze S. naprawde nie musi mnie Pan obrazac. Ta informacja pochodzi ze wspomnien jednego z czlonkow III/2 jesli tak bardzo chce Pan to wiedziec.
Radzio

(603) Re: Legendy z dnia 2008-11-13, 17:25 :
...zresztą,jak zacząć reedukację,jeśli nie od elementarza?
krzysztof s

(602) Re: Legendy z dnia 2008-11-13, 17:21 :
OK,Panie Piotrze,już nie będę,ale co ja poradzę,że to ulubiona książka Pana Emmerlinga.
krzysztof s

(601) Re: Legendy z dnia 2008-11-13, 14:54 :
1. prosba: panie Krzysztofie, dajmy juz spokoj temu biednemu Fiedlerowi. On naprawde nie ma nic wspolnego ze spraw Gnysia.    
2. pytanie: panie "podlokietnik Mariusa E" - skad informacja, ze Gnys o 06.20 zameldowal zestrzelenie Stukasa? To takie objawy jesiennej goraczki?
piotr

(600) Re: Legendy z dnia 2008-11-13, 08:46 :
A ja mam pytanie co robila 122 Eskadra, ktora wystartowala alarmowo o 05.30 jeszcze zanim Medwecki i Gnys wzbili sie w powietrze? Wiemy, ze zglosili 2 He 111. Moze ktos ma wiecej szczegolow? Wezmy tez pod uwage, ze Gnys wrocil o 06.20 i zameldowal zestrzelenie Stukasa.
Radzio

(599) Re: Legendy z dnia 2008-11-13, 08:25 :
Ale,nawiasem mówiąc,ładnie z Pana strony,ze Pan się przyznał do przegranej.Może jeszcze będą z Pana ludzie.Na początek Fiedlera radzę poczytać.
krzysztof s

(598) Re: Legendy z dnia 2008-11-13, 08:18 :
Panie Emmerling,Wołodyjowski się kłania!...Myślałem,że Pan już spłonął ze wstydu.
krzysztof s

znalezionych: 707, strona 11 z 71
«  -  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców