W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Stanisław Skalski (2014-10-29,19:01)

Witam,    
kilkakrotnie pojawiały sie na forum informacje o tym, ze "ktoś" widział/wie o programach nadawanych w radio/tv dotyczących ś.p. Generała Stanisława Skalskiego.Wszystkich chętnych chcących pomóc i usystematyzowac tę wiedzę proszę o pomoc i dziękuje z gory. Chodzi mi tez np o linki do stron radiowych itp.    
Pzdr-    
Paweł
Paweł DąbekDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 46, strona 3 z 5
«  -  1  2  3  4  5  -  »

(26) Re: Stanisław Skalski z dnia 2007-01-24, 11:54 :
w 'sprawie honoru"czytałem ze Łokuciewski był attache w Londynie w latach 70, więc jest to bardzo prawdobodobe,    
jak znasz inne książki Zumbach oprócz "Ostatniej walki" i kto to w Polsce wydał,     
zastanawia mnie jedna rzecz dlaczego Zumbach który nie pojawił się w Polsce po wojnie został pochowany na Powązkach, sam jego śmierć jest dość szybka ??    
mirek antosikDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(25) Re: Stanisław Skalski z dnia 2007-01-24, 10:19 :
J.Zumbach był doskonale oblatany w temacie handlu wszelakimi precjozami , żył z tego już pod koniec wojny sobie w ten sposób dorabiał [ w jego książkach wielokrotnie o tym wspominał ].    
Skalski był w owym czasie bardzo dobrym łącznikiem [nieoficjalnym] ze światem po drugiej stronie muru.    

Słyszałem że Tolo Łokuciewski miał sporo wspólnego z wywiadem Brytyjskim , Sowieckim jak i powojennym polskim... czy ktoś może to potwierdzić lub zaprzeczyć ?
Dariusz KuleszaDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(24) Re: Stanisław Skalski z dnia 2007-01-24, 08:45 :
Szanowmi Pasjonaci    
kilka miesięcy temu w programie misja specjalna TVP poruszono temat afery Żelazo- autorzy pokazali dokumenty wywiadu PRL z tego okresu gdzie pojawią sie nazwisko generała Skalski jako znajomego Jana Zumbacha który oceniał skradzione fanty przez ludzi z Zelaza. Czy ktość posiada jakiej informacje w tej sprawie, w jakim charakterze został wymieniony Generał Skalski i Zumbach morze ktoś śledzi losy Zumbach po przygodzie w Afryce?    
bedzę wdzieczny za informacje- kolejny pasjonat.
mirek antosikDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(23) Re: Stanisław Skalski z dnia 2007-01-20, 04:43 :
Tytuł wspomnianej książki " Start w nieskończoność..." Krzysztof Kubala.
W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(22) Re: Stanisław Skalski z dnia 2007-01-19, 22:53 :
Pawle raczej nikt nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Będziesz musiał sam sobie odpowiedzieć na podstawie naprawdę dobrych książek, np: J.B.Cynka. Wydawnictwo Marszałek wydało biografię M.Pisarka - w tej chwili nie pamiętam dokładnie tytułu ale jak wejdziesz na www.historyton.pl lub stronę internetową w/w Wydawnictwa to znajdziesz tą książkę. Polecam.    
Ś.P. St. Skalski jeżeli już to mógł mieć 1/4 udziału w tym zestrzeleniu, a wypowiedzi o 05:32 nie biez za wiązące bo to wypowiedzi po trzydziestu paru latach i chyba pan T.Malinowski lub Konieczny chcieli przypochlebić się Skalskiemu / jak i innym pilotom Wrześniowym/ i tworzyli takie mity. To chyba miała być rekompensata za lata więzienia. Jak już wspomniałem w dobrych książkach zamieszczane są raporty z tych lotów i reszta pozostaje w Twojej gestii.    

(21) Re: Stanisław Skalski z dnia 2007-01-19, 22:53 :
Pawle raczej nikt nie da Ci jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Będziesz musiał sam sobie odpowiedzieć na podstawie naprawdę dobrych książek, np: J.B.Cynka. Wydawnictwo Marszałek wydało biografię M.Pisarka - w tej chwili nie pamiętam dokładnie tytułu ale jak wejdziesz na www.historyton.pl lub stronę internetową w/w Wydawnictwa to znajdziesz tą książkę. Polecam.    
Ś.P. St. Skalski jeżeli już to mógł mieć 1/4 udziału w tym zestrzeleniu, a wypowiedzi o 05:32 nie biez za wiązące bo to wypowiedzi po trzydziestu paru latach i chyba pan T.Malinowski lub Konieczny chcieli przypochlebić się Skalskiemu / jak i innym pilotom Wrześniowym/ i tworzyli takie mity. To chyba miała być rekompensata za lata więzienia. Jak już wspomniałem w dobrych książkach zamieszczane są raporty z tych lotów i reszta pozostaje w Twojej gestii.    

(20) Re: Stanisław Skalski z dnia 2007-01-19, 20:58 :
Widocznie wszedłem na delikatny temat jeśli chodzi o zestrzelenie przez Gen. Skalskiego He-126 1 września.Jak dotąd doczekałem się dwóch odpowiedzi...Poczekamy..zobaczymy.    
Pozdrawiam.
PawełDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(19) Re: Stanisław Skalski z dnia 2007-01-19, 17:09 :
Był ale o 00;50 - no cóż TVP3 słynie ze zmian programu nie mówiąc o dotrzymaniu czasówki.
(18) Re: Stanisław Skalski z dnia 2007-01-12, 19:56 :
Zainteresowanych informuję, że dnia 14 bm na TVP3 o godz. 12:00 będzie emitowany film dok. " Album Skalskiego"
(17) Re: Stanisław Skalski z dnia 2007-01-12, 19:52 :
Zainteresowanych informuję, że dnia 14 bm na TVP3 o godz. 12:00 będzie emitowany film dok. " Album Skalskiego"

znalezionych: 46, strona 3 z 5
«  -  1  2  3  4  5  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców