W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Ludwik Martel (2013-03-28,17:49)

Z tego co mi wiadomo Ludwik Martel jest ostatnim żyjącym pilotem legendarnego "Cyrku Skalskiego".    
Czy ktoś z forumowiczów wie jak się można z Nim skontaktować???(najlepiej adres, ew telefon)    

PawelDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 14, strona 1 z 2
«  -  1  2  -  »

(14) Re: Ludwik Martel z dnia 2013-03-28, 17:49 :
Szanowny Panie     

Proszę o natychmiastowy ( jezeli to mozliwe ) o kontakt ze mna pod e-mail lub tel 662 966 025 w temacie Śp, Płk Ludwika Martela     

PS . Nie mogę Pana " złapac " w wydawnictwie .     

pozdrawiam serdecznie MJR     

Mieczysław Jan Różycki[78.8.116.252]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(13) Re: Ludwik Martel z dnia 2010-05-23, 22:58 :
Witam.    
Tu też było.    
www.mysliwcy.pl/forum/watki.php?id=1190    

Wiesiek    
W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(12) Re: Ludwik Martel z dnia 2010-05-23, 03:07 :
(11) Re: Ludwik Martel z dnia 2010-05-22, 22:45 :
parę dni temu umarł na obczyźnie. w "the time" jest obszerny artykuł o jego życiu.
a m.Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(10) Re: Ludwik Martel z dnia 2008-05-22, 12:40 :
teoretycznie tak.... mam kontakt.... z kimś z bliskiego otoczenia pana po 90tce, który chce zapomnieć...
kasjanDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(9) Re: Ludwik Martel z dnia 2006-11-30, 23:26 :
Musi Pan równiez pamiętać, że zarówno Grzegorzowie jak i p.Krzysztof odwiedzili p.Ludwika w scisle okreslonym celu. Chodzi o konkretne pytania na konkretne tematy. Na pogawędki o wojnie jest już za późno. Inna sprawa, że boom na tematy wojenne i lotnicze przyszedł po tylu latach, kiedy polscy lotnicy zepchnięci zostali na margines w Polsce i Anglii. Wielu z nich do tej pory jest nieufnych i czasem trzeba czasu by tę barierę przełamać...czasu, którego już brak. Pan Martel jest szalenie milym rozmówcą, natomiast chętnych mnóstwo a tego już się nie przeskoczy.
piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(8) Re: Ludwik Martel z dnia 2006-11-30, 22:54 :
Czy to znaczy że juz jest w złym stanie zdrowia??..oglądalem ostatnio film poświęcony Gen Skalskiemu realizowany juz po Jego śmierci.Jest na nim Pan Martel...chyba w niezlej formie...jak mi sie wydaje.
(7) Re: Ludwik Martel z dnia 2006-11-30, 22:34 :
Panie Pawle,    
Odwiedziłem Pana Ludwika, w II połowie października. Niestety, co bardzo przykre, pora zapomnieć o telefonach, spotkaniach, wizytach - jak wspomina Franek, trzeba było o tym pomyśleć wcześniej, dziś już na to za późno! Wypada jedynie czekać na książki o gen. Skalskim i Polish Combat Team    
pozdrawiam    
Krzysztof Kubala
Krzysztof KubalaDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(6) Re: Ludwik Martel z dnia 2006-11-30, 22:08 :
Proszę Panów...autorów wczesniejszych postow...ktorzy są w kontakcie z Ludwikiem Martelem..o pomoc.    
Czy byliby Panowie uprzejmi przy okazji kontaktu z Panem Ludwikiem wspomniec o mojej prosbie i czy zgadza sie na podanie mi swojego adresu???    
Dziękuję,pozdrawiam    
Paweł
(5) Re: Ludwik Martel z dnia 2006-11-30, 22:02 :
nie no ja rozumiem w sumie takich ludzi.....bo po co ktos Im ma zawracac glowę na stare lata zwlaszcza po tym wszystkim co niektórzy z Nich przeszli.Tym bardziej, że może maja jakies obawy odnośnie tego co ktoś taki jak ja może chciec.Ale z drugiej strony to "ostatnie okazje" zeby porozmawiac z takimi ludzmi.    
Przynajmniej pozostaje czekanie na wspomnianą książkę o PFT..Czy wiadomo kiedy się mozna jej spodziewac na naszym rynku???    
PS..Z tego co wiem jest pisana książka o Gen. Skalskim autorstwa Katarzyny Ochabskiej???Co z tą książką???    

znalezionych: 14, strona 1 z 2
«  -  1  2  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców