Wiadomości, ogłoszenia
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Kroniki polskich dywizjonów lotniczych. (2012-02-25,22:29)

Mam pytanie, przede wszystkim, do osób, które zawodowo zajmują się tematyką polskich sił powietrznych na zachodzie, chociaż nie tylko...    
    
Otóż, każdy dywizjon miał swoją kronikę prowadzoną podczas wojny. W chwili obecnej są to prawdziwe skarbnice wiedzy na temat życia dywizjonów i ich pilotów.    
    
W związku z tym, chciałbym sie dowiedziec czy jest jakakolwiek możliwosc dotarcia to takich kronik.     
Domyślam się, że w postaci oryginalnej są one do obejrzenia jedynie w Londynie w Instytucie im. Sikorskiego.    
Ale czy jest szansa na otrzymanie ich kserokopii, bądź skanów?    
Wiem, że nie każdy, kto posiada takie, zapewne z trudem uzyskane, materiały, byłby skłonny podzielic się z nimi ot, tak...    
Ale z drugiej strony, przecież to też jest jakaś forma propagowania historii tamtych czasów, czy też lekcja patriotyzmu...    
    
A może miałoby sens opublikowanie takich materiałów?    
    
Jestem ciekawy Państwa opinii na ten temat.    
Pozdrawiam serdeczenie,     
    
Grzegorz Korcz    

Grzegorz KorczDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 108, strona 3 z 11
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

(88) Re: Kroniki polskich dywizjonów lotniczych. z dnia 2007-11-14, 11:36 :
Nawiązując do głównego wątku tej dyskusji, zwracma się z pytaniem:    
:    
Czy może ktoś z Państwa orientuje się, gdzie może być dostępna księga pamiątkowa PFT prowadzona przez Bohdana Arcta?    
Przeglądając ostatnio którąś z książek Wacława Króla, przeczytałem, że ta księga/album/kronika została po wojnie przywieziona przez Arcta do kraju.     
Może więc jest ona udostępniona w którymś z krajowych muzeów?    
Grzegorz KorczDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(87) Re: Kroniki polskich dywizjonów lotniczych. z dnia 2007-11-09, 23:28 :
a jak Pan myśli dla kogo np. ja publikuję w publicznym internecie opracowane, ciężko pozyskane materiały? po co to robię? dla kogo to robię? niech Pan czasem pomyśli zanim drugi raz napisze coś takiego.    
jak Panu nie wstyd.
PiotrH
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(86) Re: Kroniki polskich dywizjonów lotniczych. z dnia 2007-11-09, 23:02 :
Ze Panom nie wstyd !!!!!!    
Ja robię swą pracę z myślą o tych, których na to nie stać.
staryDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(85) Re: Kroniki polskich dywizjonów lotniczych. z dnia 2007-11-09, 12:36 :
Może to zwykły zbieg okoliczności, ale zdaje się, że po opublikowaniu poprzedniego linku na forum strona po prostu przestała działać. Szczęśliwie jest dostępna jeszcze pod adresem: ttp://www.prawoprywatne.pl/staticpages/index.php/cennik

Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(84) Re: Kroniki polskich dywizjonów lotniczych. z dnia 2007-11-09, 00:36 :
oczywiście nie "zatrudnić" tylko "reprezentować" pozwa i pozwanego, a link nie działa bo była kropka na końcu. prawoprywatne.pl/cennik.html

Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(83) Re: Kroniki polskich dywizjonów lotniczych. z dnia 2007-11-09, 00:32 :
Cytat:
Moje interesy w tym zakresie reprezentuje Kancelaria Prawa Prywatnego, ul. Kuźnicza 11/13 54-143 Wrocław, radca prawny Pani Chasiewicz Małgorzata (tel 604 252 751).
więcej o koncelarii reprezentującej Pana Jacka na prawoprywatne.pl/cennik.html. najprostsza porada prawna już od 20PLN! gdyby nie konfilkt interesów, że ta sama kancelaria nie powinna zatrudniać i pozwa i pozwanego, to możnaby jej usługi polecić również Panu Franciszkowi :) żartowałem oczywiście :)    
    
pozdrawiam,

Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(82) Re: Kroniki polskich dywizjonów lotniczych. z dnia 2007-11-08, 17:03 :
...i udowodnił, że nie jest Wielbłądem. Ma Pan rację, widziałem zdjęcia obu.    
Pozdrawiam
piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(81) Re: Kroniki polskich dywizjonów lotniczych. z dnia 2007-11-08, 16:55 :
Panie Jacku, owszem, poniósł Pan koszty zeskanowania mikrofilmów i przeniesienia skanów na nośniki CD. W odniesieniu do Pańskich wypowiedzi na forum sam Pan przyzna, że w porównaniu z tym ile inni musieliby zapłacić za kopie choćby jednego ORB, były to raczej niewielkie koszty, prawda? a ten adres Kancelarii to w jakim celu? mam tam zadzwonić? czy to tak dla "wzmocnienia przekazu"?
PiotrH
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(80) Re: Kroniki polskich dywizjonów lotniczych. z dnia 2007-11-08, 16:49 :
Panie Jacku    
Adres Pana pełnomocnika wypada więc umieszczać w przypisach do Pańskich kolejnych artykułów. Brzmi bardziej wiarygodnie.    
Zadałem proste pytanie, na które historyk z Pana klasą bez zastanowienia zasypałby mnie źródłami. Czy to boli? Podać, że fotkę ma się od starszego pana, nazwiskiem X? Od kolegi po fachu nazwiskiem Y?    
Duma?    
Taki Cynk robi na każdej z kilkuset stron a Pan nie umie (nie chce?) na kilku? O czym to swiadczy? Klasa? Warsztat? Snobizm?    
A może wiarygodnosć?
piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(79) Re: Kroniki polskich dywizjonów lotniczych. z dnia 2007-11-08, 16:36 :
Panie Jacku a jako cel charytatywny, na który Pan Franciszek, czy wszyscy inni, których Pan jeszcze pozwie, sugerowałbym wpłate na konto Fundacji Stowarzyszenie Lotników Polskich (jego numer zna Pan zapewne bardzo dobrze), żeby mieli na finansowanie materiałów z Sikorskiego, o które Pan być może jeszcze do nich kiedyś się zwróci. Przynajmniej starsi panowie nie będą dokładali ze swoich składek do tego interesu.    
    
pozdrawiam,
PiotrH
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 108, strona 3 z 11
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców