W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: III/6 Dywizjon Myśliwski (2009-07-13,00:21)

W nawiązaniu do audycji " Było nie minęło" / TVP3 emisja 28 lub 29.01.br/ chciałbym nawiązać kontakt z osobą zajmującą się szczególnie historią działań tej jednostki we wrześniu'39.    
W adycji tej poruszono temat zestrzelonego samolotu Luftwaffe w dniu 3;4.IX. (?) który nie jest ujęty prawdopodobnie ani w polskich dokumentach ani o dziwo w niemieckich. Z opowiadań naocznych świadków    
raczej niewiele zostało z wypalonego wraku. Brak możliwości naprawy.    
Chciałem ustalić ten fakt na podstawie książki Mariusa ale nie wiem czemu po kilku przestudiowanych stronach miałem gorszy mętlik w głowie niż po nieoficjalnych przejażdżkach podniebnych na dęblińskim lotnisku. Jeden zestrzelony Do-17 meldowany przez fligerów w trzech innych miejscach. Zwątpiłem.
W.G  

znalezionych: 327, strona 8 z 33
«  -  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  -  »

(257) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-03, 12:05 :
Cytat:
Przykre to co Pan pisze.

Nie takie przykre. Świetnie się czuję z tym, że oderwałem się w dużym stopniu od słów ojczyzna, naród. Dla mnie to są obce pojęcia.    

Cytat:
natomiast narodowość jest sama w sobie walorem.

Dla Pana tak, dla mnie brak uczuć narodowych jest zaletę i uniwersalnym walorem. Jest człowiekiem. Przynależność etniczna nie ma dla mnie znaczenia.     

Cytat:
A co Pan jej daje?
Dałem dużo, za dużo, otrzymuję niewiele, więc nie mam ojczyzny. Muszę respekotwać prawo tego kraju, zasady pożycia społecznego. To wszystko.    

Cytat:

i jak każdy też naród mamy prawo wymagania dla niej szacunku innych

Oczywiście, że może Pan wymagać szacunku dla Pańskiej ojczyzny. Muszę dostować się do praw i obyczajów Pańskiej ojczyzny. Proste i logiczne. Bronić jej przed słowami "polskie obozy koncentracyjne" to Pańaska rola. Mi się już nuie chce od jakiś 3 lat.    
he, he

(256) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-03, 11:32 :
Cytat:
Gorzej, że nie można wybrać narodowości, ta jest z przypadku.

Przykre to co Pan pisze. Moja przykładowo narodowość nie ma nic wspólnego z "teraźniejszością". Teraźniejszość kreuje sobie obecna generacja, przy pomocy kilku nieodpowiedzialnych osób, natomiast narodowość jest sama w sobie walorem.    

Cytat:
Ojczyzna coś chce, a co mi daje

Ojczyzna to ponad tysiąc lat (lepszych czy gorszych). Proszę jej nie przekładać na klikę skorumpowanych oszołomów..     
A co Pan jej daje?    

Cytat:
Po prostu - jak każdy naród

i jak każdy też naród mamy prawo wymagania dla niej szacunku innych. Niekoniecznie znajomości ale z pewnością nie ignorancji. Pan sądzi, że powielane na Zachodzie określenie "polskie obozy koncentracyjne" o tym nie świadczy?    
Pozdrawiam
piotr

(255) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-03, 08:36 :
"Mamy wiele trudnych w niej momentów, ale sporo też takich, którymi warto się szczycić. "     

Po prostu - jak każdy naród.     

Dokładnie. Gorzej, że nie można wybrać narodowości, ta jest z przypadku. Pięlęgnować naszą historię panie Piotrze? A co ona w połączenio z teraźniejszością mi daje? Nic. Ojczyzna coś chce, a co mi daje - jest?    

Taka ojczyzna jest dla Armagedoniusów.
he, he

(254) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-03, 08:06 :
"Mamy wiele trudnych w niej momentów, ale sporo też takich, którymi warto się szczycić. "    

Po prostu - jak każdy naród.
Armagedonius Recycling

(253) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-03, 01:08 :
Cytat:
Mamy się narzucać z Naszą historią innym, przestawiać się jak w romantycznej wizji słowackiego, jako naród cierpiący "za miliony" i mieć pretensje, że nikt tego nie dostrzega. Takiej wizji Pan oczekuje?

Nic podobnego. Mamy natomiast prawo oczekiwać szacunku i mamy obowiązek sami go naszej historii okazywać. Mamy wiele trudnych w niej momentów, ale sporo też takich, którymi warto się szczycić.     

Czy Pan, Panie "he he" wie, że dla wielu Anglosasów Polak i Rosjanin to to samo. Dla Pana też?    

Cytat:
Sprzedawać Naszą historię za parę zielonych. Tak, jak najbardziej, jeśli to może przynieść promocję tej historii.

Promocję historii czy piszącego? To dwie odrębne sprawy. Pisząc na własny rachunek niekoniecznie dba się o to, o czym się pisze.     

Cytat:
Jeśli każdy za granicą miałby znać historię Polski, to byłoby dopiero dziwne.

Wyzwalanie Bredy jest też częścią historii Holandii. Jak Pan pewnie zwrócił uwagę w wątpliwość ten fakt podał Holender.
piotr

(252) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-03, 00:55 :
Cytat:
pokazali w 1945 jak nie zgodzili sie na nasz udzial w paradzie zwyciestwa

Nie, oczywiście nie wymagam by cały świat znał naszą historię. Ten cytat pokazuje, że nawet niektórzy forumowicze mówiący po polsku nie znają.     

Cytat:
ale bez przesady nie dzialalismy tam sami

Tego nikt kto zna historię nie twierdzi. Jak jednak wynika z lektury konwersacji na TOCH w drugą stronę to nie działa.
piotr

(251) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-02, 23:37 :
Czemu zaraz "notoryczny"? HEHEHEHE!!!!
Armagedonius Recycling

(250) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-02, 23:33 :
Cytat:
Zaraz pewnie oberwę, jako bolszewik, czekista, zdrajca albo hitlerowiec

Nie, jako kretyn. Zwykły notoryczny kretyn.    

głos z drugiego końca sali

(249) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-02, 23:30 :
Cytat:
Zamiast napadać na Bogu ducha winnego faceta

ha, ha
he, he

(248) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-02, 23:26 :
"A co do Brytyjczykow to czego mozna sie bylo po nich spodziewac pokazali w 1945 jak nie zgodzili sie na nasz udzial w paradzie zwyciestwa."    

To niby kto miał z "naszych" brać udział w paradzie zwycięstwa w Anglii, Panie Marius? Wehrmacht? Gestapo, może Waffen SS? Coraz prymitywniej Pan judzisz. Postaraj się Pan!
Armagedonius Recycling

znalezionych: 327, strona 8 z 33
«  -  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców