W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Polemiki! (2016-12-01,07:12)

Zmieniłem tytuł wątku i treść tematu. Wydaje się, że będzie bardziej odpowiedni. Poza tym nic się nie zmieniło.    

W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 239, strona 11 z 24
«  -  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  -  »

(139) Re: Polemiki! z dnia 2006-11-26, 19:01 :
Panie Mariusie myślę, że do niczego nie dojdziemy. Dobrze przynajmniej, że dowiedzieliśmy się o co Panu chodziło. Przedstawił Pan w swoich książkach historię działań LW na podstawie niemieckich dokumentów i z punktu widzenia jej lotników.    
Teraz, jak już Pan wie czego polscy czytelnicy oczekują z niecierpliwością będę czekał na kompleksowe opracowanie o lotniczym wrześniu 1939 roku.    

Z pozdrowieniami    
W.G
(138) Re: Polemiki! z dnia 2006-11-26, 18:56 :
Panie Adamie,    

dam Panu zagadke. Jak Pan ja rowiaze, to proponuje, ze Pan sie znowu zglosi.     
Pytanie specjalnie dla Pana: kto policzyl ofiary cywilne w Wieluniu?    

Prosze troche poszperac w ksiazkach, w internecie i gdziekolwiek, i to calkiem na spokojnie.    

M.E.
Marius EmmerlingDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(137) Re: Polemiki! z dnia 2006-11-26, 18:51 :
Jacku,    

gdybysmy sie we wszystkim "pieknie zgadzali" to o czym dyskutowalibysmy na piwie?    

Dobrze, ze kazdy z nas ma w swoich pracach takie "slabsze punkty" ...    
Te punkty wyjasnimy i porozmawiamy o ladnych kobietkach.    

Pozdrawiam,    
Marius
(136) Re: Polemiki! z dnia 2006-11-26, 18:10 :
Czy Wielun takze zaliczal sie do tych celow militarnych?
Adam J.Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(135) Re: Polemiki! z dnia 2006-11-26, 17:52 :
Panie Tomku,    

jesli ktos w miesiac wystrzeliwuje cala amunicje, to trudno cos twierdzic o dobrym przygotowaniu do wojny.    

Przeciez prosilem Pana o jakies dowody wzgledem tych He 111. To ile ich zostalo zestrzelonych? Czekam na odpowiedz.    

Pan pozwoli na jeszcze jedno pytanie:    
Ile razy udalo sie Brygadzie Poscigowej rozbic formacje nieprzyjaciela i przeszkodzic dyonom Heinkli w bombardowaniu wyznaczonych celow militarnych?    

Pozdr.    
M.E.    
(134) Re: Polemiki! z dnia 2006-11-26, 17:43 :
Panie W.G.,    

takze zaden niemiecki lotnik nie napisal nic o "tchorzostwie" polskiego lotnika. Ile razy mam powtarzac, ze Niemcy podali w dokumentach swoje wrazenia ze spotkan z mysliwcami. Jest to ogolny obraz calosciowy, ocena "szarej masy". Jesli czyta Pan cos innego, to powinien sie Pan zastanowic, czy to nie ma cos wspolnego z Panskim uprzedzeniem wobec Niemcow.    

Np. odnosnie Brygady Posc. 1 wrzesnia jest nawet calkiem odwrotnie. Niemcy zanotowali, ze polskie mysliwce byly bardzo agresywne, mimo iz w osiagach znacznie ulegaly samolotowi Bf 110C.    

Uznalbym takie sformulowanie za komplement. Jednakze wojna nie trwala jeden dzien, a zalamania psychiczne na pewno sie zdarzaly - w miare coraz bardziej widocznej pogarszajacej sie sytuacji wojskowej...    

"Bezkrytyczny patriotyzm" - w tym wypadku - nie ma absolutnie nic wspolnego z polityka. Chodzi o cos calkiem innego. Niech Panu to ktos inny wytlumaczy.    
Hitleryzm, faszyzm, itd. , sa to pojecia, ktore nie maja wiele wspolnego z Luftwaffe. Z tego co dej pory slyszalem, zaden niemiecki lotnik nie byl czlonkiem partii.     

Pozdrawiam,    
M.E.
(133) Re: Polemiki! z dnia 2006-11-26, 16:52 :
Pannie Emmerling o jakim obiektywizmie pan mowi?    
O tym jak juz podalem w czesniej jako przyklad nierozroznajac swiadomie atakow osmiu samolotow od osmiu atakow?    
Czy o tym ze He111 paradowaly nad Warszawa bez problemow?    
Wie Pan doskonale....przynajmiej powinien Pan wiedziec ze Luftwaffe miala problemy z Polska artyleria przeciwlotnicza nad Warszawa. Mowia o tym dokumety wielu jednostek bioracych udzial w nalotach na miasto!    
Czy ten obiektywizm do Pana nie doszedl.    

Nikt nie zaprzecza ze Niemcy byli lepiej przygotowani do tej wojny w innym przypadku dostali by kopa.    

Tomek
Tomek RajkowskiDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(132) Re: Polemiki! z dnia 2006-11-26, 15:21 :
Panie Mariusie, zwlekałem z napisaniem tego co bardzo ładnie wyłuszczył Jacek Kutzner i co od początku staramy się Panu przekazać.    
Już kilkakrotnie pytał Pan "gdzie napisałem, że polscy lotnicy to tchórze". Nie, Pan nigdzie nie napisał, Pan tylko przytoczył wypowiedź niemieckiego lotnika, osiągnął to co zamierzał i nie podjął żadnego komentaża.    
Pisze Pan o uprzedzeniu. Gdybym był uprzedzony napisał bym "...hitlerowskiego, faszystowskiego lotnika". Więc niech Pan przestanie z " bezkrytycznym patriotyzmem". Daleki jestem od upolityczniania tego forum ale pewnie nasze veto w Brukseli to też "bezkrytyczny patriotyzm" a umowa byłego premiera Niemiec z Putinem to...(?)    

Z poważaniem    

W.G
(131) Re: Polemiki! z dnia 2006-11-26, 14:06 :
Panie Emmerling    
Niech Pan nie kłamie zarówno w sprawie niedoszłej książki, jak i rzekomego uwiarygadniania dokumentów niemieckich przez dokumenty polskie. Nie rozliczył się Pan jeszcze z jednego(!) raportu Pniaka, a dokumentów takich jest bez liku.
Franek
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(130) Re: Polemiki! z dnia 2006-11-26, 14:05 :
Marius!    

I Ty i ja wyraziliśmy już swoje poglądy i przedstawiliśmy oceny. Wygląda na to, że w pewnych sprawach pozostaje nam się „pięknie różnić”.     

Pozdrawiam     
Jacek KutznerDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 239, strona 11 z 24
«  -  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców