miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Zdjęcie (2022-08-24,10:00)

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów rozpoznaje lotnika ze zdjęcia?


WojtekDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 98, strona 8 z 10
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  -  »

(28) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-16, 16:54 :
Cytat:
po jaką ch...ę stoi w tym ogonku?
    
    
Zdjęcie 21     
Mjr pil. SZCZEPAN śCIBIOR po powrocie z niewoli (pierwszy z lewej strony) stoi w tym ogonku, żeby odebrać Virtuti Militari (przyznany jeszcze chyba w 1941 roku)    
    
Pozdrawiam.    
Remigiusz Gadacz
Remigiusz GadaczDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(27) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-16, 11:59 :
...sprzedam rower - tanio; szczęnięta owczarka niemieckiego, bez rodowodu oddam w dobre ręce; dostałem cos, czego szukałes... a co Cię może zainteresować; mam cos ale nie dam...albo może dam...jeszcze zobaczę...    
Franku, nie róbmy na miłosć boską podforum ''pytanka do Franka''. Masz cos dla mnie- pisz na meila, bo go dobrze znasz. Nie chcesz udostępnić tego co masz, też dobrze - życie toczy się dalej.    
Moja kolej... ok. Wobec tego daj znać jak posuwają się sprawy organizacyjne i czy spotkałes się z gosciem, którego adres, telefon i rozkład dnia Ci podesłałem. Napisz też (dalej na meila) czy mam dalej kontynuować rozmowy z RAF Northolt na temat tej sprawy... może jakis kolejny dzień spędzić w rozjazdach?    
W tamtej sprawie też rąk nie załamuję - patrz fragmenty zdjęć. Płyną z bardzo daleka ...bezinteresownie...
piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(26) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-16, 01:00 :
>...brzmi kusząco. W razie draki, Franku mój email znasz:)    
Znam, ale teraz Twoja kolej. ;)
Franek
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(25) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-15, 22:48 :
Ostatni z prawej to Rogowski i to na pewno...:)
Grześ
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(24) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-15, 17:13 :
Kto rozpozna ciąg dalszy. Zdjęcie wykonano w listopadzie 1940 r. w Northolt. Według dotychczasowych ustaleń na zdjęciu stoją od lewej: 1. J. Radomski, 3. J. Zumbach, 4. B. Grzeszczak, 5. T. Sawicz, 6. W. Łokuciewski, 7. B. Mierzwa, 8. Z. Henneberg, 9. J. Kent, 10. E. Szaposznikow, 11. M. Pisarek, 12. M. Wojciechowski, 13. M. Ferić/F. Kornicki (?), 14. M. Bełc, 15. S. Karubin, 18. S. Brzeski, 19. J. Rogowski (?), 20. K. Wünsche, 21. J. Kaňa.    
    
Aha - zdjęcie jest duże. Żeby zobaczyć je w normalnych rozmiarach (forum zdjęcia zmniejsza) - trzeba plik pobrać na dysk.    


WojtekDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(23) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-14, 16:04 :
Cytat:
Tu jeszcze nie ma medali, tam są. Podobnie może być z Arctem. No bo po jaką ch...ę stoi w tym ogonku?
    
    
Arct odbierał VM jako F/Lt. Na zdjęciu jest jako S/Ldr (czemu obciąłeś mu rękawy :))?    
Ma baretki. Nie dawano baretek przed dekoracją!    
Nie wygląda nawet na to, żeby miał być dekorowany Krzyżem Walecznych, bo na zoomie baretek widać dobrze trzy okucia na KW...    
    
Może dostawał Odznakę Honorową za Rany i Kontuzje? Chociaż szczerze mówiąc w ogóle nie jestem pewien, czy jest było to nadawane razem z innymi odznaczeniami...?    
    
Cytat:
No bo po jaką ch...ę stoi w tym ogonku?
    
    
No po prostu chce wycałować Mateusza po powrocie z niewoli :)

WojtekDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(22) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-14, 15:40 :
...na wszelki wypadek raz jeszcze z zapytaniem:kto to?

piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(21) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-14, 15:32 :
Po pierwsze moja wina, bo wkleiłem plik o tej samej nazwie co ''gabszewiczowy''. Własnie, gdyby nie nakrycie głowy powiedziałbym że Jeka...    
Teoretycznie Wojtku masz rację, bo nie widzę kto jeszcze w tej randze mółby być ...ale...    
Oczywiscie Buchwald to był tylko taki pomysł, istotnie nawet wzrost cos nie taki...    
Natomiast odnocząc się do Twojej wczesniejszej wypowiedzi: podpis pod każdym zdjęciem z tej serii jest ten sam- ''Dekoracja lotników przez gen.Iżyckiego''. Zwróć też uwagę na pierwszego z prawej i rzuć okiem na zdjęcie nr.8. Ten sam? Tu jeszcze nie ma medali, tam są. Podobnie może być z Arctem. No bo po jaką ch...ę stoi w tym ogonku?

piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(20) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-14, 15:07 :
Cytat:
Pierwszy z lewej na 8 to Bieńkowski. 7 to nie Gabszewicz. A dlaczego nikt nie analizuje widocznych stopni, odznaczeń czy gap? Toć to olbrzymia pomoc w identyfikacji.
    
    
No jak nie analizuje? Na starej fotce nr 7 (tam gdzie był Gabszewicz; zdjęcie się podmieniło jak Piotr dodał inne o tej samej nazwie - GRZESIU ZRÓB COŚ Z TYM AAAAAAAAAA!!!) była obwódka G/Cpt'a na czapce... Młoda, choć pulchna buzia, to obstawiałem na Gabszewicza...    
    
Cytat:
...brzmi kusząco. W razie draki, Franku mój email znasz:) ...a czy ów młodzieniec z falującą grzywą nad ''Bieńkowskim" to nie przypadkiem Buchwald?
    
    
Jakiego Bieńkowskiego? Przecież ten facet to Wilczewski!    
Chyba nie Buchwald, Buchwald nie ma (i nie miał) takiego podłużnego nosa, inne brwi i niższe czoło.    
    
(19) - pierwszy z lewej na dole - Brzeski.    
Ponadto zgadzam się z opinią, że na jedne z fotek jest Czesław Śnieć.     
A ktoś mnie popiera, że w goglach jest Henneberg?
WojtekDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(19) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-14, 13:07 :
''W każdym razie Skalskiego tam nie widzę."    
...ja też nie, choć...kłócić się jednak nie będę...

piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 98, strona 8 z 10
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców