W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Piotr Łaguna (2012-09-20,01:32)

Noszę to samo nazwisko co Piotr Łaguna (Dywizjon 302) i szukam informacji o nim. Jest to prawdopodobnie mój kuzyn. Może ktoś zna inne fakty z jego życia niż te dostępne w internecie?
AgaDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 25, strona 2 z 3
«  -  1  2  3  -  »

(15) Re: Piotr Łaguna z dnia 2008-06-17, 17:59 :
Ród Łagunów jest w miarę dobrze opisany w Herbarzu Bonieckiego a ten dostepny jest w internecie!    
Stefan
Stefan Plis-MarszyckiDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(14) Re: Piotr Łaguna z dnia 2007-06-06, 13:50 :
Jeżeli masz jakieś pytania to możemy porozmawiać na GG 3459019.
Jan ŁagunaDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(13) Re: Piotr Łaguna z dnia 2007-06-04, 17:50 :
Dziękuję za wyjaśnienia. Oczywiście nie mam żadnych pretensji W.G. Niestety w moja najbliższa rodzina to wąskie grono, młodo poumierali i stąd ta niewiedza. Nie znałam dziadka, ani jego braci i dlatego dopiero teraz odkrywam rodzinne dzieje.    
Serdecznie pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Agnieszka Łaguna
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(12) Re: Piotr Łaguna z dnia 2007-06-01, 14:53 :

Przepraszam Franku ale jak już wspomniałem na tym forum, jestem w trakcie czytania " Ku czci..." i do tego okresu jeszcze nie dotarłem. Czytam wolno bo chcę sobie porównać to opracowanie z innymi. Post pisałem w warunkach dalekich od domowej biblioteczki.
W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(11) Re: Piotr Łaguna z dnia 2007-05-31, 22:46 :
Rozumiem, że Ku czci nie zasługuje na miano literatury, skoro podaje, że ppłk. Łaguna zginął na Spitfire IIB P8331 RF-M?
Franek
(10) Re: Piotr Łaguna z dnia 2007-05-31, 17:56 :

Pani Ago, Koledzy z tego forum to dżentelmenii i jako krewnej wybitnej postaci naszego lotnictwa nie chcą robić przykrości zaprzeczając Pani przypuszczeniu co do samolotu w jakim zginął P.Łaguna. W dniu w którym zginął 1 Polskie Skrzydło Myśliwskie składało się z trzech dywizjonów: 303, 306 i 308. 303 i 308 latały na Spitfire'ach a 306 na Hurricane'ach. W literaturze podaje się, że P.Łaguna zginął w Spitfire (darujmy sobie próby odmiany) nie podając czy w oznaczeniu 303 (RF) czy 308 (ZF) oraz numeru.     
Mam nadzieję, że nie ma Pani do mnie pretensji za te kilka słów wyjaśnienia (próby wyjaśnienia).
W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(9) Re: Piotr Łaguna z dnia 2007-05-29, 16:04 :
Za wcześnie, jego twarz przypomina mi mojego ojca..    
Nie jestem specem, ale wydaje mi się, że latał na Hurricane. Spitfire dotarł chyba później do naszych lotników....?
Aga Łaguna
(8) Re: Piotr Łaguna z dnia 2007-05-28, 19:02 :
Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie całą rodzinę.    
Jestem córką Jerzego Łaguny, który jest z kolei synem Stefana Łaguny i Zofii z Szydłowskich Łaguny. Dziadek miał trzech braci Stanisława, Władysława i Kazimierza.     
Czy pomożecie połączyć nasze "gałęzie w jedno drzewo"?    
Chciałabym dotrzeć do korzeni i dowiedzieć się czegoś o swoich przodkach. Dorosłam do tego, a niestety coraz mniej jest osób, od których można uzyskać informacje....    
Pozdrawiam gorąco w imieniu swoim i mojego ojca.
Aga Łaguna
(7) Re: Piotr Łaguna z dnia 2006-10-09, 19:22 :
Niestety, mjr Łaguna chyba zbyt wcześnie poległ, przez co jego postać uległa prawie zupełnemu zapomnieniu. Miło słyszeć, że jego żonie udało się wydostać z nieludzkiej ziemi, on nie miał tego szczęścia. Jako ciekawostkę mogę podać, że silnik jego Spitfire został wydobyty i znajduje się w rękach prywatnych.
Franek
(6) Re: Piotr Łaguna z dnia 2006-10-07, 08:38 :
Witam!    
Na początek pozdrawiam rodzinę :) Piotr był mojego dziadka Henryka rodzonym bratem. Wiem o nim tyle co większa część rodziny (z opowiadań i książek). Jedno muszę przyznać patrząc na jego zdjęcie (które dostałem od jego żony:) ), facet miał pozytywne nastawienie do życia i szkoda że tak młodo zginął. Jeszcze raz pozdrawiam
Jan ŁagunaDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 25, strona 2 z 3
«  -  1  2  3  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców