W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: III/6 Dywizjon Myśliwski (2009-07-13,00:21)

W nawiązaniu do audycji " Było nie minęło" / TVP3 emisja 28 lub 29.01.br/ chciałbym nawiązać kontakt z osobą zajmującą się szczególnie historią działań tej jednostki we wrześniu'39.    
W adycji tej poruszono temat zestrzelonego samolotu Luftwaffe w dniu 3;4.IX. (?) który nie jest ujęty prawdopodobnie ani w polskich dokumentach ani o dziwo w niemieckich. Z opowiadań naocznych świadków    
raczej niewiele zostało z wypalonego wraku. Brak możliwości naprawy.    
Chciałem ustalić ten fakt na podstawie książki Mariusa ale nie wiem czemu po kilku przestudiowanych stronach miałem gorszy mętlik w głowie niż po nieoficjalnych przejażdżkach podniebnych na dęblińskim lotnisku. Jeden zestrzelony Do-17 meldowany przez fligerów w trzech innych miejscach. Zwątpiłem.
W.G  

znalezionych: 327, strona 10 z 33
«  -  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  »

(237) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-01, 14:57 :
""oboje"? ...to oni parą byli? A który był "ten" czy raczej "ta"? "    

Herosi z Luftwaffe, wzbijając się w przestworza, zostawiali za sobą przyziemne sprawy, takie jak płeć na przykład.     
Armagedonius Recycling

(236) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-01, 13:58 :
Marius Emmerling pozwolił sobie odnotować:     

Cytat:
W koncu oboje nie pisali raportow

"oboje"? ...to oni parą byli? A który był "ten" czy raczej "ta"?    

Polska języka być bardzo skomplikowana, bardziej niż historia. W obu wypadkach jednak M.E. pomaga kreatywność.
ktos

(235) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-01, 13:24 :
Też mi argumenty:    
"nie ukrywano przeciez, iz zestrzelono wlasny samolot"...są rzeczy, których nie da się ukryć.     

"W koncu oboje nie pisali raportow w 1945 r. lub po wojnie. "...tylko w czasie, gdy w Niemczech szalał hitlerowski reżim, lub jak kto woli, w dobrym tonie było być tryumfującym nadczłowiekiem.
Armagedonius Recycling

(234) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-01, 12:25 :
Lukasz,    
dopoki nie jest znany czas lotu Henschla, bylbym ostrozny z twierdzeniem, ze Philipp go zestrzelil, a Hier cos dopisal - czyli sklamal. W koncu oboje nie pisali raportow w 1945 r. lub po wojnie.    
W sprawie I./ZG 1 (jak i w wielu innych przypadkach) nie ukrywano przeciez, iz zestrzelono wlasny samolot.    
Marius  
(233) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-01, 12:21 :
"Tam nie było tylu tylu walk i samolotów, co w BoB."    

Ależ BoB też nie było, niech Pan spyta Mariusa, a 303 Dywizjon Myśliwski to wytwór wybujałej fantazji patriotów.
Armagedonius Recycling

(232) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-01, 10:50 :
Cytat:
Niechaj przypomne, ze Hier widzial na platach polskie szachownice...

Marius, wg Ciebie miał to być polski myśliwiec w rejonie Radziechowic 5 września 1939 roku. Gorzej niż mało prawdopodobne. Henschel spadł na dukt leśny, ofiara Philippa też.    

Hier widział szachownice. A skąd masz tąką pewność. Może dopisał to w relacji. To może być dowód na to, że celowo napisał o szachwnicach zamiast krzyżach. Wydaje mi się, że obaj nie byli świadomi, że mają do czynienia z Heschlem.    
Lt. Lent też widział nieprzyjacielskie znaki rozpoznawcze na Ju 87 i He 46 koło Krakowa w dniu 1 września 1939 roku. Przymierzał się do ataku na oba te samoloty.    
Tego samego dnia inna jednostka - I./ZG 1 - na Wybrzeżu strąciła Henschla Hs 126.    

Przecież sam nie wykluczasz, że mogło tak być jak to opisałem. Ja nie widzę innego wyjaśnienia tego epizodu. Tam nie było tylu tylu walk i samolotów, co w BoB.
Luk

(231) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-01, 09:56 :
Nie łby ( patrz temat "strona www o III/2 ...") tylko nazwiska. Zresztą jak kto woli.
Armagedonius Recycling

(230) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-01, 08:24 :

....albo może lepiej te dwa zastąpić tym trzecim....
Armagedonius Recycling

(229) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-01, 07:47 :
"moze udowodnic, ze klamali zarowno Philipp jak i Hier ?"    

"Jeden łeb utniesz- drugi rośnie skoro..." jednak, gdyby komuś chciało się zajmować takimi pierdołami, to będzie trzeba dopisać trzecie nazwisko.
Armagedonius Recycling

(228) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-06-30, 11:38 :
Domyslam sie wiec, ze Lukasz znalazl czas lotu zalogi Henschla i moze udowodnic, ze klamali zarowno Philipp jak i Hier ? Niechaj przypomne, ze Hier widzial na platach polskie szachownice...    
Marius  

znalezionych: 327, strona 10 z 33
«  -  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców