W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: III/6 Dywizjon Myśliwski (2009-07-13,00:21)

W nawiązaniu do audycji " Było nie minęło" / TVP3 emisja 28 lub 29.01.br/ chciałbym nawiązać kontakt z osobą zajmującą się szczególnie historią działań tej jednostki we wrześniu'39.    
W adycji tej poruszono temat zestrzelonego samolotu Luftwaffe w dniu 3;4.IX. (?) który nie jest ujęty prawdopodobnie ani w polskich dokumentach ani o dziwo w niemieckich. Z opowiadań naocznych świadków    
raczej niewiele zostało z wypalonego wraku. Brak możliwości naprawy.    
Chciałem ustalić ten fakt na podstawie książki Mariusa ale nie wiem czemu po kilku przestudiowanych stronach miałem gorszy mętlik w głowie niż po nieoficjalnych przejażdżkach podniebnych na dęblińskim lotnisku. Jeden zestrzelony Do-17 meldowany przez fligerów w trzech innych miejscach. Zwątpiłem.
W.G  

znalezionych: 327, strona 4 z 33
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

(297) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-11, 22:19 :
He?!    
Duchy Pan widzisz i tyle.    
Psycholog  
(296) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-11, 22:19 :
Cytat:
Nie chodzi o zaden monopol, ale o to co wyprawiaja nasi historycy. Po pracach Pana Mariusa powinno cos ruszyc w drugim kierunku. Jest na odwrot. Znow publikuje sie propagandowki i niczym nie podparte sukcesy naszych mysliwcow (zobacz np. publikacje Janowicza). Natomiast historykow z doglebna wiedza nie dopuszcza sie do glosu. To jest wlasnie ta nasza "objektywnosc". Szkoda slow.

Dobry żart..."dzisiaj właśnie byłem w głównym urzędzie cenzorskim i dostałem zgodę" na kolejną publikację na temat lotniczego września 1939 roku. Niedługo muszę iść z kolejnymi. Dzięki, że nam otwierasz oczy na "prawdę" nieznany opozycjonisto.
Łukasz

(295) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-11, 20:36 :
Cytat:
"I kto jest temu winny? My wszyscy."     
Tak, wy wszyscy: Pan Marius, Psycholog, glos z konca sali (nie mylić z "Głosem z końca sali") i Pawel

Choćby nasz niedorozwinięty Fussballowiec użył dwudziestu różnych nicków, to jego niepowtarzalnie prostacki styl brunatnej propagandy jest dla wszystkich czytelny.    

Teraz zaczął w dodatku podjudzać, "dlaczego nie żądamy", "kto jest temu winny", itp.     
Żałosny matoł, naprawdę szuka głupszych od siebie. No ale skoro sam ma iloraz inteligcji niższy niż numer buta (fussballowego), to małe szanse żeby swoje kretyństwo dostrzegł.    

Mariuschkowy Potwór

(294) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-11, 20:18 :
"Nasi historycy bombardowali nas przez lata bajkami, nie ujawniajac nam prawdy. " Oj biednyś ty biedny, a kiedy to było, za Goebbelsa?    

"Zamiast rzadac od redaktorow obiektywnych prac,"...walisz Pan dalej pierwszoplanowe byki ortograficzne, które w dodatku demaskują Pana, Panie Emmerling.    

"I kto jest temu winny? My wszyscy."    
Tak, wy wszyscy: Pan Marius, Psycholog, glos z konca sali (nie mylić z "Głosem z końca sali") i Pawel    

"Mozna sie tylko chwycic za glowe..."- raczej za wyprany poniemiecki łeb.    

Armagedonius Recycling

(293) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-11, 20:01 :
...jak platfus...ma Pan?
Armagedonius Recycling

(292) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-11, 19:59 :
"Zamiast skorzystac z tej komfortowej sytuacji, jaka sprawil nam Pan Marius," to ja dwa dni byłem sobie w plenerze. Ale już jestem i się nim zajmę. Panie Emmerling, jak chcesz pan kogoś nabrac na tego "Psychologa", to poproś Pan kogoś, kto nie robi błędów, albo robi jakieś inne niż Pan. No chyba, że Quasideutsche wszyscy tak samo...jakaś taka "narodowa" przypadłość.
Armagedonius Recycling

(291) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-11, 18:45 :
ten ktos to nie matol ale katomatol - nie dosc, ze nic nie wie i pisze bzdury to jeszcze dziala wedlug zasady "jak Kali ukrasc to dobrze, ale jak ukrasc Kalemu to zle".
Pawel

(290) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-11, 18:28 :
Cytat:
Mozna sie tylko chwycic za glowe...

i proszę trzymać i nie puszczać. Lepsze to niż używanie rąk do pisania bzdur.    
W razie czego proszę też złapać za głowę "matoła z końca sali"... może to ta sama?
ktos

(289) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-11, 18:13 :
Cytat:
Rozumiem, że wg. Pana emmerlingowskie jest obiektywne?

Wkurza mnie ta nasza wielka objektywnosc.    
Prace Pana E. nie musza byc wcale obiektywne. Pozwalaja nam jednak po raz pierwszy zapoznac sie z zawartoscia niemieckich papierow.    
Zamiast skorzystac z tej komfortowej sytuacji, jaka sprawil nam Pan Marius, nasi historycy obrazaja sie na dokumenty i twierdza dalej swoje lub wymyslaja nowe bajeczki! Jednym slowem - ignoruja dokumenty zamiast sie do nich odniesc.    

Cenzura nie polega tylko na "zabranianiu" czegos tam. Mozna ja uprawiac w ten sposob, ze zainteresowanego odcina sie od pewnych informacji. Nasi historycy bombardowali nas przez lata bajkami, nie ujawniajac nam prawdy. Byla to pewna forma cenzury (i jest nadal). I kto jest temu winny? My wszyscy. Zamiast rzadac od redaktorow obiektywnych prac, skarzymy sie na sfalszowane dokumenty i atakujemy autorow, ktorzy nam je ujawniaja! Mozna sie tylko chwycic za glowe...    
Psycholog  
(288) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-11, 18:04 :
Musze Pana rozczarowac i to podwojnie:    
1) Marius konsultowal sie i korzystal z pomocy: Waissa, Priena, Bocka, Ringa, Petricka i paru innych    
2) w niemieckojezycznym czasopismie "Jet&Prop" ukazuja sie cykliczne artykuly Mariusa dotyczace Luftwaffe nad Polska.     
Takze pana "nie w tym problem" to typowy unik, za przeproszeniem, matola, ktory kompletnie nie jest zorientowany w temacie.
glos z konca sali

znalezionych: 327, strona 4 z 33
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców