Royal Air Force
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Roman Marecki (2014-07-23,16:18)

Witam    
Mam pytanie. Czy ktoś dotarł do jakiegoś kwestionariusza personalnego Romana Marcekigo, który latał w 308 Dywizjonie. Interesuje mnie to, czy ukończył on przed wojną kurs myśliwski? inny? w Szkole Strzelania i Bombardowania w Grudziądzu?? oraz co robił w 1939 roku? Ja, wiem na pewno tylko tyle, że został wymieniony na odtworzonej we Francji/Anglii liście płac 3. Bazy Lotniczej, ale tam są powymieniani także piloci eskadr, którzy we wrześniu 1939 roku walczyli na froncie np. mjr Mieczysław Mumler. Czy ktoś posiada dane na ten tamat, czy wojnę 1939 przebył z 3. BL, czy ukończył kurs w Grudziądzu itp. Może ktoś badał dzieje szkoły w Grudziądzu i zetknął się z nazwiskiem Mareckiego na listach szkoły.
Łukasz ŁydżbaDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 2, strona 1 z 1

(2) Re: Roman Marecki z dnia 2014-07-23, 16:18 :
Panie Aleksandrze    
    
Dziękuję za odpowiedź. Odezwę się na telefon    
    
    
Pozdrawiam    
    
Łukasz Łydżba
Łukasz Łydżba
[83.21.98.50]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: Roman Marecki z dnia 2014-07-19, 11:52 :
Panie ŁUKASZU    
    
Od pieciu lat szukałem Rodziny por. pilota Romana Mareckiego a własciwie to jego brata Jana, który był w 1586 ESP i wreszcie szczescie usmichnęło sie do mnie!!    
Roman Marecki w 1947 r wyjechał do USA, tam sie ozenił miał dwie córki z którymi nawiazałem kontakt. Przylatują w sierpniu na uroczystości zwiazane z 70 rocznicą zestrzelenia ich stryja Jana Mareckiego z 1586 ESP- zginął w Beskidzie Niskim - pisze dokladnie o tym na mojej str. inter. www.sekowa.info    
Proszę o kontakt - jest na stronie - kom. 503 082 470    
Na zdjęciu Roman Marecki    
Pozdrawiam    
Aleksander Gucwa

Aleksander Gucwa[83.26.107.180]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 2, strona 1 z 1

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców