W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: III/6 Dywizjon Myśliwski (2009-07-13,00:21)

W nawiązaniu do audycji " Było nie minęło" / TVP3 emisja 28 lub 29.01.br/ chciałbym nawiązać kontakt z osobą zajmującą się szczególnie historią działań tej jednostki we wrześniu'39.    
W adycji tej poruszono temat zestrzelonego samolotu Luftwaffe w dniu 3;4.IX. (?) który nie jest ujęty prawdopodobnie ani w polskich dokumentach ani o dziwo w niemieckich. Z opowiadań naocznych świadków    
raczej niewiele zostało z wypalonego wraku. Brak możliwości naprawy.    
Chciałem ustalić ten fakt na podstawie książki Mariusa ale nie wiem czemu po kilku przestudiowanych stronach miałem gorszy mętlik w głowie niż po nieoficjalnych przejażdżkach podniebnych na dęblińskim lotnisku. Jeden zestrzelony Do-17 meldowany przez fligerów w trzech innych miejscach. Zwątpiłem.
W.G  

znalezionych: 327, strona 9 z 33
«  -  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  -  »

(247) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-02, 23:21 :
Nie jestem i nigdy nie byłem "Panem Frankiem", ale oberwie Pan rzeczywiście.    

Zamiast napadać na Bogu ducha winnego faceta napisz Pan ksiażkę, pokaz Pan jak to się robi, a ja chętnie się pośmieję.
Armagedonius Recycling

(246) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-02, 23:16 :
Cytat:
za przeproszeniem nie rusza? Czy aby nie za długo nasza historia była tematem tabu naszych niegdysiejszych sojuszników.

Rusza i nie rusza panie Piotrze. Mamy się narzucać z Naszą historią innym, przestawiać się jak w romantycznej wizji słowackiego, jako naród cierpiący "za miliony" i mieć pretensje, że nikt tego nie dostrzega. Takiej wizji Pan oczekuje? W wielu miastach holenderskich doskonale wiedzą, kto ich wyzwolił. Jeśli każdy za granicą miałby znać historię Polski, to byłoby dopiero dziwne.     

Na takiej samej zasadzie musiałbym znać np. wszystkich dowódców podziemnych oddziałów walczących w komunistami w latach 1944-52.     

Sprzedawać Naszą historię za parę zielonych. Tak, jak najbardziej, jeśli to może przynieść promocję tej historii. Za granicą nikt za darmo nie wyda Panu książki o historii Polski.    

Zalety Pana F. G. - jest i może spłodzi wreszcie kilka książek, a nie bzdurnych postów. Taka skromna nadzieja. Zaraz pewnie oberwę, jako bolszewik, czekista, zdrajca albo hitlerowiec Panie Franku, co?
he,he

(245) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-02, 22:58 :
Nie rusza. Bo to po prostu nie prawda. Jasne, ze mielismy udzial w wyzwolenie paru miast ale bez przesady nie dzialalismy tam sami. A co do Brytyjczykow to czego mozna sie bylo po nich spodziewac pokazali w 1945 jak nie zgodzili sie na nasz udzial w paradzie zwyciestwa. A najlepiej to leczcie sie ludzie z tego waszego prymitywnego polskiego nacjonalizmu.
glos z konca sali

(244) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-02, 22:52 :
Przepraszam, Panie Piotrze, ale margaritas ante porkas...
Armagedonius Recycling

(243) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-02, 22:48 :
Przepraszam, że wtrącę:    

Pytanie do p. Warszawiaka (pomijając całą otoczkę sprawy, ewentualne zalety czy wady wspomnianego wielokrotnie F.G i licząc na brak wulgaryzmów w odpowiedzi):    

Czy Pana to:    

Cytat:
The Polish liberated Holland? Must have missed that...

za przeproszeniem nie rusza? Czy aby nie za długo nasza historia była tematem tabu naszych niegdysiejszych sojuszników.    
Czy posługiwanie się zdjęciem Spitfire RF-D przez brytyjską partię nacjonalistyczną w kampanii przeciw emigrantom z Europy Wschodniej i Środkowej (czyt. z Polski) nie jest dowodem daleko idącej ignorancji?    
Widok szachownicy nic im nie mówi, podobnie jak niektórym Holendrom miasto Breda.    
To może od razu nasze wartości wywalić do śmietnika... albo opchnąć za parę zielonych?
piotr

(242) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-02, 20:04 :
Nieźle was powaliło hitlerowce.
Armagedonius Recycling

(241) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-02, 19:26 :
Weź przykład ze swojego imiennika Armagedonius    

www.youtube.com/watch?v=d6Kmo8BRklE
głos z końca sali

(240) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-02, 16:15 :
Witaj Armagedonek    

"część Ci i chwała", za próbę odzyskania sztandaru legionowego, który komuś został sprzedany przez www. Sztandar został ukradziony przez żołnierza niemieckiego. Szkoda, że spieprzyłeś sprawę. Zamiast zgłosić to np. do Mimisterstwa Kultury, MON, prasy, co zrobiłeś? Ano, napisałeś meila do właściciela portalu aukcyjnego, po jego odmowie, tylko go zjeba..., że Holandia to taki jeb...kraj, ten Holedner też jest pojeb....itp, bo 1. Dywizja przelewała krew za Holandię.     
Pełna kultura. Następnym razem napisz, gdzie trzeba, zgłoś to do jakieś prasy, radia, TVP, TV Trwam. A tak zaprzepaściłeś sprawę odzyskania czegoś niezwykle cennego dla polskiej historii. Puknij się ostro w tą swoją główkę.    

Warszawiak
Warszawiak

(239) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-01, 15:25 :
Ja , Partenogenoese Hermann Frodyta
Armagedonius Recycling

(238) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-01, 15:18 :
Cytat:
bylbym ostrozny z twierdzeniem, ze Philipp go zestrzelil

Co się dzieje, Parteigenosse Mariusch ???    
Jakieś wahania, wątpliwości, ostrożność?? Czy to tak uczyli w H-J??    

Vorwarts !!!     
Nie miej litości dla kobiet, dzieci, polskich pilotów ani tych strasznych, nieugiętych Patriotów !!!    
Wujowie Adolf i Herman przecież patrzą z kotła ze smołą.    

czytelnik

znalezionych: 327, strona 9 z 33
«  -  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców