Royal Air Force
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Szukam (2013-01-25,22:57)

Szukam wszelkich wiadomości na temat Franciszka Bakalarskiego. Może ktoś ma jakieś materiały dotyczące jego osoby. Żyje i mieszka w Blackpool. Nie był chyba pilotem myśliwskim, latał raczej na bombowcach. Szukam wszelkich notatek.
Maciej PytkaDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 13, strona 2 z 2
«  -  1  2  -  »

(3) Re: Szukam z dnia 2006-11-28, 19:27 :
Dzień dobry,    

Czy by było możliwe udostępnienie mi adresu do Pana Bakalarskiego? Pan Bakalarski latał w 305 Dyw. w tym samym czasie kiedy mój Wujek, F/Sgt Antoni Mikołajczak i szukam ludzi którzy może pamiętają mojego Wujka. Wujek zginał w 1945r.    

Dziękuje,    

Mieszko Syski    
[email protected]
Mieszko SyskiDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2) Re: Szukam z dnia 2006-11-28, 16:34 :
Bakalarski Franciszek (RAF P-793843) ur. 29.01.1919 roku w Białej Podlaskiej.    
Od 1935 roku w Szkole Podoficerów Lotnictwa dla Małoletnich w Bydgoszczy, szkoły nie ukończył. W 1939 roku odbył kurs pilotażu w cywilnej szkole LOPP w Brzeżanach.    
W lutym 1940 roku przedostaje się z kraju do Francji. Następnie po upadku Francji do Wielkiej Brytanii.    

Po ukończeniu szkół pilotażu - 25(P)EFTS i 16(P)SFTS skierowany na praktykę pilotażową do 3 AGS.    
W maju 1943 roku rozpoczyna przeszkolenie bojowe w składzie 18 OTU.    
Po ukończeniu szkolenia przydział do dywizjonu 300 (w którym latał od lipca do pażdziernika 1943 roku. Następnie przeniesiony do dywizjonu 305. W międzyczasie szkolenie na samolotach Mosquito w 13 OTU. W dywizjonie 305 najczęściej latał w załodze z por. nawig. Janem żabikiem *    
W październiku 1944 roku ukończył turę lotów bojowych i odszedł na odpoczynek operacyjny. Po kursie instruktorskim w 16(P)SFTS pozostał do końca istnienia tej szkoły (prawdopodobnie) i latał w niej jako instruktor pilot.    
Odznaczony Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari (nr 10761), Krzyżem Walecznych x 3 i Medalem lotniczym x 2.    

* Przepraszam, ale mój program nie uznaje dużych polskich liter.    

Pozdrawiam    
Remigiusz     

Remigiusz GadaczDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: Szukam z dnia 2006-11-28, 16:29 :
Bakalarski Franciszek plut.pil. w 305 db odznaczony Orderem Wojennym Virtuti Militari nr 10761. W czerwcu 1944r. latał z por.nawig. Janem Żabikiem.
ZenekDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 13, strona 2 z 2
«  -  1  2  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców