W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Zwycięstwa Pilotów PSP (2007-07-09,10:41)

Witam!    
    
Być może ktoś z Państwa będzie zainteresowany: www.adiutor-mars.com.pl/ (przycisk "Polecamy")    
    
Pozdrawiam    

Jacek KutznerDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 124, strona 1 z 13
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

(124) Re: Zwycięstwa Pilotów PSP z dnia 2007-07-09, 10:41 :
Cytat:
W ciągu pierwszych 4 dni funkcjonowania trafiły do niego osoby z 29 państw, w tym tak "egzotycznych" jak Czarnogóra, Japonia czy Republika Zielonego Przylądka. Naprawdę jestem ciekaw, jak paru anonimów z tego wątku chciałoby dotrzeć do tych osób z informacjami na temat PSP
Panie Piotrze, nie ujmując nic Panów pracy, nie wsadzając kija w mrowisko etc. To, że ktoś wszedł na strone z np. tak egzotycznego miejsca na świecie jak Republika Zielonego Przylądka (zakładając, że był to człowiek a nie automat) nie świadczy jeszcze o tym, że znalazł na stronie to czego szukał (na 301.dyon.pl np. trafiają wszyscy, którzy w google wpiszą np. "praca dla mechanika w Anglii" :o)    
    
Średnią oglądalność serwisu można w przybliżeniu podać na podstawie analizy statystyk z kilku miesięcy, zestawiając wejścia z czasem przebywania na stronie. Można mieć 10.000 unikalnych wejść z czego 9.990 zakończonych po 10 sekundach.    
    
Proszę to co pisze potraktować jako taką sobie luźną uwagę, nie krytykę. Sądzę, że jest tylko kwestią czasu, żeby orb.polishaf doczekał się stałych bywalców.    
    
pozdrawiam,
PiotrH
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(123) Re: Zwycięstwa Pilotów PSP z dnia 2007-07-08, 20:33 :
Cytat:
Jak już Jacek napisał - postaramy się publikować także te ORB, w których jest mowa o polskich lotnikach. Pod tym względem ciężko pominąć 138 Squadron.     
    
    
    
Cytat:    
Ale mieli za to wspaniały "pamiętnik", który czyta się jak doskonałą książkę ...     
Może i na to znajdzie się miejsce na stronie...    
    
Z technicznego punktu widzenia nie ma przeciwwskazań :o)
    
    
Witam!    
    
Informuje, że podjęta została decyzja o wprowadzeniu działu „Varia”, gdzie publikowane będą inne niż ORB dokumenty związane z historią PSP. Dział ten zostanie uruchomiony w przypadku nadejścia pierwszych materiałów tego typu (nie wcześniej jednak niż 15 lipca).     
    
Pozdrawiam    


Jacek KutznerDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(122) Re: Zwycięstwa Pilotów PSP z dnia 2007-07-08, 18:42 :
Jako opiekun techniczny projektu odpowiadam:    
    
Cytat:
300 i 301? nie ma ich nawet w spisie... :-(
    
Nie ma w spisie, bo nie ma przepisanego żadnego ORB z tych dywizjonów :o)    
Jeśli ktoś zacznie przepisywać 300 i 301, to dywizjony w spisie się pojawią. Serwis jest przygotowany pod komplet ORB, ich pojawianie się online zależy wyłącznie od osób chcących coś przepisywać. Na szczęście takich osób trochę jest, a udział kolejnych może wyłącznie przyspieszyć publikację kolejnych miesięcy.    
    
Cytat:
ORB 138 Sqdn RAF chyba nie wchodzi w zakres prac
    
Jak już Jacek napisał - postaramy się publikować także te ORB, w których jest mowa o polskich lotnikach. Pod tym względem ciężko pominąć 138 Squadron.    
    
    
Cytat:
Ale mieli za to wspaniały "pamiętnik", który czyta się jak doskonałą książkę ...     
Może i na to znajdzie się miejsce na stronie...
    
Z technicznego punktu widzenia nie ma przeciwwskazań :o)    
    
    
    
Pozwolę sobie również na małe słowo komentarza.    
    
Pomysł przepisania ORB padł na "Myśliwcach" 2 czerwca. Oficjalne uruchomienie serwisu miało miejsce 5 lipca. Jak widać w ciągu miesiąca od ogłoszenia pomysłu przepisano kilkadziesiąt miesięcy ORB, a także powstał serwis, w którym przepisane ORB opublikowano. To chyba najlepszy dowód na to, że popularyzacja historii PSP nie wymaga specjalnych debat i długoletnich przygotowań, a "tylko" pracy kilkunastu osób, którym chce się coś zrobić.    
    
Wbrew spiskowym teoriom głoszącym jakieś ukryte zyski czy bezsens działań, rzeczywistość mówi coś innego. Serwis jest darmowy, a o tym jak był potrzebny, świadczą statystyki odwiedzalności. W ciągu pierwszych 4 dni funkcjonowania trafiły do niego osoby z 29 państw, w tym tak "egzotycznych" jak Czarnogóra, Japonia czy Republika Zielonego Przylądka. Naprawdę jestem ciekaw, jak paru anonimów z tego wątku chciałoby dotrzeć do tych osób z informacjami na temat PSP.    
    
Prywatnie chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim Wolontariuszom. Moim zdaniem ich praca przyczynia się do popularyzacji historii PSP na świecie bardziej, niż spiskowe teorie różnych anonimowych malkontentów.
Piotr Mikołajski
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(121) Re: Zwycięstwa Pilotów PSP z dnia 2007-07-07, 23:31 :
Cytat:
PiotrH    
Remigiuszu... trzeba mieć jeszcze na to czas :( doba ma tylko 24 godziny, a ostatnio to i na 301.dyon.pl trudno mi trochę wolnego czasu wygospodarować. Pan Jacek jakby co ma ORB 301DB (1586 Eskadra nie miała swojego ORB, problem może być z ORB 300DB bo nie widziałem go w CBW, a ORB 138 Sqdn RAF chyba nie wchodzi w zakres prac).
    
    
Witam i wyjaśniam!    
    
Publikacja ORB 300 i 301 Sqn oraz 663 Sqn rozpocznie się po 18 sierpnia. Jest to spowodowane dwoma czynnikami. Po pierwsze materiały te mam na rolkach i muszą zostać zeskanowane. Po drugie mamy sezon urlopowy i to nieco ogranicza - czasowo - osoby uczestniczące w Projekcie.     
Ponadto planuje opublikowanie fragmentów ORB dywizjonów brytyjskich, gdzie jest mowa o polskich lotnikach (także nie ma tego w CBW, więc pewnie będzie równie ciekawe).    
    
Pozdrawiam i zapraszam do wzięcia udziału w Projekcie!     
    


Jacek KutznerDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(120) Re: Zwycięstwa Pilotów PSP z dnia 2007-07-07, 22:59 :
Cytat:
doba ma tylko 24 godziny
    
    
Moja jest trochę dłuższa, gdy chcę, żeby miała 25 godzin po prostu wstaję godzinkę wcześniej.    
    
    
Cytat:
ORB 138 Sqdn RAF chyba nie wchodzi w zakres prac
    
    
Ale mieli za to wspaniały "pamiętnik", który czyta się jak doskonałą książkę ...     
Może i na to znajdzie się miejsce na stronie ...
Remigiusz GadaczDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(119) Re: Zwycięstwa Pilotów PSP z dnia 2007-07-07, 22:52 :
Remigiuszu... trzeba mieć jeszcze na to czas :( doba ma tylko 24 godziny, a ostatnio to i na 301.dyon.pl trudno mi trochę wolnego czasu wygospodarować. Pan Jacek jakby co ma ORB 301DB (1586 Eskadra nie miała swojego ORB, problem może być z ORB 300DB bo nie widziałem go w CBW, a ORB 138 Sqdn RAF chyba nie wchodzi w zakres prac).
PiotrH
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(118) Re: Zwycięstwa Pilotów PSP z dnia 2007-07-07, 22:37 :
Cytat:
300 też? chyba niekoniecznie :-)
    
    
301/138/1586(P)SDF/301 koniecznie ... :)    
    
Kto jak kto, ale PiotrH powinien się tym zająć :)    
Ja się dziwię, że nic o 301 tam nie ma... , a miejsce jest, tylko ukryte ...    
    
Remigiusz GadaczDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(117) Re: Zwycięstwa Pilotów PSP z dnia 2007-07-07, 22:30 :
300 też? chyba niekoniecznie :-)
PiotrH
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(116) Re: Zwycięstwa Pilotów PSP z dnia 2007-07-07, 22:18 :
Cytat:
buuu... a 300 i 301? nie ma ich nawet w spisie... :-(
    
    
A 306 jest :)    
    
Wziąć się do przepisywania, to będzie :)
Remigiusz GadaczDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(115) Re: Zwycięstwa Pilotów PSP z dnia 2007-07-07, 22:05 :
buuu... a 300 i 301? nie ma ich nawet w spisie... :-(
PiotrH
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 124, strona 1 z 13
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców