Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 (2014-04-28,08:56)

Myśl o założeniu takiego tematu nurtowała mnie już od dłuższego czasu. Niejako dla przeciwwagi dla tematu „Nieustający konkurs bez nagród …ale z satysfakcją” gdzie uczestnicy forum dopisują historię do zdjęć polskich samolotów zestrzelonych w wojnie obronnej 1939 roku postanowiłem założyć podobny temat ale dla strony naszych przeciwników. Tak, tak, lotnictwo niemieckie również traciło swoje samoloty w tej walce.     
Będę w tym temacie wstawiał (w miarę wolnego czasu i możliwości) zdjęcia, które można z dużym prawdopodobieństwem przypisać do okresu walk wrześniowych. Wbrew pozorom ukazuje się ich dość dużo, trzeba tylko poświęcić trochę czasu na wędrówki po ebay i innych stronach internetowych.     
Ostateczna decyzja nastąpiła po przeczytanym poście trochę niżej „Kto popsuł niemiaszkom samolocik” i dość sprawnie przeprowadzonej identyfikacji tamtego Me-109.    
Nie będę tu odkrywał Ameryki stwierdzając, że liczę na aktywność uczestniczącego w niektórych dyskusjach z pogranicza zmagań niemiecko – polskich – Pana Mariusa Emmerlinga i innych znawców tematyki Luftwaffe.     
Być może, jak w przypadku „Nieustającego konkursu … „ uda się dopisać historię do tych zdjęć.     
Mam nadzieję, że Pan „gretza” nie pogniewa się za wykorzystanie tytułu do tej zabawy.    

Remigiusz GadaczDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 663, strona 18 z 67
«  -  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  -  »

(493) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-14, 18:03 :
Skończył już pan?    

Cytat:
Oczywiście Bolek jest winny temu, że z ciekawego wątku powstał śmietnik.    

a już wątpiłem że przyjdzie mi się z panem zgodzić. Bez odbioru.
piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(492) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-14, 16:45 :
Cytat:
Cytat:    
Pewnie Pan również zauważył, że gdziekolwiek pojawia się tematyka polskiego września wyskakują mole typu Psycholog i Bolek.    

Jak pan zauważył (choć o błyskotliwość nie posądzam) zwracałem się do starego. Będzie pan więc uprzejmy nie wtrącać się do dyskusji innych.

Ponownie udowodnił nam Pan, że każdy normalny forumowucz próbujący się dowiedzieć czegoś konkretnego z historii lotnictwa nie ma tu co szukać. Zamiast cytatu z sprawozdania Widlarza wyskakują obraźliwe przezwiska. Najwyraźniej nie ma Pan z tym żadnego problemu. Jeszcze się Pan skarży, że ktoś miesza się w pańską "prywatną rozmówkę"! Jeśli uważa się Pan za normalnego człowieka, to współczuję Panu.    

Tak właśnie funkcjonuje nasz mały światek. Polscy historycy udają, że znają całą prawdę i wciskają nam przysłowiowy kit. Jednocześnie sprzedają nam bzdurę, że siedzieli w dokumentach, nawet w niemieckich. Kłamstwa na każdym kroku. Takie mole jak Pan i kilku innych to kupują. Potem wydurniają się na jakichś forach, udają mądrych, oczytanych, znających całą prawdę. Bezgraniczna arogancja!    

Oczywiście Bolek jest winny temu, że z ciekawego wątku powstał śmietnik. Bo raczył zapytać o cytat z dokumentu z podaną tu sygnaturą. Jak śmiał ?! Bolek nie jest normalny. Za to Pan z pańskimi kumplami jesteście normalni. Już pękam ze śmiechu. Istny kabaret!    
BolekDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(491) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-14, 13:27 :
Cytat:
Pewnie Pan również zauważył, że gdziekolwiek pojawia się tematyka polskiego września wyskakują mole typu Psycholog i Bolek.

Jak pan zauważył (choć o błyskotliwość nie posądzam) zwracałem się do starego. Będzie pan więc uprzejmy nie wtrącać się do dyskusji innych.    

Cytat:
Piotr i stwierdza sobie po pięciu kawkach:

...znowu popisał się pan kompletną niewiedzą. Maksymalnie wypijam dwie.    

Cytat:
Proszę nam wszystkim wytłumaczyć co książki pana ME mają wspólnego z zestrzałem Widlarza?    

a co pański bełkot z tym tematem? Czy pan umie czytać? Sugerowano panu założenie nowego tematu, gdzie będzie pan mógł wodzić prym.    
Śmietnik normalnie się zrobił!    
Przepraszam Remik! Mam nadzieję że przez typów pokroju Bolek Grześ nie będzie musiał blokować kolejnego, ciekawego tematu.    
Pozdrawiam.
piotr
(490) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-14, 11:49 :
Kilka przykładów:    

Cytat:
Z pewnością dobrze pamięta Bolesław-Anna "Mrozila" Renztuk.

Cytat:
Chyba nie trzeba Wam uświadamiać, iż ów tercet egzotyczny to tak na prawdę Emerlin i może jeszcze ktoś z ''konfraterii" pewnego zmierzającego do recyclingu wydawnictwa... Przecież to stary ograny numer; Co jakiś czas pojawia się wirtualny Frankenstein głoszący Mariuszkowe głupoty po różnymi imionami... Ktoś jeszcze pamięta o "Tomku" i tym co obiecał Panu Piotrowi ??     

To wszystko obliczone jest na desperacką próbę zdobycia jakichkolwiek informacji. Wszak nie jest to pierwsza próba forsowania wizji Mariuszka pt ilu polskich pilotów zestrzeliło starego Hemmesa... Kto chce może sprawdzić. Tamta sie nie udała ale może teraz...?

Cytat:
Jak by się Pan trochę bardziej "zanużył" , to by Pan pojął, że moje śmieciarskie wpisy były próbą uświadomienia trzem osobom, z których dwie raczył Pan sam potem wymienić w gronie "zanużających" poziom tego wątku, że trochę "przynużają". I to bez obrzucania ich ciołkami. I bez "pie..." nia.

Cytat:
Najwyraźniej bliska ciału koszula... No to jesteś pan ten "psycholog" czy nie? Pytanie retoryczne, wszyscy i tak wiedzą, żeś Psychiczny.

Cytat:
"Już tylu chłopców odeszło z naszego pueblo"...

Cytat:
Ja myślę, że raczej "niebo skąpi suchej ziemi kropli deszczu"...

Cytat:
Z drugiej strony mamy ludzi typu Psycholog - istniejących TYLKO dzięki forom internetowym, bezwiednie powielającym bezkrytycznie przyjęte za pewnik '' nowatorskie tezy" różnych mesjaszy zza Odry

Cytat:
Albo lepiej: tercet egzotyczny...

Panowie, co to wszystko ma wspólnego z Hemmesem i Widlarzem? Zapewniam Panów, że nie napisał tego Bolek. Jakiś tam psycholog też nie.    
Następnie wyskakuje mol Piotr i stwierdza sobie po pięciu kawkach:    

Cytat:

Cytat:
Powołują się tutaj na ME

Proszę nam wszystkim wytłumaczyć co książki pana ME mają wspólnego z zestrzałem Widlarza? Na zakończenie zapytam jeszcze raz: gdzie w końcu jest ten cytat ze sprawozdania Widlarza???!!!    
BolekDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(489) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-13, 21:31 :

Cytat:
Na zimę bociany odlatują do ciepłych krajów.     

We wrześniu 1939 roku przyleciały.     

Ten Bocian (Fi-156 Storch) uwił sobie gniazdko na drzewie :)

Komputer połknął link do aukcji, niestety już zakończonej.    

cgi.ebay.de/Foto-Polen-Flugzeug-Bruch-Baum-polnisch_W0QQitemZ230393150310QQcmdZViewItemQQptZMilitaria?hash=item35a4807b66    
(488) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-13, 21:29 :

Na zimę bociany odlatują do ciepłych krajów.    

We wrześniu 1939 roku przyleciały.    

Ten Bocian (Fi-156 Storch) uwił sobie gniazdko na drzewie :)    

(487) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-13, 21:21 :

Skoro już doszliśmy do consensusu w jakim celu ten temat został "założony" to proszę bardzo.    

Następna fotografia, tym razem nieoceniony (nieoceniona ?) "Tante Ju" w wersji przygotowanej do transportu przy pomocy PKP. Kto go zepsuł zapewne będzie trudno ustalić, bo skrót perspektywiczny kadłuba nie pozwala na odczytanie znaków. Widoczne chyba tylko na skrzydle "W" być może sugeruje "WL-...." A że ktoś go zepsuł to fakt, bo inaczej odleciał by o własnych siłach :)    

No i oczywiście link do aukcji z opisem:    

Cytat:
Port. Photo: Luftwaffe Ju-52 Plane Recovery; Poland '39

który w powiązaniu z opisem na wagonie PKP jednoznacznie identyfikuje okres ('39) i miejsce (Poland) wykonania fotografii.    

cgi.ebay.com/Port-Photo-Luftwaffe-Ju-52-Plane-Recovery-Poland-39_W0QQitemZ300364882826QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_0?hash=item45ef24638a    

(486) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-13, 19:13 :
"Jeżeli więc nie ma się nic mądrego do powiedzenia, lepiej ten temat zostawić ludziom, którzy go faktycznie tworzą."    

To moim zdaniem jeden z najlepszych wątków, więc dajmy spokój, posprzeczamy się gdzie indziej, jeszcze niejedna okazja będzie.
Armagedonius Recycling
(485) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-13, 13:00 :
Cytat:
Przecież sam Pan chyba zauważył, że ostatnie posty kilku "miłośników polskiego lotnictwa" mają z tym tematem niewiele wspólnego.

Zgadza się! Pewnie Pan również zauważył, że gdziekolwiek pojawia się tematyka polskiego września wyskakują mole typu Psycholog i Bolek.    
Jest dla mnie sprawą przykrą, że po jednej stronie mamy ludzi typu Remik Gadacz, którzy wkładają serce w to Forum - by, o ile to możliwe, wyjaśnić wiele zagadek, z drugiej mamy wyżej wspomnianych osobników, którzy oprócz podnoszenie ciśnienia nie wnoszą nic. Powołują się tutaj na ME, przy czym (pomimo że nie zgadzam się z wieloma jego teoriami) dzieli ich od niego wieeeeeelka przestrzeń. Jeżeli więc nie ma się nic mądrego do powiedzenia, lepiej ten temat zostawić ludziom, którzy go faktycznie tworzą.    
Pozdrawiam serdecznie
piotr
(484) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-13, 10:16 :
Cytat:
Ktoś jeszcze pamięta o "Tomku" i tym co obiecał Panu Piotrowi ??     

Z pewnością dobrze pamięta Bolesław-Anna "Mrozila" Renztuk.    
czytelnik

znalezionych: 663, strona 18 z 67
«  -  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców