miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: 1 marca 1944 - zwycięstwo pilota z 308 (2018-04-24,14:35)

Dzień dobry,    

Szukam informacji dotyczących przebiegu walki powietrznej z 1.3.1944 w wyniku której Sgt. Rybczyński z 308 DM strącił Fw190. W dostępnych publikacjach znalazłem szczegóły takie jak dane alianckiej maszyny (ZF-Y MA683), godzina (16:10) i miejsce zdarzenia (Creil). Znalazłem również ORB z tego dnia, który zapewne był źródłem dla powyższych publikacji.    

To co nie daje mi spokoju, to fakt że nie jestem w stanie znaleźć żadnych informacji opisujących to zdarzenie z drugiej strony. Wprost przeciwnie, Luftlagemeldungen Luftwaffenführungsstab 1.3.1944 zawierają sformułowanie
Cytat:
ein Verlust ist nicht gemeldet.
Przy zestrzeleniu w pobliżu lotniska nie sposób sądzić że Niemcy przegapiliby utratę samolotu. Na dodatek nie jestem w stanie potwierdzić żeby w tym okresie w Creil stacjonowała jakaś niemiecka jednostka używająca Fw190.    

Jakie mogą być przyczyny takiego stanu rzeczy? Pomyłka przy identyfikacji miejsca/maszyny/samego faktu zestrzelenia? Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje i dokumenty dotyczące tego zdarzenia - zwłaszcza raport pilota i ewentualne materiały pochodzące ze strony niemieckiej mogą pomóc w rozwikłaniu tej zagadki.
Michał Olszewski  [188.146.161.99]Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

brak informacji spełniających kryteria wyszukiwania

brak informacji spełniających kryteria wyszukiwania

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców