miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Zdjęcie (2022-08-24,10:00)

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów rozpoznaje lotnika ze zdjęcia?


WojtekDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 98, strona 9 z 10
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  -  »

(18) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-14, 12:54 :
...brzmi kusząco. W razie draki, Franku mój email znasz:) ...a czy ów młodzieniec z falującą grzywą nad ''Bieńkowskim" to nie przypadkiem Buchwald?
piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(17) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-14, 12:49 :
...nie ukrywam też, że interesuje mnie jegomosć ze zdjęcia nr.2. Twarz dosyć charakterystyczna a nic mi nie mówi. Wklejam inny fragment tego samego zdjęcia - te twarze nie powinny sprawić kłopotu, natomiast pytanie co łączyło tych trzech panów?

piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(16) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-14, 12:42 :
Właśnie dostałem "opieprz", że to Wilczewski. W każdym razie Skalskiego tam nie widzę. ;)    
A przy okazji dostałem coś, czego szukałeś i nie znalazłeś, a co Cię także może interesować. ;P
Franek
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(15) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-14, 12:23 :
No więc? ... ...co do Gabszewicza zgadzam się z Tobą Franku, Bieńkowskiego nie kupuję...
piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(14) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-14, 11:33 :
Pierwszy z lewej na 8 to Bieńkowski. 7 to nie Gabszewicz. A dlaczego nikt nie analizuje widocznych stopni, odznaczeń czy gap? Toć to olbrzymia pomoc w identyfikacji.
Franek
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(13) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-13, 21:47 :
Cytat:
Jesli idzie o zdjęcie pierwsze a własciwie jego fragment, pochodzi z serii wykonanych podczas dekoracji lotników jaka odbyła się w londyńskiej dzielnicy Hammersmith a przeprowadzonej przez Iżyckiego. Na odwrocie jednego ze zdjęć widnieje data 21.07.1945. Obok lotnika , którego twarz tu umiesciłes , widnieje też m.in. B.Arct. Zatem idąc tym tropem można pokusić się (tu usmiech do Pana Zenka) o sprawdzenie kto jeszcze tego dnia był dekorowany. Roboty sporo, bo z kolejnego zdjęcia wynika że niemała grupa lotników...
    
    
Nie, nie, to nie tak!!! Arct miał VM nadane na początku 1944 r., dokładną datę sprawdziłem jeszcze od Kuby. Fotka którą wkleiłem jest z połowy 1945 r., a więc rok później (poza tym, widać paski S/Ldr które Arct dostał dopiero w czerwcu czy lipcu 1944 r.). Na tym zdjęciu poza tym widać (tzn. kto ma ten widzi), że Arct nie dostaje VM, tylko ma już baretki wszystkie w komplecie.     
    
Pomysł Grzesia (impreza "wyrównawcza") jest w miarę sensowny:    
(11) - Łokuciewski, niewola;    
(10) - Szczęsny, niewola (jaki zachudzony!!!);    
(8) - Wilczewski, Wyszkowski, niewola;    
pierwsze zdjęcie - Ścibior (??? podejrzenie) i Arct - niewola!    
    
(7) - czy to nie Gabszewicz?
WojtekDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(12) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-13, 19:14 :
Zdjęcie z 6 postu - to może być Śnieć
Grześ
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(11) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-13, 16:44 :
... czy jak choćby ta... to wciąż ta sama impreza:)

piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(10) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-13, 16:43 :
Patrząc na twarze można pomysleć Grzesiu, że możesz mieć rację:)

piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(9) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-13, 16:14 :
To zdjęcie jest o tyle ciekawe, że odnajduje na nim Wyszkowskiego i Wilczewskiego. Czyżby była to impreza wyrównawcza dla jeńców wojennych, czy to tylko takie moje domniemanie?
Grześ
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 98, strona 9 z 10
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców