miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Dywizjon 307 - poszukuje publikacji, informacji w Internecie itp (2019-09-16,19:05)

Mój dziadek, Witold Szpaczyński, służył w Dywizjonie 307 - tyle tylko wiem bo nie lubił    
opowiadać o tamtych czasach a ja byłem jeszcze małym chłopcem kiedy zmarł (w Warszawie).    
Pozostało mi po dziadku zaledwie kilka pamiątek i zasłyszanych historii z czasów wojny.    
Od pewnego czasu myślałem, że było by dobrze zweryfikować historie, które dziadek nam opowiedział,    
i dowiedzieć się czegoś więcej o jego losach w Anglii w czasie wojny.    
Od 8 lat sam mieszkam w Anglii więc któregoś dnia może zdecyduję się odwiedzić te same miejsca    
gdzie mojemu dziadkowi udało sie przeżyc wojnę.    
    

Robert MaciagDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 32, strona 1 z 4
«  -  1  2  3  4  -  »

(32) Re: Dywizjon 307 - poszukuje publikacji, informacji w Internecie itp z dnia 2019-09-16, 19:05 :
Panie Robercie, bardzo proszę o kontakt. Nazywam się Urszula Sakłak, nie mogę skontaktować się z Panem ani przez Myheritage, ani przez Genealogów, dlatego piszę tutaj. Potomkini Szpaczyńskich z Wołynia szuka rodziny, przez przypadek poprosiła mnie o pomoc. Byc moze jesteście Panstwo spokrewnieni, dlatego proszę o kontakt: [email protected]    
Pozdrawiam serdecznie:)
Urszula Sakłak[162.158.103.155]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(31) Re: Dywizjon 307 - poszukuje publikacji, informacji w Internecie itp z dnia 2018-05-23, 17:51 :
Panie Remigiuszu, a tu Pan sprawdzał ?? www.pism.co.uk/dokumenty_lot.htm
Henryk Juszczak[172.69.190.52]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(30) Re: Dywizjon 307 - poszukuje publikacji, informacji w Internecie itp z dnia 2018-05-21, 18:47 :
Witam Panie Henryku.    
    
Dziękuję za link.    
Znam zarówno tę stronę jak i jej twórcę - Wilhelma.     
    
Zależy mi jednak na kontakcie z Panem Adrianem Raczyńskim.    
Posiadam w swoich zbiorach lotniczych kilka pamiątek dotyczących obserwatora z 2 PL Kraków (por. obs. Wacława Raczyńskiego).     
    
Pan Adrian w w temacie pod numerem 6 napisał o nim:    
    
Cytat:
Przez przypadek wszedłem na forum, ale skoro już jestem to poproszę o pomoc. Tak się składa, że brat mojego ojca, Wacław Raczyński również służył w Dywizjonie 307 Lwowskim, przynajmniej takie informacje uzyskałem od rodziny. Wujek był bardzo mało kontaktowy, po wojnie mieszkał w USA, gdzie też zmarł. Z tego co wiem to był obserwatorem i również latał na Mosquitach. Gdzie mógłbym znaleźć jakieś informacje na temat jego służby, itp?
    
    
Chciałbym przy pomocy rodziny spróbować opisać to co posiadam i ewentualnie - jeśli rodzina nie ma zdjęć - podzielić się ich kopiami.    
    
Pozdrawiam    
Remigiusz Gadacz
Remigiusz Gadacz[162.158.102.166]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(29) Re: Dywizjon 307 - poszukuje publikacji, informacji w Internecie itp z dnia 2018-05-20, 17:59 :
www.polishsquadronsremembered.com/ Panie Remigiuszu tu jest sporo nie tylko o 307
Henryk Juszczak[172.69.190.28]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(28) Re: Dywizjon 307 - poszukuje publikacji, informacji w Internecie itp z dnia 2018-04-05, 19:04 :
Witam.    
    
Od 2004 roku minęło "trochę czasu".    
Prośba o kontakt z Panem Adrianem Raczyńskim.    
    
Podany w poście meil jest nieaktywny.    
    
Remigiusz Gadacz
Remigiusz Gadacz[178.36.223.185]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(27) Re: Dywizjon 307 - poszukuje publikacji, informacji w Internecie itp z dnia 2006-02-23, 23:12 :
Proszę skontaktować się mailem, to wyślę wyciąg z inwenarza Instytutu, w celu zorientowania się w zawartości kolekcji.
Robert GretzyngierDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(26) Re: Dywizjon 307 - poszukuje publikacji, informacji w Internecie itp z dnia 2006-02-23, 22:41 :
Robercie,    
a nie orientujesz sie czy 301 Dyon i 1586 Eskadra tez doczekaly sie rownie upozadkowanego archiwum?    
przyznaje, ze coraz powazniej rozwazam kilkudniowy wyjazd do Londynu specjalnie w celu odwiedzenia Sikorskiego. Zastanawiam sie tylko, czy czasami nie okaze sie na miejscu, ze owszem wszystkie dokumenty zapewne sa, ale trzeba do nich najpierw dotrzec (czytaj: odszukac), co stawialoby sensownosc takiego krotkiego wyjazdu w relacji do kosztow pod lekkim znakiem zapytania :-)    
    
pozdrawiam,    
    
Piotr H.
Piotr H.
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(25) Re: Dywizjon 307 - poszukuje publikacji, informacji w Internecie itp z dnia 2006-02-23, 22:11 :
Wszystkich zainteresowanych poszukiwaniem śladów lotników z 307 zapraszam do archiwum Instytutu Sikorskiego w Londynie. Zbiory dotyczące tej jednostki kryjące się pod sygnaturą LOT A.V 51 to kopalnia wiedzy. Są tam dokumenty personalne, akta operacyjne, kronika, dzienniki działań, sprawozdania z pracy. Gdyby każdy dywizjon miał tak zachowaną dokumentację to byłby raj. Proszę przygotować się na wielogodzinne siedzenie w archiwum z wypiekami na twarzy.
Robert GretzyngierDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(24) Re: Dywizjon 307 - poszukuje publikacji, informacji w Internecie itp z dnia 2006-02-22, 21:06 :
9143213 to jest twoj numer gg    
Janek MotykaDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(23) Re: Dywizjon 307 - poszukuje publikacji, informacji w Internecie itp z dnia 2005-12-29, 23:33 :
Witam,    
    
a czy może masz informację n/t Aleksandra Zejdlera (P.780528)? W/g moich informacji w latach 42-43 był w 307 DM. Jakie funkcje pełnił?    
Pozdrawiam,    
    
Mariusz
Mariusz ZejdlerDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 32, strona 1 z 4
«  -  1  2  3  4  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców