Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 (2014-04-28,08:56)

Myśl o założeniu takiego tematu nurtowała mnie już od dłuższego czasu. Niejako dla przeciwwagi dla tematu „Nieustający konkurs bez nagród …ale z satysfakcją” gdzie uczestnicy forum dopisują historię do zdjęć polskich samolotów zestrzelonych w wojnie obronnej 1939 roku postanowiłem założyć podobny temat ale dla strony naszych przeciwników. Tak, tak, lotnictwo niemieckie również traciło swoje samoloty w tej walce.     
Będę w tym temacie wstawiał (w miarę wolnego czasu i możliwości) zdjęcia, które można z dużym prawdopodobieństwem przypisać do okresu walk wrześniowych. Wbrew pozorom ukazuje się ich dość dużo, trzeba tylko poświęcić trochę czasu na wędrówki po ebay i innych stronach internetowych.     
Ostateczna decyzja nastąpiła po przeczytanym poście trochę niżej „Kto popsuł niemiaszkom samolocik” i dość sprawnie przeprowadzonej identyfikacji tamtego Me-109.    
Nie będę tu odkrywał Ameryki stwierdzając, że liczę na aktywność uczestniczącego w niektórych dyskusjach z pogranicza zmagań niemiecko – polskich – Pana Mariusa Emmerlinga i innych znawców tematyki Luftwaffe.     
Być może, jak w przypadku „Nieustającego konkursu … „ uda się dopisać historię do tych zdjęć.     
Mam nadzieję, że Pan „gretza” nie pogniewa się za wykorzystanie tytułu do tej zabawy.    

Remigiusz GadaczDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 663, strona 19 z 67
«  -  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  -  »

(483) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-13, 08:52 :
Cytat:
To wszystko obliczone jest na desperacką próbę zdobycia jakichkolwiek informacji. Wszak nie jest to pierwsza próba forsowania wizji Mariuszka pt ilu polskich pilotów zestrzeliło starego Hemmesa... Kto chce może sprawdzić. Tamta sie nie udała ale może teraz...?

Pan oszalał! A my w dalszym ciągu czekamy na cytat ze sprawozdania Widlarza.    
BolekDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(482) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-13, 08:25 :
Panowie    

Chyba nie trzeba Wam uświadamiać, iż ów tercet egzotyczny to tak na prawdę Emerlin i może jeszcze ktoś z ''konfraterii" pewnego zmierzającego do recyclingu wydawnictwa... Przecież to stary ograny numer; Co jakiś czas pojawia się wirtualny Frankenstein głoszący Mariuszkowe głupoty po różnymi imionami... Ktoś jeszcze pamięta o "Tomku" i tym co obiecał Panu Piotrowi ??    

To wszystko obliczone jest na desperacką próbę zdobycia jakichkolwiek informacji. Wszak nie jest to pierwsza próba forsowania wizji Mariuszka pt ilu polskich pilotów zestrzeliło starego Hemmesa... Kto chce może sprawdzić. Tamta sie nie udała ale może teraz...?    

Przez wzgląd na autora tematu przyłączam się więc do apelu starego aby chętni do rozstrząsania tego kto co zgłosił i zestrzelił 6 września na Warszawą założyli osobny wątek.... Może tak zainteresowani Psicholog z Bolkiem K.???
któryś tam z kolei forumowicz
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(481) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-13, 07:47 :
Cytat:
Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę, niemniej wydaje mi się że Forum Myśliwcy jest miejscem wymiany poglądów ''miłośników polskiego lotnictwa''.

Szanowny Panie Piotrze, tak, ale niesmiało pragnę przypomnieć, że właśnie na tym miejscu dyskutuje się na temat "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 i dla tego mój apel do Panów o założenie sobie nowego tematu. Przecież sam Pan chyba zauważył, że ostatnie posty kilku "miłośników polskiego lotnictwa" mają z tym tematem niewiele wspólnego.    
Pozdrowienia.    
staryDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(480) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-12, 19:47 :
Panie Stary!    
Jak by się Pan trochę bardziej "zanużył" , to by Pan pojął, że moje śmieciarskie wpisy były próbą uświadomienia trzem osobom, z których dwie raczył Pan sam potem wymienić w gronie "zanużających" poziom tego wątku, że trochę "przynużają". I to bez obrzucania ich ciołkami. I bez "pie..." nia.    
Z "powarzaniem"
Armagedonius Recycling
(479) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-12, 19:46 :
Zapewniam że nie.     
A, polskie znaczki panu uciekły...
piotr
(478) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-12, 19:34 :
No niestety Panie Piotrze z kim sie czlowiek zadaje, takim sie staje.
Forumowicz
(477) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-12, 19:24 :
Panie ''stary''    

Proszę mnie poprawić jeżeli się mylę, niemniej wydaje mi się że Forum Myśliwcy jest miejscem wymiany poglądów ''miłośników polskiego lotnictwa''.    
Od pewnego czasu na forum pojawiają się typy pokroju ''Psychologa'', które nie podpierając się niczym innym jak tyle urażonym ego wieszają na polskim lotnictwie psy. Nie mając swojego zdania opierają się na jedynej znanej sobie książce "Luftwaffe nad Polską''.     
Pan wybaczy, jeżeli ludzie tego pokroju mają z tym Forum kłopot, mogą założyć własne pt. ''Mam problem''.    
Mam też nadzieję, że nie będzie Pan w przyszłości umieszczał mego imienia pod tym samym co ''Psycholog'' mianownikiem.     
Nie wiem co ma Pan myśli pisząc o ''zanużaniu'' jako że (powtarzam) Forum jest lotnicze. Czasownik ''pie........'' odnosi się także do innej problematyki.    

Z poważaniem
piotr
(476) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-12, 19:19 :
Problem w tym, ze Cynk nie cytuje zadnego meldunku Widlarza. Podaje tylko, ze Ppor. Czerniak zestrzelil Bf110, ktory spadl kolo fabryki w Ursusie.     
Pawlak z kolei pisze o wspolnym zwyciestwie Ppor. Czerniaka i Widlarza.
Mirek
(475) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-12, 18:14 :
Ciołku jeden, zwący się tu Psychologiem!    

Nie mam dokumentu. Być może Greg. S. przywiezie mi go w niedzielę z Londynu. A to, co napisał o 6 września kpr. Widlarz oraz tym, że nie ma tam nic o walce z Bf 110. napisał pan Cynk w swojej książce. Wybacz, ale dla Ciebie nie będę szukał strony, bo dla ......ków Twojego pokroju szkoda mi czasu.    

Nie podałem celowo strony, żeby kolega Marius myślał, że mam dokument. W prywatnej koresponedencji chciałem pożartować sobie. Czasami robię mu takie żarty. Może to zaświadczyć. To takie wyjaśnienie dla reszty normalnych forumowiczów.     

Łukasz
Łukasz
(474) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-12, 18:02 :
Szanowni,    
mam podejrzenie, że od postu 462 jest ten temat nieprzyzwoicie zaśmiecany.     
Proszę Psychologa, czytelnika, Armagedoniusa Recyclinga, piotra i Forumowicza o założenie sobie nowego tematu, gdzie by sobie mogli do woli "pogawędzić" i nie zanużać swymi "pie......." normalnych użytkowników.    
Z wyrazami szacunku.
staryDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 663, strona 19 z 67
«  -  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców