W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Tadeusz Kostuch (2015-02-01,09:03)

Drodzy Koledzy!    
Czy ktos moze mi powiedziec jaki numer ewidencyjny mial F/Sgt. Tadeusz Kostuch oraz kiedy i gdzie sie urodzil?     
Kostuch latal w 315 dywizjonie, zostal zestrzelony 21.02.45.
Thomas RajkowskiDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 11, strona 1 z 2
«  -  1  2  -  »

(11) Re: Tadeusz Kostuch z dnia 2015-02-01, 09:03 :
Słuszna uwaga. Nie doczytałem ze zrozumieniem    
Dziękuję bardzo.
Andrzej Sroka[89.79.120.196]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(10) Re: Tadeusz Kostuch z dnia 2015-02-01, 02:26 :
Cytat:
Proszę mi powiedzieć gdzie tu mam błędy.

Fragment dotyczy 316 Dywizjonu, nie zaś 315, w którym latał Tadeusz Kostuch.
piotr
[86.129.75.176]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(9) Re: Tadeusz Kostuch z dnia 2015-01-28, 20:47 :
Witam Wszystkich serdecznie.    
Mam pytanie, bowiem przeglądając ten wątek znalazłem u siebie takie zapiski:    
"316 Sqn otrzymał zadanie rodeo na dalekich tyłach niemieckich aż do miejscowości Satzwedel. Dywizjon atakował transport kolejowy. W trakcie ataku ostrzelano stojące na stacji cysterny. Potężny wybuch jednej z nich spowodował zniszczenie przelatującego nad nim Mustanga. Zginał sierż Stanisław Zych. Ponadto drugi Mustang został poważnie uszkodzony i pilot ppor Zbigniew Sosnowski lądował przymusowo i dostał się do niewoli. Z lotu tego nie powrócił również ppor Dyrmont-Jussewicz. Nikt nie widział co się z nim stało. W drodze powrotnej por Cholaja zestrzelił niemiecki samolot łącznikowy Storch"    
Nie ma tam nic o Tadeuszu Kostuch. Proszę mi powiedzieć gdzie tu mam błędy.     
Pozdrawiam serdecznie.    
Andrzej Sroka[89.79.120.196]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(8) Re: Tadeusz Kostuch z dnia 2014-12-20, 18:02 :
Dzień dobry Panu,    

przesyłam zdjęcie Pana Tadeusza Kostucha, które zeskanowałem ze zbiorów Pana Mariana Jankiewicza - pilota 315 Dywizjonu - za jego zgodą (biogram - pl.wikipedia.org/wiki/Marian_Jankiewicz).    

Panowie Tadeusz i Marian byli ze sobą zaprzyjaźnieni. Pan Marian Jankiewicz w rozmowach, które z nim przeprowadziłem wspominał o zestrzeleniu Pana Tadeusza i o tym, że spotkali się po wojnie - po jego uwolnieniu z niewoli.    

Na tym oryginalnym zdjęciu znajduje się dedykacja Pana Tadeusza dla serdecznego przyjaciela - Pana Mariana Jankiewicza.    

Serdecznie pozdrawiam,    

Cezary Bem.    

Cezary Bem[89.73.8.72]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(7) Re: Tadeusz Kostuch z dnia 2011-05-08, 20:50 :
Tadeusz Kostuch ur . 21 czerwca 1920 roku we Lwowie był synem Jana i Anieli.Przed II Wojną Swiatową mieszkał we Lwowie .Został zesłany na Kołymę .Wrócił stamtad z Armia gen. Andersa i w w efekcie końcowym przedostał się do Wielkiej Brytani ,gdzie był pilotem RAF -u w Dywizjonie 315.Został zestrzelony nad Niemcami 21 lutego 1945 roku i dostał się do niewoli niemieckiej.    
Tadeusz Kostuch wyjechał do Stanów Zjednoczonych .Mieszkał najpierw w Chicago ,a potem w Torrance w Kaliforni az do swojej smierci ,która miała miejsce w lutym 2003 roku .Ożenił się z Włoszką Marcelle .    
Miał dwie córki Aleksandrę i Janinę.Jego ostatnie miejsce zamieszkania :     
2931 Plaza Del Amo ,Unit :122 ,TORRANCE ,CA 90503.W Torrance mieszkał około 50 lat.    
Tadeusz Kostuch był bratem mojej mamy Marii Onyszkiewicz ur.11 grudnia 1914 r. ,zm.7.03.1981 r.,a moim wujem.Miał druga siostrę Kazimierę Kelles-Krauze.Była najmłodsz z rodzeństwa.    
Wuj pracował w zakładach optycznych dla NASA az do emerytury.    
Był autorem projektów /wynalazków ,które zostały zastosowane podczas lotów kosmonautów amerykańskich na Księżyc i w satelitach.Był człowiekiem o pogodnym usposobieniu ,sympatycznym,inteligentnym.Lubił podrózować .Co roku wyjezdżał z rodzina w rózne zakatki swiata skad przysyłał nam widokówki.Miał ładny charakter pisma.Po raz pierwszy przyjechał do Polski w 1962 roku.To było swieto dla naszej całej rodziny.Potem był jeszcze w polsce trzy razy w latach 80-tych i 90 - tych .Moja mama przez całe swoje zycie utrzymywała ze swoim ukochanym bratem kontakt listowny.    

Anna Faber[46.113.255.99]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(6) Re: Tadeusz Kostuch z dnia 2006-04-28, 22:58 :
Witam Serdecznie wszystkich rozmowcow.    
Panie Piotrze czy moglby mi Pan pomoc w nawiazaniu kontaktu z gen. Anderszem, bylbym brdzo wdzieczny za pomoc w tej sprawie. Prosze o katakt na maila. [email protected]    

Czy ktos ma zdjecie Kostucha, poza tym w sieci?
(5) Re: Tadeusz Kostuch z dnia 2006-04-28, 01:50 :
Owszem, zglosil chec pozostania na terenie Brytyjskiego Imperium (pkt.6); w pkt. 33 podaje ze chce pracowac w przemysle, adresu stalego nie podano a jedynie sluzbowy RAF St. Dunholme Lodge. Nie doszkalal sie wowczas w zadnym zawodzie, co sugerowaloby jego pozniejsza kariere. Oprocz tzw. zoltych kart sa jeszcze inne, mniejsze, gdzie mozna dowiedziec sie o losach danej osoby. Karta Kostucha jest pusta.    
w punkcie 6 - czy jest czlonkiem Samopomocy Lotniczej - nie.
piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(4) Re: Tadeusz Kostuch z dnia 2006-04-28, 01:20 :
Powinni mieć tam informację, czy zgłosił się na powrót do kraju, czy poszedł przez PRC. To też jest punkt zaczepienia.
Franek
(3) Re: Tadeusz Kostuch z dnia 2006-04-27, 23:11 :
Tadeusz Kostuch urodzil sie we Lwowie, gdzie tez do wybuchu wojny pracowal jako kreslarz.    
Rozmawialem dzis z gen.Anderszem na jego temat. T.A.doskonale pamieta ten ostatni lot i zestrzelenie obu pilotow (Donocik i Kostuch), ktore bylo ponoc wynikiem brawury i braku subordynacji Donocika.    
Ostatnim znanym adresem Kostucha jest niestety Dunholme Lodge. W kartotekach SLP nic. Gdyby utzymywal ze SLP kontakt bylby adres czy ew. data smierci.
piotr
(2) Re: Tadeusz Kostuch z dnia 2006-04-26, 19:13 :
Wielkie dzieki!!    
Czy posiada moze Pan lub ktos inny zdjecie lub inne informacje imiona rodzicow itd? Co stlo sie z nim po wojnie?    
Bede wdzieczny za kazda wiadomosc i informacje.    
Dziekuje

znalezionych: 11, strona 1 z 2
«  -  1  2  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców