W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: III/6 Dywizjon Myśliwski (2009-07-13,00:21)

W nawiązaniu do audycji " Było nie minęło" / TVP3 emisja 28 lub 29.01.br/ chciałbym nawiązać kontakt z osobą zajmującą się szczególnie historią działań tej jednostki we wrześniu'39.    
W adycji tej poruszono temat zestrzelonego samolotu Luftwaffe w dniu 3;4.IX. (?) który nie jest ujęty prawdopodobnie ani w polskich dokumentach ani o dziwo w niemieckich. Z opowiadań naocznych świadków    
raczej niewiele zostało z wypalonego wraku. Brak możliwości naprawy.    
Chciałem ustalić ten fakt na podstawie książki Mariusa ale nie wiem czemu po kilku przestudiowanych stronach miałem gorszy mętlik w głowie niż po nieoficjalnych przejażdżkach podniebnych na dęblińskim lotnisku. Jeden zestrzelony Do-17 meldowany przez fligerów w trzech innych miejscach. Zwątpiłem.
W.G  

znalezionych: 327, strona 1 z 33
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

(327) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-13, 00:21 :
Cytat:
A prosiłem! Ugniatanie głowy przy pomocy kolan prowadzi do nieodwracalnych następstw!
    
    
Zwłaszcza inzynierskich głow inz. Neurologu, co pokazuje przykład twojej postępującej manii antymariuszkowej.
ktos
  
(326) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-13, 00:14 :
Cytat:
i ruchu niet nikakda.
    
    
A prosiłem! Ugniatanie głowy przy pomocy kolan prowadzi do nieodwracalnych następstw!
Neurolog
  
(325) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-13, 00:14 :
A nie pisalem, ze widzisz sie pan w srodku duzej sali? Skromniej prosze, skromniej. I potem wszystko bedzie dobrze.    
Psycholog  
(324) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-12, 23:16 :
"Od kogos trzeba sie uczyc." Niekoniecznie, wystarczy kupić słownik ortograficzny.
Armagedonius Recycling
  
(323) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-12, 22:18 :
Cytat:
O, pierwszy przydupas Wielkiego Miszcza coś napisał.
    
    
Zazdrosny? Od kogos trzeba sie uczyc. A pan siedzisz zgarbiony na swojej kanapie i ruchu niet nikakda.    
Psycholog  
(322) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-12, 22:15 :
Panie Lukaszu, miejmy nadzieje, ze przy takim rozmachu nie ucierpi jakosc panskich publikacji. W przypadku Janowicza wie pan zapewne w ktorym kierunku to sie rozwinelo...    
Psycholog  
(321) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-12, 21:59 :
Cytat:
wiem, że ktoś czyta moje artykuły
    
    
O, pierwszy przydupas Wielkiego Miszcza coś napisał.
czytelnik
  
(320) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-12, 21:24 :
    
Witam     
    
Panie Wojciechu książka o III/6 Dyonie powinna wyjść do końcu roku. Książkę mamy skończyć razem z panem Tomaszem Kopańskim. Posiada on mnóstwo materiałów do dyonu lwowskiego, nie mówiąc już o zdjęciach. Opracowanie powinno ukazać się w wydawnictwie Stratus. Pracę powinniśmy zacząć, jak tylko Pan Tomek skończy urlop.    
    
Książka o III/3 Dyonie opóźni się. Mam szansę do dotarcia jeszcze do 2-3 relacji, ponadto staram się zebrać jeszcze pewną liczbę zdjęć pilotów, pojechać w kilka miejsc w terenie, bo kolega namierzył kilku żyjących świadków walk lotniczych. Inna ważna rzecz, że z pomysłu wydawnictwa KAGERO piszę książka o walkach lotników polskich w bitwie nad Bzurą, więc nie mogę na razie wydać książki o III/3 Dyonie z oczywistych powodów.     
    
Dziękuję za post, bo wiem, że ktoś czyta moje artykuły.     
Szykuje się też kila innych rzeczy. Pierwsza powinna ukazać się w sierpniu książka "Poznańskie eskadry myśliwskie 1919-1939" bez opisu wojny obronnej. Do końca roku powinny się ukazać 3-4 książki, z tego trzy zakresu wojny obronnej i 2-3 artykuły m. in we wrześniu ukaże się dwa moje artykuły - jeden o III/5 Dyonie Myśliwskim ( w latach 1937-39) - ok. 20-30 stron w druku. Wydaje się, że niezbyt wiele można odkryć na temat tej jednostki, ale można i to nie mało...nie tylko miejsce i przybliżone okoliczności lądowania kpr. Jody ze 152. EM, co zostało ustalone dzięki hobbystom z tego forum - głównie dzięki Panu Elugiuszowi Wysockiemu. Muszę także szybko skończyć artykuł dla pana Wojtka Sankowskiego, bo "mnie miotłą pogoni" - miałem go oddać do końca czerwca.     
    
Pozdrawiam    
    
Łukasz Łydżba
Łukasz Łydżba
  
(319) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-12, 14:51 :
Witam.    
    
Panowie, proszę. Nie zamieniajcie tej dyskusji w bagno ( niestety, tak ona teraz wygląda). Pan Łukasz, w swoim artykule, odsyła do tego forum, jako do jednego ze źródeł jego pracy. Co pomyślą osoby, które zaciekawione zajrzą do tego wątku a zamiast merytorycznej dyskusji ujrzą wyzwiska i wulgarny język. Mam wielką prośbę do Moderatora tego forum aby usunął posty nie związane z tematem, bądź ( co chyba będzie łatwiejsze) wydzielił te, które są z nim związane. Myślę, że jest to bardzo potrzebne, w tej chwili, dla przyszłych czytelników jak i dal samego Forum "Myśliwcy". Mam też nadzieje, że osoby, które tak tu się kłócą, będą to robić w innym temacie, bądź zaczną się zachowywać kulturalnie. To taka moja, skromna prośba.    
    
Mam również, pytanie do Pana Łukasza. Chciałbym się dowiedzieć, jeśli można, kiedy planowane jest wydanie Pańskich książek o Poznańskich i Łódzkich Dywizjonach Myśliwskich? Z niecierpliwością tego oczekuje, gdyż Pańskie artykuły (szczególnie te o historii 132 Eskadry, jak i o III/6 Dywizjonie) uważam za bardzo ciekawie i dobrze napisane. Jeżeli mógłby mi Pan odpowiedzieć, to byłbym bardzo wdzięczny:)    
    
Pozdrawiam
Wojciech Zujewski  
(318) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-12, 14:18 :
Cytat:
To Pan zalicza sie do tych, co ta wojne wygrali?
    
    
Pan do tych co przegrali?    
    
Cytat:
Teraz rozumiem.
    
ktos
  

znalezionych: 327, strona 1 z 33
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców