Royal Air Force
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Dwie straty Luftwaffe (2008-02-12,02:11)

Witam    
Dnia 18 sierpnia 1940 roku, wg. posiadanych informacji, w rejonie Lenham w okolicy Platts Heath koło Maidstone spadł Bf 110 z ZG26 (około 13.40). Samolot eksplodował na ziemi, zwłoki lotników uległy spaleniu w znacznym stopniu (poźniej szczątki przewieziono do krematorium w Charing i spopielono).    
To zwycięstwo przypisuje się P/O Moundston`owi z 56 Squadronu RAF.    
- czy ktos moze podać mi wiecej szczegółów co do niemieckiej załogi a szczególnie ile było wówczas (feralny lot) jej członków. Wbrew pozorom ma to dla mnie kluczowe znaczenie.    
    
Dnia 21 lipca 1944 dwóch pilotów 92 Squadronu East India na Spitfire`ch VIII w trakcie ''dusk patrol'' w rejonie Livorno i La Spezia zaatakowało Junkersa (dwusilnikowego) i w rezultacie zestrzeliło.    
Pilotami tymi byli d-ca S/Ldr. G.J. Cox oraz czasowo przydzielony z 318.DMR F/Lt Jan Preihs.    
Zwycięstwo jednak zostało zaliczone tylko Cox`owi.    
    
- czy ktos ma informacje na temat tej straty, szczególnie chodzi tu o niemiecką załogę i (co ważne) ilosć jej członków. Podobnie jak wczesniej ta ilosć ma znaczenie istotne.    
Pozdrawiam
piotrDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 2, strona 1 z 1

(2) Re: Dwie straty Luftwaffe z dnia 2008-02-12, 02:11 :
I tu jest Grzesiu klopot. Wg. niepotwierdzonych oficjalnymi dokumentami informacji, wygladajacych na wiarygodne byl jeszcze ktos... i tego ''ktosia'' usilnie szukam.     
Nie pytam o zaloge, ktora winna w tym BF siedziec, ale o ta, ktora siedziala... troche to tajemnicze, ale moze byc ciekawe.
piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: Dwie straty Luftwaffe z dnia 2008-02-11, 22:34 :
18.8.40 zestrzelonych zostało kilka Bf 110 z ZG 26. Ten, o którego pytasz, pilotował Oblt. Hellmuth, a strzelcem był Fw. F. Winter - tak wynika z Battle of Britain - then and now (załączony tekst pochodzi z tej pozycji) oraz Blitz - then and now. Liczbę dwóch członków załogi potwierdza też A. Price w The Hardest Day (podaje tylko nazwisko pilota).    
    
Pozdrawiam

Greg S.
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 2, strona 1 z 1

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców