miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 (2014-04-28,08:56)

Myśl o założeniu takiego tematu nurtowała mnie już od dłuższego czasu. Niejako dla przeciwwagi dla tematu „Nieustający konkurs bez nagród …ale z satysfakcją” gdzie uczestnicy forum dopisują historię do zdjęć polskich samolotów zestrzelonych w wojnie obronnej 1939 roku postanowiłem założyć podobny temat ale dla strony naszych przeciwników. Tak, tak, lotnictwo niemieckie również traciło swoje samoloty w tej walce.     
Będę w tym temacie wstawiał (w miarę wolnego czasu i możliwości) zdjęcia, które można z dużym prawdopodobieństwem przypisać do okresu walk wrześniowych. Wbrew pozorom ukazuje się ich dość dużo, trzeba tylko poświęcić trochę czasu na wędrówki po ebay i innych stronach internetowych.     
Ostateczna decyzja nastąpiła po przeczytanym poście trochę niżej „Kto popsuł niemiaszkom samolocik” i dość sprawnie przeprowadzonej identyfikacji tamtego Me-109.    
Nie będę tu odkrywał Ameryki stwierdzając, że liczę na aktywność uczestniczącego w niektórych dyskusjach z pogranicza zmagań niemiecko – polskich – Pana Mariusa Emmerlinga i innych znawców tematyki Luftwaffe.     
Być może, jak w przypadku „Nieustającego konkursu … „ uda się dopisać historię do tych zdjęć.     
Mam nadzieję, że Pan „gretza” nie pogniewa się za wykorzystanie tytułu do tej zabawy.    

Remigiusz GadaczDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 663, strona 14 z 67
«  -  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  -  »

(533) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-28, 17:11 :
Następne zdjęcia Hs 126 C2 +    

W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(532) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-27, 19:14 :
Witam.    
Swego czasu na tym temacie ukazało się kilka Hs 126 na plecach. Przeglądając zdjęcia doszedłem do wniosku, że trochę "pobłądziłem" ale z tym na pewno nie ma problemu - kod widoczny jak na dłoni. Opisany na Odkrywcach jako spod Lublina - ad. 133    

Reszta jak wrócę z andrzejków - jutro (-;    
Wiesiek    

W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(531) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-23, 19:17 :
Cytat:
ignorujcie wpisy tego człowieka, inaczej to się nigdy nie skończy

Cytat:
Idź na piwo, kup sobie fajki, cokolwiek.     

poprawka, obu tych tych oszołomów...widać jaki poziom reprezentują.     
Prywatnie niech sobie laurki, kwiatki i bombonierki wysyłają. Mnie się już robi niedobrze patrząc na ich kretyńskie wpisy!    

obserwator
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(530) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-23, 14:09 :
Cytat:
"Panie Armagedonius, nie wiem po co Pan wypisuje jakieś historie o Hitlerze."     

Nic podobnego, Bolku Mariusku, to nie ja wypisuję,

Taka sobie sprzeczność Franka Armagedoniusa.    

Cytat:
Dla mnie to jest wyrazista aluzja do "próśb" Hitlera wysuwanych do Polaków w 1939 roku. Jeżeli ma to tak wyglądać, to może rzeczywiście lepiej zamknąć forum, żeby neofaszyści nie mieli się gdzie panoszyć. Tymczasem wybaczcie, ktoś musi robić z tym porządek. Jeśli nie ma innych chętnych - ja się tym zajmę.    
Armagedonius Recycling

Kolego Armagedonius, wyłącz się, proszę !!! Idź na piwo, kup sobie fajki, cokolwiek.    
PsychologDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(529) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-23, 14:03 :
Cytat:

Nic podobnego, Bolku Mariusku, to nie ja wypisuję, to są cytaty z Mariusa Emmerlinga. Nikogo też nie mam zamiaru pouczać.

Co to wszystko ma wspólnego z Hemmesem i relacją Widlarza?    
BolekDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(528) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-23, 13:38 :
Cytat:
Panie Armagedonius, nie wiem po co Pan wypisuje jakieś historie o Hitlerze. Nie pouczaj nas Pan o tematach, w których nie masz wielkiego rozeznania. A najlepiej załóż Pan sobie nowy wątek.     
Ja prosiłem o datę powstania relacji Widlarza. Tylko tyle. To już wszystko.     
Z góry dziękuję!

ignorujcie wpisy tego człowieka, inaczej to się nigdy nie skończy a ciekawy temat:    

Cytat:
"KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939

padnie    

ciekawy
(527) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-23, 12:22 :
Bolek napisał:    

Nic podobnego, Bolku Mariusku, to nie ja wypisuję, to są cytaty z Mariusa Emmerlinga. Nikogo też nie mam zamiaru pouczać.
Armagedonius Recycling
(526) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-23, 12:15 :
Panie Armagedonius, nie wiem po co Pan wypisuje jakieś historie o Hitlerze. Nie pouczaj nas Pan o tematach, w których nie masz wielkiego rozeznania. A najlepiej załóż Pan sobie nowy wątek.    
Ja prosiłem o datę powstania relacji Widlarza. Tylko tyle. To już wszystko.    
Z góry dziękuję!    
BolekDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(525) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-23, 07:37 :
"Psycholog" napisał:    

"Jeszcze dowiedzieliby się czegoś o naszej prawdziwej historii! Po co im to ?"     

Czego, Mariusku?    

Czy tego, że "Hitler w 39-tym nie rzadal* rzeczy niemozliwych. Wystarczylo sie dogadac zamiast ostrzyc noze."?    
Czy może tego, że "Polska dokonala znaczacych roszad wojskowych przy granicach z rzesza, i chocby tylko przez to jest wspolwinna wybuchu tej tragedii, ktora stala sie potem swiatowa."?    

* pisownia oryginalna    

Kij w mrowisko? Proszę Bardzo!
Armagedonius Recycling
(524) Re: "KTO ZEPSUŁ NIEMIASZKOM SAMOLOCIK" czyli LUFTWAFFE WE WRZEŚNIU 1939 z dnia 2009-11-23, 02:26 :
Cytat:
Dokładnie tak, Panie Bolek. Dlatego nasi historycy nie są zainteresowani niemieckimi dokumentami. Jeszcze dowiedzieliby się czegoś o naszej prawdziwej historii! Po co im to ? Po prostu lubią tarzać się w bajkach... Miś Uszatek pozdrawlajet.

obserwator

znalezionych: 663, strona 14 z 67
«  -  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców