miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 (2014-04-28,08:56)

Myśl o założeniu takiego tematu nurtowała mnie już od dłuższego czasu. Niejako dla przeciwwagi dla tematu „Nieustający konkurs bez nagród …ale z satysfakcją” gdzie uczestnicy forum dopisują historię do zdjęć polskich samolotów zestrzelonych w wojnie obronnej 1939 roku postanowiłem założyć podobny temat ale dla strony naszych przeciwników. Tak, tak, lotnictwo niemieckie również traciło swoje samoloty w tej walce.     
Będę w tym temacie wstawiał (w miarę wolnego czasu i możliwości) zdjęcia, które można z dużym prawdopodobieństwem przypisać do okresu walk wrześniowych. Wbrew pozorom ukazuje się ich dość dużo, trzeba tylko poświęcić trochę czasu na wędrówki po ebay i innych stronach internetowych.     
Ostateczna decyzja nastąpiła po przeczytanym poście trochę niżej „Kto popsuł niemiaszkom samolocik” i dość sprawnie przeprowadzonej identyfikacji tamtego Me-109.    
Nie będę tu odkrywał Ameryki stwierdzając, że liczę na aktywność uczestniczącego w niektórych dyskusjach z pogranicza zmagań niemiecko – polskich – Pana Mariusa Emmerlinga i innych znawców tematyki Luftwaffe.     
Być może, jak w przypadku „Nieustającego konkursu … „ uda się dopisać historię do tych zdjęć.     
Mam nadzieję, że Pan „gretza” nie pogniewa się za wykorzystanie tytułu do tej zabawy.    

Remigiusz GadaczDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 663, strona 16 z 67
«  -  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  -  »

(513) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-22, 11:02 :
"Jeśli my Polacy zawsze się tak zachowujemy na czyjeś prośby, to powoli zaczynam rozumieć..."     

Dla mnie to jest wyrazista aluzja do "próśb" Hitlera wysuwanych do Polaków w 1939 roku. Jeżeli ma to tak wyglądać, to może rzeczywiście lepiej zamknąć forum, żeby neofaszyści nie mieli się gdzie panoszyć. Tymczasem wybaczcie, ktoś musi robić z tym porządek. Jeśli nie ma innych chętnych - ja się tym zajmę.
Armagedonius Recycling
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(512) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-22, 10:58 :
"Jeśli my Polacy zawsze się tak zachowujemy na czyjeś prośby, to powoli zaczynam rozumieć..."     

Dla mnie to jest wyrazista aluzja do "próśb" Hitlera wysuwanych do Polaków w 1939 roku. Jeżeli ma to tak wyglądać, to może rzeczywiście lepiej zamknąć forum, żeby neofaszyści nie mieli się gdzie panoszyć. Tymczasem wybaczcie, ktoś musi robić z tym porządek. Jeśli nie ma innych chętnych - ja się tym zajmę.
Armagedonius Recycling
(511) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-22, 10:51 :
"Przestań pan wypisywać bzdury. Bolek poprosił o cytat w poście 462, czyli dawno, dawno temu. W międzyczasie został za to zmieszany z błotem - co Pan nazwał agresją Bolka! Jeśli my Polacy zawsze się tak zachowujemy na czyjeś prośby, to powoli zaczynam rozumieć..."    

To nazywam "agresją Bolka", a co? Może powinienem to nazwać "Mariuskowym wyłudzaniem informacji"?
Armagedonius Recycling
(510) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-22, 09:29 :
Cytat:
O Widlarzu pisał kto inny, można sprawdzić. Ja tylko zareagowałem na Bolkową "agresję".

Przestań pan wypisywać bzdury. Bolek poprosił o cytat w poście 462, czyli dawno, dawno temu. W międzyczasie został za to zmieszany z błotem - co Pan nazwał agresją Bolka! Jeśli my Polacy zawsze się tak zachowujemy na czyjeś prośby, to powoli zaczynam rozumieć...    

Panie Łukaszu,    
proszę podać datę powstania sprawozdania Widlarza.    
BolekDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(509) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-21, 23:47 :
O Widlarzu pisał kto inny, można sprawdzić. Ja tylko zareagowałem na Bolkową "agresję". W imię owego spokoju, jak mi się wydawało. Jeżeli panu przeszkadzają moje wpisy, proszę je po prostu ignorować.
Armagedonius Recycling
(508) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-21, 23:08 :
Bolek, Armagedonius itd. zrobili zamieszanie przez jeden mój wpis, więc wklejam fragment sprawozdania z działań 123. EM, które napisał kpr. pil. Stanisław Widlarz. Pod 6 września, ani innym Widlarz nic napisał o strąceniu Me 110, czy innej maszyny. Któryś z tych "mieszaczy" napisał, że jestem "propagandzistą", który udaje, że zna zawartość dokumentów z IMPS. Malutką, ale interesującą mnie część znam, inne zdobywam. Można liczyć, że dacie nam względny spokój w tym wątku i "Nieustającym konkursie..."?    

Cytat:
04-06.IX kilka lotów patrolowych bez zajść. 6.IX zmiana lotniska w okolicy Warszawy miejscowości nie pamiętam. 07.IX (daty nie jestem pewien) lot patrolowy eskadry 6 samolotów przez 5 minut nad Warszawa i lot na lotnisko pod Lublinem. Nazwy tego lotniska niestety nie pamiętam. Jeden samolot uszkodzony przy lądowaniu.  Zostało 5 samolotów.
Łukasz
(507) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-21, 23:05 :
Bardzo przepraszam, ale muszę:    

"Tak właśnie funkcjonuje nasz mały światek. Polscy historycy udają, że znają całą prawdę i wciskają nam przysłowiowy kit. Jednocześnie sprzedają nam bzdurę, że siedzieli w dokumentach, nawet w niemieckich. Kłamstwa na każdym kroku. Takie mole jak Pan i kilku innych to kupują. Potem wydurniają się na jakichś forach, udają mądrych, oczytanych, znających całą prawdę. Bezgraniczna arogancja!"    

Gdzie pan był, Panie obrońco forum, kiedy padały te słowa. Skoro się pan tak oburza na niewinne żarty, że aż woła pan na pomoc Admina, to jeszcze raz pytam: gdzie pan był, panie Stary?
Armagedonius Recycling
(506) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-21, 19:02 :

stary napisał:    

Cytat:
Zwracam się również do Pana Remigiusza: Pan jest tutaj założycielem i nie kwestionowanym autorytetem w tym temacie. Proszę o kilka słów do sumienia tych niesfornych i śmiechu wartych ludzi.     
Dziękuję.

Niestety, tak się składa, że są tematy których poruszanie jest z góry skazane na tego typu "przepychanki" słowne. Rozpoczynając temat "Kto zepsuł Niemiaszkom samolocik ... " zdawałem sobie z tego doskonale sprawę i wpisałem to niejako w temat. Przez dość długi okres czasu udało się uniknąć kontrowersyjnych wpisów. Tylko od użytkowników tego forum zależy, czy będzie tak dalej. Forum jest tak zaprojektowane i na razie nie można z tym nic zrobić (z wskazaniem na … na razie …)    

Dla chętnych, którzy chcą w dalszym ciągu uczestniczyć w naszej „zabawie” mogę zaproponować tylko następne zdjęcia, które czekają na swoje „pięć minut”. Proszę to traktować jako zaproszenie.     
Panowie … ciekawy, Bolek, Forumowicz – to również zaproszenie dla Was. Zapraszam was do zabawy.     
Jeśli macie coś do powiedzenia w kwestiach tu poruszanych, które mogą poszerzyć nasz zasób wiedzy o tym co się działo we wrześniu 1939 roku podzielcie się z nami swoja wiedzą. Nie każdy jest znawcą tematu Luftwaffe nad Polską. Być może z czasem doczekamy się również w tym temacie powiązania zdjęć z dokumentami. Byłoby to najciekawsze, co nam mogłoby się przytrafić.     

Ale również „posiadacze” kopii takich dokumentów muszą dojrzeć do tego samodzielnie. Zapewniam kolegów, że nawoływanie do tego może odnieść odwrotny skutek. Dzielenie się swoją wiedzą na dany temat to wielkie wyzwanie, na które nie każdego stać. Do tego również trzeba dorosnąć. I mam nadzieję, udało się to w bliźniaczym temacie „Nieustający konkurs … „ że i w tym też się z czasem uda. Ku zadowoleniu wszystkich uczestników.     

A teraz, skoro słowo się rzekło to:    

Wstawiający to zdjęcie opisał je następująco"    

Cytat:
100% Originalfoto, Format 7 x 6 cm. Jagdflugzeug Me 109 abgeschossen in Polen. Am Rumpf Staffelabzeichen des JG 54 6 JG 76. Wernummer am Leitwerk unleserlich, vorn am Motor eine Nummer 61650, bin aber nicht ganz sicher, könnte auch leicht abweichen, etwas schlecht zu erkennen.

Nam pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na ciąg dalszy (który jak mówili swego czasu moi ulubieńcy) "musi kiedyś nastąpić"    

Pod linkiem do aukcji:    
cgi.ebay.de/053-Orig-Foto-Flugzeug-Polen_W0QQitemZ130345646011QQcmdZViewItemQQptZMilitaria?hash=item1e5934b7bb    

znajdują się wykadrowane fragmenty samolotu z niestety nieczytelnym Werk numerem na stateczniku.    
A więc Panowie, odwagi, kto ma coś do powiedzenia na temat tego Messerschmitta niech się podzieli swoimi wiadomościami na jego temat.    

Remigiusz GadaczDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(505) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-21, 10:43 :
Szanowny Adminie,    
przecież to totalna farsa !!!! Czy możesz z tym coś zrobić ???    
Zwracam się również do Pana Remigiusza: Pan jest tutaj założycielem i nie kwestionowanym autorytetem w tym temacie. Proszę o kilka słów do sumienia tych niesfornych i śmiechu wartych ludzi.    
Dziękuję.
staryDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(504) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-20, 21:02 :
Bolek napisał:    
Cytat:
Czekamy!

znaczy jest was więcej? W zasadzie to prawda, bo:

Forumowicz 2

znalezionych: 663, strona 16 z 67
«  -  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców