miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Zdjęcie (2022-08-24,10:00)

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów rozpoznaje lotnika ze zdjęcia?


WojtekDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 98, strona 7 z 10
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  -  »

(38) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-22, 20:35 :
Cytat:
Zgadza się, został zestrzelony przed dekoracją.
    
    
A było to tak:     
Jak zapisał to w swoim dzienniku lotów bojowych Michał R. Kowalski, jeden z uratowanych lotników, który unikając niewoli przedostał się do Wielkiej Brytanii.    
Proszę zwrócić uwagę, że samolot został zestrzelony przez myśliwca nocnego a nie jak dotychczas podawano ogniem artylerii przeciwlotniczej

Remigiusz GadaczDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(37) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-22, 20:30 :
Cytat:
Zgadza się, został zestrzelony przed dekoracją.
    
    
A było to tak:     
Jak zapisał to w swoim dzienniku lotów bojowych Michał R. Kowalski, jeden z uratowanych lotników, który unikając niewoli przedostał się do Wielkiej Brytanii.    
Proszę zwrócić uwagę, że samolot został zestrzelony przez myśliwca nocnego a nie jak dotychczas podawano ogniem artylerii przeciwlotniczej

Remigiusz GadaczDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(36) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-18, 23:32 :
Zgadza się, został zestrzelony przed dekoracją.
Zenek
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(35) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-18, 23:21 :
Nie wiem czy taka prozaiczna, Krzyże VM wydawano 18 i 21 sierpnia dla lotników z dywizjonów bombowych, a następne 5 września. Odbyły się dwie lub trzy dekoracje przed zestrzeleniem!
ZenekDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(34) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-18, 22:55 :
Cytat:
Może Ścibor nie był wtedy dekorowany? Jaka mogła być przyczyna?
    
    
Bardzo prozaiczna.    
Po prostu nie było Go już w Wielkiej Brytanii.    
    
PRISIONER OF WAR po zestrzeleniu w nocy 5/6.08.1941 roku
Remigiusz GadaczDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(33) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-17, 18:08 :
Proszę mi napisać z jakiego dnia jest to zdjęcie grupowe pilotów 303 z postu 24?    
Grześ
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(32) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-17, 17:13 :
Do Grzesia Temat 25 , jest kilka zdjec z tego dnia , Rogowski nie mial w czasie robienia fotek skorzanego plaszcza tylko kortke mudurowa z kamizelka rat. Nie mam mozliwosci technicznych zeby zdjecie wstawic na strone ale jest bardzo znane zdjecie zwane "po locie " w rzeczywistosci pozowane , lotnicy na tle samolotu ida na kamere , po prawej miedzy Hennebergiem a Szaposznikowem jest Rogowski bez "skory" . Oba zdjecia t tego samoego dnia .
agatDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(31) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-17, 09:29 :
Oczywiście Ścibior powinno być!!
ZenekDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(30) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-17, 09:27 :
Mjr pil. Szczepan Ścibor został odznaczony VM zarządzeniem z 11 sierpnia 1941r. 18 sierpnia z Referatu Odznaczeń wydano dużą liczbę Orderów VM min. dla Ścibora, Poziomka, Jarkowskiego, Pożyczki i Chodyry, związane to było z dużą dekoracją ( widać to na fotce z dekoracji Chodyry). Może Ścibor nie był wtedy dekorowany? Jaka mogła być przyczyna? Trzeba dotrzeć do rozkazów 305 db.    
Zdjęcia nr 8 i 21 nie zostały prawdopodobnie wykonane tego samego dnia. Trudno zrozumieć, że widoczny na nich porucznik ( nie mogę odczytać gapy) chwilę po dekoracji odpina odznaczenia i przyczepia baretki, musi być różnica minimum jednego dnia.
ZenekDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(29) Re: Zdjęcie z dnia 2006-11-16, 20:26 :
Twoja kolej, bo wysłałem mejla i się nie doczekałem odpowiedzi. ;)
Franek
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 98, strona 7 z 10
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców