miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: III/6 Dywizjon Myśliwski (2009-07-13,00:21)

W nawiązaniu do audycji " Było nie minęło" / TVP3 emisja 28 lub 29.01.br/ chciałbym nawiązać kontakt z osobą zajmującą się szczególnie historią działań tej jednostki we wrześniu'39.    
W adycji tej poruszono temat zestrzelonego samolotu Luftwaffe w dniu 3;4.IX. (?) który nie jest ujęty prawdopodobnie ani w polskich dokumentach ani o dziwo w niemieckich. Z opowiadań naocznych świadków    
raczej niewiele zostało z wypalonego wraku. Brak możliwości naprawy.    
Chciałem ustalić ten fakt na podstawie książki Mariusa ale nie wiem czemu po kilku przestudiowanych stronach miałem gorszy mętlik w głowie niż po nieoficjalnych przejażdżkach podniebnych na dęblińskim lotnisku. Jeden zestrzelony Do-17 meldowany przez fligerów w trzech innych miejscach. Zwątpiłem.
W.G  

znalezionych: 327, strona 7 z 33
«  -  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  -  »

(267) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-07, 11:30 :
Czy swiadkowie z ziemi nie podawali 3 lub 4 wrzesnia ?? Jezeli wszyscy widzieli tylko dwa samoloty, to i tak nie pasuje to do pary Philipp/Hier i Henschla. Wydaje mi sie, ze sa tu mieszane przynajmniej dwa rozne wydarzenia.    
Marius  
(266) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-07, 00:00 :
Mateo,    
    
Nie czytałem jeszcze tego artykułu, więc trudno mi się odnieść.
Arek
  
(265) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-06, 11:12 :
Przeczytałem. Arek    
Ogólnie Ok, jedną sprawę w sumie mamy wyjaśnioną (na ten moment) nurtują mnie jeszcze dwie: Bliższe (jeśli są znane) okoliczności "wypadku" F. Kornickiego     
Co zestrzelił (jeśli zestrzelił) Hier    
Ale nic to, w bibilografii pojawia się pewien maszynopis, wiec jeno trzeba czekać.....    
    
tak sie jeszcze zastanawiam...a może Philipp wygonił z kabiny pilota RWD, zaś Hier zestrzelił Henschla? Ponoć jeden strzelał drugi nie. Ale tu niezgadza się lokalizacja jak dobrze pamiętam...
Mateo  
(264) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-04, 02:27 :
Cytat:
Może wg Panów się myli.
    
    
Nie, wg Panów ma swoje zdanie, ma do niego prawo a Panowie mogę je szanować aczkolwiek się nie zgadzać.     
    
Cytat:
Jeden z tych polskich żołnierzy walczących w II wojnie w dyskusji stwierdził , że tu było źle, jest i będzie.
    
    
Jeden ze znanych pilotów myśliwskich, z którym kilku odwiedzających to Forum (co i ja poczytuję sobie za zaszczyt) zna się dobrze, przy okazji każdego spotkania powtarza swoje "i po co nam to było". To już niejako jego wizytówka.    
Czy przez to jego polskość może być kwestionowana? Ustrój, który go zawiódł i przez 50 lat "zdziczył" część społeczeństwa - co widać również po niektórych wypowiedziach - nie był przedmiotem naszego wyboru. Polska to pojęcie znacznie szersze.     
    
Szkoda że Panu nie wychodziło.
piotr
  
(263) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-03, 14:09 :
"Nie czuje się pan tutaj wyobcowany?...nigdy nie wyszlibyśmy z jaskiń i do dziś chrząkalibyśmy do siebie."    
    
Hmm...
Armagedonius Recycling
  
(262) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-03, 13:45 :
    
"bardzo łagodny post, jak na Pana."....bo jak jest z kim i o czym, chętnie dyskutuję.    
    
"...tu było źle, jest i będzie."...a może nie będzie, trzeba mieć nadzieję.    
    
"Nie ma sił Armageodnku troszczyć się o historię.".... czasem myślę, że z takiej troski można czerpać siłę.
Armagedonius Recycling
  
(261) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-03, 13:37 :
Panie Armagedonius    
    
bardzo łagodny post, jak na Pana. Wyłuszczyłem swoje poglądy i tyle. Lotnictwo polskie miało dzielnych i ideowych lotników, żołnierzy itp. Jeden z tych polskich żołnierzy walczących w II wojnie w dyskusji stwierdził , że tu było źle, jest i będzie. Porozmawialiśmy o innych rzeczach i zmieniłem swoje poglądy na sprawy ojczyzny itp. Paradokaslnie on otworzył mi oczy. Może wg Panów się myli.    
    
Nie ma sił Armageodnku troszczyć się o historię. Rób to Ty, trochę rozważniej i tyle. Powodzenia...dodam, że pośród różnych moich znajomych, jest kilka podobnie myślących osób.
bezpaństwowiec
  
(260) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-03, 13:23 :
"Pięlęgnować naszą historię panie Piotrze? A co ona w połączenio z teraźniejszością mi daje? Nic. Ojczyzna coś chce, a co mi daje - jest? "    
    
Wcale nie trzeba jej łączyć z teraźniejszością, chyba że po to, by łatwiej zrozumieć przyczyny tego, co się teraz dzieje. Ogromnie mi przykro czytać Pańskie posty. Niestety ma Pan powody, żeby tak myśleć. Ale Piotr ma rację, pisząc, że garstka oszołomów nie powinna mieć wpływu na to, jak myślimy o swojej Ojczyźnie. Pisze Pan, ze od trzech lat nie chce się już Panu bronić historii Polski przed fałszowaniem. A jeśli trzeba to będzie robić przez sto, dwieście lat i dłużej? Historia to historia, jej pielęgnowanie w żadnym wypadku nie ma nic wspólnego z udzielaniem poparcia oszołomom, którzy pod szczytnymi hasłami dokonują pospolitych przestępstw, kto wie czy nie zbrodni. Trzeba się od nich odwrócić, a nie od Ojczyzny i historii. Odwoływanie się do tych, którzy dawali nie oczekując nic w zamian, może tylko dodać odwagi na tej trudnej drodze. Użył pan sformułowania "ojczyzna Armagedoniusów". Więc uważa Pan, ze moja niezgoda na prymitywne manipulacje oznacza przynależność do grona, jak pisali przed panem inni, nacjonalistów polskich, rycerzy Radia Maryja, itp, itd.? Więc przyklaskiwanie ponurym, nie trzymającym się kupy, wywnętrzeniom różnych Emmerlingów będzie według pana przejawem otwartości i postępowości? Może Pan sobie uważać, że ojczyzna jest nieważna, że narodowość , jako przypadkowa, nie ma znaczenia. Ale razem z narodowością dostał Pan przez przypadek sprawę o której pan teraz pisze, sprawę niemieckich jeńców spod Kutna, której, przez przypadek, nie musi się Pan wstydzić. A światli historycy, reprezentanci "nowego spojrzenia"? Co na ten temat sądzą?    
Z poważaniem Pański (przez przypadek) rodak
Armagedonius Recycling
  
(259) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-03, 12:40 :
Cytat:
Gorzej, że nie można wybrać narodowości, ta jest z przypadku. Pięlęgnować naszą historię panie Piotrze? A co ona w połączenio z teraźniejszością mi daje? Nic. Ojczyzna coś chce, a co mi daje - jest?
    
    
Fantastyczne poglądy, no pełna rewelacja. Albo za dużo kiepskiego alkoholu.    
    
Akurat to forum dotyczy ludzi, którzy raczej nie przeliczali "ile mam - ile dostałem", "co moje - co ichnie", "co mi dała Ojczyzna", "co mi dała moja narodowość". Tamci ludzie darowali sobie sporządzanie takich rachunków, bo to nie ma sensu. Ludzie, o których tutaj się pisze wiedzili co do nich należy i nie kalkulowali co im się bardziej "opłacało".    
    
Jesteśmy tylko drobinami, jednostkami w pochodzie pokoleń i pora to zrozumieć. Gdyby wszyscy jak szanowny "he, he" liczyli codziennie na paluszkach lub na wykałaczkach "co ja mam, co i ile dostałem", to nigdy nie wyszlibyśmy z jaskiń i do dziś chrząkalibyśmy do siebie.    
    
Nie czuje się Pan tutaj wyobcowany? Może czas zmienić otoczenie?    
    
z drugiego końca sali
  
(258) Re: III/6 Dywizjon Myśliwski z dnia 2009-07-03, 12:22 :
... to co Pan robi na tym Forum, którego przesłaniem jest kultywowanie tradycji polskiego (podkreślam) polskiego lotnictwa?    
Taki pies ogrodnika, hę?
piotr
  

znalezionych: 327, strona 7 z 33
«  -  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców