W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: III/6 Dywizjon Myśliwski (2009-07-13,00:21)

W nawiązaniu do audycji " Było nie minęło" / TVP3 emisja 28 lub 29.01.br/ chciałbym nawiązać kontakt z osobą zajmującą się szczególnie historią działań tej jednostki we wrześniu'39.    
W adycji tej poruszono temat zestrzelonego samolotu Luftwaffe w dniu 3;4.IX. (?) który nie jest ujęty prawdopodobnie ani w polskich dokumentach ani o dziwo w niemieckich. Z opowiadań naocznych świadków    
raczej niewiele zostało z wypalonego wraku. Brak możliwości naprawy.    
Chciałem ustalić ten fakt na podstawie książki Mariusa ale nie wiem czemu po kilku przestudiowanych stronach miałem gorszy mętlik w głowie niż po nieoficjalnych przejażdżkach podniebnych na dęblińskim lotnisku. Jeden zestrzelony Do-17 meldowany przez fligerów w trzech innych miejscach. Zwątpiłem.
W.G  

znalezionych: 327, strona 6 z 33
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

(277) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-11, 12:56 :
Cytat:
W naszych czasopismach lotnictwa pojawia sie na temat wrzesnia coraz wiecej smieci. Ostatni ciekawy artykul dotyczyl Brygady i napisal go Pan Marius. Potem juz tylko... pozal sie Boze.

no tak, w Polsce monopol na pisanie prawdy o wrześniu ma Marius Emmerling. A może Eskimosi?!    
Zastanów się pan nad tym co piszesz...
piotr

(276) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-11, 12:40 :
W naszych czasopismach lotnictwa pojawia sie na temat wrzesnia coraz wiecej smieci. Ostatni ciekawy artykul dotyczyl Brygady i napisal go Pan Marius. Potem juz tylko... pozal sie Boze.    
Psycholog  
(275) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-11, 10:51 :
Cytat:
aby moc snuc pochopne wnioski
I kto to pisze? Gdyby materiał, czy też jego brak, wystarczył na poparcie pańskich wniosków wszystko byłoby w porządku.
ktoś

(274) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-11, 10:46 :
Rozumiem, tym niemniej ten "material" nie wystarcza, aby moc snuc pochopne wnioski. O pisaniu sensacyjnych artykulow nawet nie wspomne...
Marius  
(273) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-11, 10:20 :
Ad. 272    
Cytat:
czyli sam przyznajesz, ze nikt nie mowil o 3 samolotach

Nic nie przyznaję i jak widzę dalej nie nadążasz za tym o czym jest sprawa. Ci Panowie a wtedy kilku, kilkunastoletni chłopcy nie bawili się w oddział obserwatorów i nie obserwowali całego nieba nad Radziechowicami.     

Wiesiek
W.G  
(272) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-11, 09:00 :
Wieslawie,    
czyli sam przyznajesz, ze nikt nie mowil o 3 samolotach. Data tez sie nie zgadza. Wiec kto wykreca kota ogonem?!    
Pozdrawiam,
Marius  
(271) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-10, 23:35 :
Witam.    
Ad.267    
Cytat:
Jezeli wszyscy widzieli tylko dwa samoloty, to i tak nie pasuje to do pary Philipp/Hier i Henschla.

Dlaczego tak twierdzisz Marius? A może mieli widzieć trzy samoloty? Czy ci dwaj piloci zostawili Ci dokument w którym mówią, że w czasie ataku na Henschla lecieli skrzydło w skrzydło? Jeżeli nie posiadasz takich dokumentów to nie próbuj wykręcać kota ogonem. Świadkowie nie mówią o ilości samolotów w powietrzu w okolicy Radziechowic tylko o ataku jednego samolotu na drugi.    
Z pozdrowieniami    
Wiesiek
W.G  
(270) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-10, 23:24 :
Skoro mamy czasy podziemia to ja też się nie ujawniam!!    

Cytat:
Mnie osobiscie interesuje nastepujaca sprawa: czy Pan Lukasz podal w artykule nazwiska naocznych swiadkow i godzine lotu Henschla?

Trzeba czytać, oglądać a nie wyśmiewać to będzie się wiedziało. Na niektóre rzeczy trzeba sobie zapracować a nie tak hop siup i już się ma. I pokory trochę. Jak się ma taki stosunek do Ojczyzny to możesz się panie Psycholog długo interesować.
interesującysię

(269) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-10, 22:02 :
Mnie osobiscie interesuje nastepujaca sprawa: czy Pan Lukasz podal w artykule nazwiska naocznych swiadkow i godzine lotu Henschla?    
Przeciez ktos mogl zaobserwowac walke Messerschmitta z Karasiem dwa dni wczesniej...    
Psycholog  
(268) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-07, 11:46 :
Cytat:
Czy swiadkowie z ziemi nie podawali 3 lub 4 wrzesnia ?? Jezeli wszyscy widzieli tylko dwa samoloty, to i tak nie pasuje to do pary Philipp/Hier i Henschla. Wydaje mi sie, ze sa tu mieszane przynajmniej dwa rozne wydarzenia.

Nie zawsze wszyskie drogi wiądą prosto "do Rzymu", a niektórzy szukają skomplikowanycyh wyjaśnień i meandrów prawdy, gubiąc się w ślepych zaułkach historii.... Panie Marius.
Karol

znalezionych: 327, strona 6 z 33
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców