W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Polemiki! (2016-12-01,07:12)

Zmieniłem tytuł wątku i treść tematu. Wydaje się, że będzie bardziej odpowiedni. Poza tym nic się nie zmieniło.    

W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 239, strona 9 z 24
«  -  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  -  »

(159) Re: Polemiki! z dnia 2006-11-27, 14:11 :
Panie Tomku,    

jesli chcesz Pan byc tak pomocny, to zamiast wypisywac bzdury, zacytuj Pan dwie przydatne informacje z niemieckich dokumentow odnosnie Wielunia. Troche Panu pomoge, zebys Pan dlugo nie szukal:    
1.Podaj Pan godzine pierwszego startu I./StG 76    
2.Podaj Pan godzine pierwszego startu I./StG 77.    

Jesli ja bym to zrobil, kilku forumowiczow zaraz by sie na mnie rzucilo, ze jakie to ja znowu klamstwa wypisuje. Wiec daruje sobie.     

Pozdr.    
Marius    
Marius EmmerlingDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(158) Re: Polemiki! z dnia 2006-11-27, 10:33 :
Panie Tomku,    

gdzie jest napisane, ze Warszawa byla "latwym celem"?    

Jesli Pan nie jestes slepy i rozumiesz po polsku, to znajdziesz Pan w moich pracach wiele uwag dotyczacych dobrze strzelajacej polskiej art. plot. Luftwaffe stracila totalnie w Polsce ponad dwa razy wiecej samolotow od ostrzalu plot, niz przez polskie mysliwce, co mowi samo przez sie.    

Puszczasz Pan niepotrzebnie dlugie monologi. Przeciez pytanie bylo calkiem proste. Zobacz post 125.    

M.E.    
(157) Re: Polemiki! z dnia 2006-11-27, 01:35 :
Piotr niestety nie umiem ci dac do twego Pytania odpowiedzi.    

Co do naszego ziomka i bidaka z Kanady to niech Pan nie liczy na pomoc ze strony Pana Emmerlinga. Jak Pan zauwazyl w calej rozmowie czy dyskusji nie umie Emmerling udokumetowac swych wypowiedzi ani jednym kakretnym dokumetem a wymaga Pan od niego tak skakretyzowanego szczegolu ktorym jest podanie zrodla informacji.     

Pomijajac juz fakt braku czasu....Panie Emmerling my zrozumiemy Panska nieobecnosc na kilka godzin tylko Na Boga niech Pan pomoze ziomkowi na obczyznie. No chyba ze Polak poza niemcami lub Polska to nie ziomek....albo poczuwa sie ktos do innego ziomkostwa......    

Jako historyk Panie Emmerling wprowadza Pan niewiele aby pomoc ludziom w poznawaniu historii a czy to przypadkiem nie cel naszej prcy a nawet pozwole sobie powiedziec obowiazek? No chyba cos przegapilem....    

Odpowiedz ktora Pan podal to absurd !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wstydzil by sie Pan!    

Tomek
Tomasz RajkowskiDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(156) Re: Polemiki! z dnia 2006-11-27, 01:18 :
Panie Emmerling,    

Pozwalam sobie jeszcze raz wrocic do tematu obrony Warszawy. Ja twierdze dalej ze Warszwa nie byla takim latwym celem jak Pan o tym pisze. Uparl sie Pan tej Brygady Poscigowej jak zep psiego ogona. Laik lub osoba niewtajemniczona w temet czytajaca Panska teze lub przyklad powinna wnioskowac ze po odciagnieciu z obrony miasta Brygady Poscigowej miasto bylo bezbronne a Luftwaffe spacerowala i zrzucala babki na miasto.    
I tu dochodze do punktu o ktory mi chodzilo w temacie obrony Warszawy. Pisze Pan jak by Warszawa byla niedzielnym spacerem recisty na kawe do pobliskiej kawiarni. Obrona miasta trwala duzo dluzej jak tylko do 6 wrzesnia i byla bardziej kapleksowa jak Pan to twierdzi. Majac dokumetacje powinien Pan dobrze o tym wiedziec, chyba ze wyluskal Pan to co pan potrzebuje.     
Wojna powietrzna to nie tylko walka miedzy dwoma samolotami to tez walka powietrze ziemia , ziemia powietrze. Niemcy niestety bolesnie i dosyc szybko zmusieli stwierdzic ze artyleria jest ostatnim pierscieniem obrony ktory moze byc niezmiernie skuteczny. Polacy duzo wczesniej rozpoznali walory takiej obrony, gdzie niemcy swa pycha wygrazali sprzymierzonym walorami swej niewatpliwie poteznej Luftwaffe. Nie zawsze w wojnie liczy sie ilosc zestrzelonych samolotow, celem artylerii przeciwlotniczej broniacych miast jest w pierwszym zedzie niedopuszczenie wrogich bombowcow do „ulozenia“ sie nad celem do celnego ataku. Dopiero potym faktorze dochodzi zniszczenie wrogiego samolotu jako celu.     
Nie bede skakal po calej Luftwaffe przytaczajac przykldy z roznych jednostek nie wniesie to nic nowego do sprawy dlatego pozostaje dalej przy naszej stalej St.G.2.    
Jak juz wspomialem miasto bronilo sie dalej i to bardzo skutecznie, swiadcza o tym meldunki wyzej wymienionej jednostki, to przyklady.    

10.09.39    
Przy pierwszym ataku celem sa trzy mosty na wisle znajdujace sie w Warszawie.    
Odnosnie obrony napisano w pooperacyjnym meldunku: Silny ogien artylerii przeciwlotniczej z wszystkich stron, szczegolnie obrona mostow szczegolnie na polodniowej stronie. Nurkowanie przerwano na 3000m z powodu silnego ostrzalu.    
Natomiast w uwagach napisano: Wiele samolotow ma dziury po ostrzale artylerii.    

Nastepne dwa naloty na Prage posiadaja wpis : Obrona jak meldunek 20 (czyli pierwszy).    

13,09.39    
Cel: „Zachodnia czesc Warszawy“ w „spacerze“ tym bierze cala Luftflotte 1 i odziwo mimo wydawalo by sie miazdzacej przewagi w powietrzu widnieje w meldunku pooperacyjnym w rubryce obrona jedno jedyne zdanie:    
Stärkste Flak-Abwehr aller Kaliber. Tak jak poprzednio nalot na miasto wysokosc 6500m z czego na wskutek ataku przy 3000 m zostaje przerwane nurkowanie.    

Takich przykladow jest mnostwo np. 20.09.39, 24.09.39 itd. W meldunku z dnia 25.09.39 jest nawet zarzut do I./St.G.77 o podaniu blednej informacji o zniszczeniu gniazd artylerii OPL. Dlczego?...poniewaz ....St.G.2 wpadla nad miastem w niespodiewany ogien zaporowy Polskich altylezystow lekkich oraz ciezkich baterii OPL. Na wysokosci 1800 atak zostaje przerwany a Stukasy chronia sie w Chmurach i gnaja do domu!     

Nie spodziewam sie odpowiedzi gdyz te fakty sa oczywiste a zostaly wyciagniete z dokumetacji, nie bede przytaczal dalszych przykladow bo zanudze nimi forumowiczow. Podobnych meldunkow bylo mnustwo w odniesieniu do Warszawy, Modlina, Skierniewic itd....    

Tomek     
Tomasz RajkowskiDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(155) Re: Polemiki! z dnia 2006-11-27, 01:11 :
Pan nie masz czasu? O to ciekawe, połowa postów to Pańskie oględne riposty (ktos tu sugeruje , że to retoryka a ja ostrzegam by nie mylić wodolejstwa z retoryką). Odpowiada Pan pytaniem na pytanie. Ja ciągle czekam na konkrety w sprawie 6 wrzesnia. To oczywiscie drobny przykład, ale jak wiadomo diabeł czai się w szczegółach.     
Pisze Pan , że '' Niemieccy piloci związali walką polskie mysliwce i w ten sposób chronili powolne Henschle.'' Cos mi to z Pańską ripostą na Forum koliduje no i oczywiscie z relacją Skalskiego. To w końcu związali czy dali drapaka? Pan domniemywa , że był rozkaz niewiązania się w walce czy był rozkaz? Jeżeli był to kto , na podstawie cytatu go złamał? ''Całe starcie zakończyło się bez rozstrzygnięcia'' . Jakie starcie, pytam?    
Mam jeszcze pytanie (tym razem nie do p.Emmerlinga, czy raczej jego piękniejszej połowy) lecz do Franka, Tomka czy p.Jacka: o jakie zestrzelenie chodzi p.M.E w tomie drugim na str.120. Chodzi mi konkretnie o zestrzelenie przez załogę Olt.Lorcha PZL z Brygady Poscigowej w godz.14.30-16.32. ''Maszyna rozbiła się o ziemię'' - pisze M.E. Czy oprócz książki jest jeszcze jakis slad?
piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(154) Re: Polemiki! z dnia 2006-11-26, 23:52 :
Panie Adamie,    

Na pewno pomoga Panu inni forumowicze mieszkajacy w Polsce. Na temat niemieckich dokumentow nie bede sie tu teraz wypowiadac, gdyz nie mam na to czasu. Kilka szczegolow znajdzie Pan w trzecim tomie "Luftwaffe nad Polska".    

Pozdrawiam,    
M.E.    

(153) Re: Polemiki! z dnia 2006-11-26, 23:40 :
Panie Franku,    

jakie oskarzenie?    

Marius
(152) Re: Polemiki! z dnia 2006-11-26, 23:28 :
Powoluje sie Pan na dokumentacje niemicka (Wielun) Czy moze nam Pan podac jaka? Jednostka, data, kto napisal, podpisal, itp. To moze byc bardzo ciekawe. Kanada jest moim krajem osiedlenia, wiec do krajowej literatury mam ograniczony dostep.
Adam J.Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(151) Re: Polemiki! z dnia 2006-11-26, 23:15 :
Panie Emmerling, Pan już da spokój swojej żonie i niech Pan przepisze literka po literce raport Pniaka. To chyba nie jest aż tak trudne?    
Jak Pan się z tym upora, to będzie Pan mógł zadawać pytania. Na razie padło w pańską stronę oskarżenie i niech się Pan broni!
Franek
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(150) Re: Polemiki! z dnia 2006-11-26, 23:00 :
Panie Adamie,    

jezeli Pan az tak nalega, to podam Panu pewna informacje, aby Pan sobie poszperal najpierw w literaturze, nawet polskiej. Na pewno Pan cos tam dla siebie znajdzie.    
O to cytat z polskiej ksiazki, ktory ewentualnie wskazuje na jedna z przyczyn, dlaczego Wielun zostal zbombardowany:    
(Zbigniew Gnat-Wieteska:15 Pułk Piechoty „Wilków”, Pruszków 1996 r., s. 24.)    

Dywizja – wchodząca w skład Armii „Łódź” gen. dyw. Juliusza Rómmla, zamykając drogę przewidywanego marszu głównego sił niemieckich ze Sląska przez Łódź na Warszawę – zajęła stanowiska obronne między Wartą i Widawką; od m. Strońko (wyłącznie) do Chrząstowy (włącznie), mając Oddział Wydzielony (36. pp LA, dywizyjna kompania kolarzy por. Anatola Trusowa, I dywizjon 28. pal kpt. Piotra Kuleszy i kawalerię dywizyjną mjr. Jana Motza) w Wieluniu.    

Prosze szczegolnie zwrocic uwage na "kawalerie dywizyjna". W niemieckich meldunkach jest mowa o probie unieszkodliwienia jednostki kawalerii.    

Zalaczam kolejne pytanko: gdzie stacjonowal sztab 28 DPiech.?    

Zycze milej zabawy. Oczywiscie mam nadzieje, ze takze i Pan sprobuje odpowiedziec na moje pytania (sa tylko dwa).    

Pozdrawiam,    
M.E.    

znalezionych: 239, strona 9 z 24
«  -  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców