Między nami bomberami
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: 300 Dywizjon Ziemi Mazowieckeij (2008-08-27,17:51)

Mam kilka pytań do Państwa:    

Czy ktoś z Was orientuje się, czy istnieje jakiekolwiek opracowanie dziejów 300 Dyw.?    
Jak na razie jedyne materiały znalazłem u J. Cynka oraz w starym tygrysku "Berlin na kursie bojowym" A. Janczaka.     

Interesują mnie również książkowe wspomnienia pilotów, członków załóg tej jednostki.     
Czy oprócz wspomnień/pamiętników: Stefana Ostrowskiego, Edwarda Metlera, Zbigniewa Kretkowskiego i Aleksandra Chełstowskiego (przygotowanych do wydania pod koniec roku przez STRATUS) oraz opracowania: "Sanoczanie w 300 dywizjonie bombowym" są jeszcze jakieś inne pozycje dot. służby w 300 Dyw.?     

Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam.    
G.K.
Grzegorz KorczDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 5, strona 1 z 1

(5) Re: 300 Dywizjon Ziemi Mazowieckeij z dnia 2008-08-27, 17:51 :
niestety przykro mi, nic nie dostałem na skrzynkę emailową. Proszę raz jeszcze napisać jeśli nie na adres phodyra( )dyon.pl, to na piotr.hodyra( )acn.waw.pl
PiotrH
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(4) Re: 300 Dywizjon Ziemi Mazowieckeij z dnia 2008-08-27, 14:02 :
Witam Panie Piotrze.    
Gdyby Pan miał chęć przeczytać e-maila ode mnie, który do Pana wczoraj wysłałem, to myślę, że można by było podyskutować na podaną przez Pana sugestię. :)    
Pozdrawiam i czekam na Pana uwagi, o ile znajdzie Pan nieco czasu na ich przekazanie,     
G.K.
(3) Re: 300 Dywizjon Ziemi Mazowieckeij z dnia 2008-08-27, 13:51 :
hmmm... może byłaby zainteresowana zrobieniem czegoś na kształt 301.dyon.pl ?
PiotrHDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2) Re: 300 Dywizjon Ziemi Mazowieckeij z dnia 2008-08-27, 10:37 :
A czy jest możliwość otrzymania namiarów na tę osobę?     
Oczywiście nie publicznie, tylko na prv e-mail...     
Chętnie pokorespondował bym z nią, o ile ona oczywiście wyrazi taką chęć...
(1) Re: 300 Dywizjon Ziemi Mazowieckeij z dnia 2008-08-26, 19:12 :
Jeden ze studentów historii z Górnego Śląska obronił w czerwcu tego roku pracę poświęconą historii 300 dywizjonu. Moim zdaniem to opracowanie na bardzo wysokim poziomie, korzystał m.in. z ORB 300 dywizjonu, rozmów z weteranami itd. Może sam się ujawni na forum i coś napisze na ten temat :)    

Poza wspomnieniami wymienionymi powyżej wyszły wspomnienia Andrzeja Górskiego (w biuletynie IPN, dość obszerne) oraz Czesława Blicharskiego.
WojtekDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 5, strona 1 z 1

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców