Royal Air Force
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Polscy piloci w RAF (2008-01-10,15:25)

Witam. Mam pewien bardzo poważny problem. Dostałem listę osob, które kiedyś uczęszczały do mojego liceum i w czasie II wojny światowej służyły w RAF. Są to Pankiewicz Adam i Burkiewicz Henryk o któryj już co nieco znalazłem. Jednak potrzebuję jeszcze informacje na temat Wittmanna Ernesta, Wolnika Józefa i Petruszki Aleksander. Jeśli ktokolwiek wie gdzie mogę znaleźć te informacje, lub wie w jakich dywizjonach służyli, co robili itd. to ardzo serdecznie proszę o pomoc. Z góry dziękuję.    
Pozdrawiam    
Kacper    
MOŻLIWY KONTAKT NA GG: 9015672
Kacper SzarekDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 17, strona 1 z 2
«  -  1  2  -  »

(17) Re: Polscy piloci w RAF z dnia 2008-01-10, 15:25 :

Witam,    

Ad. post.1 - do podanej biografii dołączone jest zdjęcie ( w czapce).    
Żródło " Ku czci poległych lotników 1939-1945". Praca zbiorowa.    

W.G
W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(16) Re: Polscy piloci w RAF z dnia 2008-01-10, 15:05 :

Witam,    

Ad. post.1 - do podanej biografii dołączone jest zdjęcie ( w czapce).    
Żródło " Ku czci poległych lotników 1939-1945". Praca zbiorowa.    

W.G
W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(15) Re: Polscy piloci w RAF z dnia 2008-01-10, 00:30 :
Cytat:
Jaś Kwiatkowski    
Chciałem zobaczyć wspomnianą fotkę, ale link jest już nieaktywny, może warto było jednak zamieścić foto ;)

www.polishairforce.pl/promocjaxiiizdj/6.jpg
W
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(14) Re: Polscy piloci w RAF z dnia 2008-01-09, 18:29 :
Chciałem zobaczyć wspomnianą fotkę, ale link jest już nieaktywny, może warto było jednak zamieścić foto ;)
Jaś KwiatkowskiDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(13) Re: Polscy piloci w RAF z dnia 2008-01-07, 17:26 :
Trafiłam przypadkiem na to forum i ze wzruszeniem czytam o Olku - wuju mojego męża, młodszym bracie mojego teścia, Miłosława Petruszki, to wspaniałe... Dorota Petruszka
Dorota PetruszkaDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(12) Re: Polscy piloci w RAF z dnia 2006-11-04, 20:28 :
Wojtek jest bardzo dociekliewy, proszę nie utrudniać mu wszelkiej pomocy i następnym razem napisac p jakie Liceum chodzi. Zajmie to mu mniej czasu a zawsze może pomóc. A nawiasem: szanujmy się, jak nie kłócimy się, to zawsze można coś konstruktywnego osiągnąć (wiadomo o kogo chodzi).    
ZenekDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(11) Re: Polscy piloci w RAF z dnia 2006-11-04, 18:08 :
Cytat:
No ale przed wojną szkoła nazywała się to inaczej... Państwowe Gimnazjum im. Adama Mickiewicza...?

Tak;) Tak się nazywało. Dzięki za info;)
Kacper Szarek
(10) Re: Polscy piloci w RAF z dnia 2006-11-04, 17:01 :
Cytat:
A i jeszcze jedno. Petruszka to ten w czapce, który znajduje się za tymi dwoma postaciami, czy ten który się tak uśmieha i patrzy się na aparart, czy kamerę? Pozdrawiam

Na zdjęciu są 4 osoby. Jes tam tylko jedna osoba druga od prawej - to właśnie Petruszka (czyli mężczyzna bez nakrycia głowy, uśmiechający się, patrzący po przekątnej na ręcę mężczyzny siedzącego jako pierwszy od lewej).    

Cytat:
Dziękuję wszystkim za informacje. Petruszka ukończył III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie;) Pozdrawiam;)

No ale przed wojną szkoła nazywała się to inaczej... Państwowe Gimnazjum im. Adama Mickiewicza...?
WojtekDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(9) Re: Polscy piloci w RAF z dnia 2006-11-04, 12:07 :
A i jeszcze jedno. Petruszka to ten w czapce, który znajduje się za tymi dwoma postaciami, czy ten który się tak uśmieha i patrzy się na aparart, czy kamerę? Pozdrawiam
Kacper Szarek
(8) Re: Polscy piloci w RAF z dnia 2006-11-04, 12:03 :
Dziękuję wszystkim za informacje. Petruszka ukończył III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Tarnowie;) Pozdrawiam;)
Kacper Szarek

znalezionych: 17, strona 1 z 2
«  -  1  2  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców