miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Dywizjon 307 - poszukuje publikacji, informacji w Internecie itp (2019-09-16,19:05)

Mój dziadek, Witold Szpaczyński, służył w Dywizjonie 307 - tyle tylko wiem bo nie lubił    
opowiadać o tamtych czasach a ja byłem jeszcze małym chłopcem kiedy zmarł (w Warszawie).    
Pozostało mi po dziadku zaledwie kilka pamiątek i zasłyszanych historii z czasów wojny.    
Od pewnego czasu myślałem, że było by dobrze zweryfikować historie, które dziadek nam opowiedział,    
i dowiedzieć się czegoś więcej o jego losach w Anglii w czasie wojny.    
Od 8 lat sam mieszkam w Anglii więc któregoś dnia może zdecyduję się odwiedzić te same miejsca    
gdzie mojemu dziadkowi udało sie przeżyc wojnę.    

Robert MaciagDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 32, strona 4 z 4
«  -  1  2  3  4  -  »

(2) Re: Dywizjon 307 - poszukuje publikacji, informacji w Internecie itp z dnia 2004-12-01, 13:06 :
Dzięuje bardzo za informację.    
Z jakiego źródła korzystałeś (jeśli to nie jest tajemnica) ?    
Na stronie PSR odlazłem link do Service Records MOD w Hayes.    
Właśnie wysłałem do nich email z zapytaniem o zasady dostępu do informacji.    
Mieszczą się bardzo blisko od mojego miejsca pracy więc jest szansa, że czegoś się od nich dowiem.    

W bibliografii strona Myśliwcy poleca publikację : Andrzej R. Jańczak "Przez ciemnię nocy. Dzieje 307 Nocnego Dywizjonu Mysliwskiego Lwowskiego 1940 - 1947".    
Próbowałem wczoraj poszperać na stronie WLOP aby się dowiedzieć jak zamówić tą ksiazkę.    
Na razie bez skutku (email address do WLOP podany na stronie Myśliwcy chyba jest nie aktualny).    
Być może trzeba będzie zadzwonic do redakcji.    

Jeszcze raz dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Robert MaciagDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: Dywizjon 307 - poszukuje publikacji, informacji w Internecie itp z dnia 2004-12-01, 12:43 :
Szanowny dziadek był mechanikiem w 307. To oznacza, że niestety nie będzie zbyt wielu informacji o nim. Może Pan udać się do Instytutu Sikorskiego w Londynie i spróbować tam poszperać.
Franek
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 32, strona 4 z 4
«  -  1  2  3  4  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców