Między nami bomberami
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Zapytanie o załogę Wellingtona HF-121 (2008-01-10,18:16)

W 304 Dywizjonie Bombowym "Ziemi Śląskiej" latał mój wujek Bronisław Janicki.Wiem,że cała załoga zginęła 06/07.04.1944r.Zostali zestrzeleni i wpadli do zatoki Biskajskiej.Nie mamy w rodzinie żadnych zdjęć wujka w wojsku.Nie mamy również żadnych informacji na tamat pozostałych członków załogi,którą tworzyli pilot Martoń,pilot Franczek,naw.Stańczykiewicz,obserwator B.Janicki,strzelec W.Kołodziej,strzelec A.Sankowski.Latali na Wellingtonie HF - 121.    
Bardzo proszę o kontakt osoby,które mają jakiekolwiek informacje na temat Bronisława Janickiego.Zdjęcia,dzienniki pokładowe(kopie),odznaki lub jakiekolwiek inne pamiątki.Do chwili obecnej żyją jeszcze dwie siostry Bronisława Janickiego.Jedna ma 93,a druga 79 lat.Bardzo chętnie dowiedziały by się coś więcej o jego wojennych losach.
Bogusław ŁachDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 1, strona 1 z 1

(1) Re: Zapytanie o załogę Wellingtona HF-121 z dnia 2008-01-10, 18:16 :
Panie Bogusławie! Jeżeli nie ma Pan dostępu do ostatnio wydanej książki "KU CZCI POLEGLYCH LOTNIKOW 1939 - 1945", W-wa 2006, gdzie są zdjęcia i życiorysy poległych lotników, to ze względu na obszerność materiału, proszę na pisać do mnie na [email protected] , postaram się coś panu wysłać. Pozdrawiam. K. Mruk.
Krzysztof MrukDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 1, strona 1 z 1

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców