W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Oświadczenie w sprawie "Polish Air Force 1940-1947. Operations Record Books" (2015-02-07,00:20)

Warszawa 27 stycznia 2015 roku.     

Oświadczenie w sprawie Polish Air Force 1940-1947. Operations Record Books    

W związku z pytaniami związanymi z projektem Polish Air Force 1940-1947. Operations Record Books, będącym swego czasu dostępnym pod adresem: orb.polishaf.pl., informuje, że z nieznanych mi powodów serwis przestał działać.     

Jednocześnie oświadczam:    

1. Wyłączenie serwisu nastąpiło bez mojej wiedzy i bez jakiejkolwiek konsultacji ze mną.    

2. Jakiekolwiek próby nawiązania kontaktu z Panem Piotrem Mikołajskim odpowiedzialnym za informatyczną stronę projektu i wyłączenie serwisu zakończyły się niczym. Pan Piotr Mikołajski nie zareagował ani na prośby ani na możliwe „konsekwencje prawne” w tej sprawie, kierowane do niego za pośrednictwem zarówno poczty elektronicznej jak i Poczty Polskiej (przesyłki polecone).     

3. Jedynym posiadaczem tego, co w ramach projektu udało się zgromadzić (a wiemy jak duża jest to baza danych) jest Pan Piotr Mikołajski, który uniemożliwia jej wykorzystanie w ogólnodostępnej sieci Internet i odmawia do niej dostępu.    

4. Nie posiadałem i nie posiadam ewentualnej kopii strony Polish Air Force 1940-1947. Operations Record Books ani zamieszczonych tam wpisów, będących wynikiem pracy wielu Wolontariuszy. Niestety nie przewidywałem, że znajdzie się wśród nas osoba, która nie tylko zawłaszczy treść udostępnionych przeze mnie dokumentów ale także ich przepisaną treść, przez osoby, które poświęciły swój czas, po to by inni mogli z nich nieodpłatnie korzystać.    

5. Nie zamierzam w niniejszej sprawie podejmować kroków prawnych, choć w moim głębokim przekonaniu, zarówno ja, jak i reszta osób biorących udział w projekcie została przez Pana Piotra Mikołajskiego zwyczajnie oszukana.     

6. Ocenę postępowania Pana Piotra Mikołajskiego pozostawiam innym.    

7. Nie zamierzam i nie będę toczył na ten temat dyskusji w miejscach publikacji niniejszego oświadczenia. Ma ono charakter jednorazowy i informacyjny.     

Z poważeniem    
Jacek Kutzner ([email protected])    

Jacek Kutzner  [88.156.226.193]Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 4, strona 1 z 1

(4) Re: Oświadczenie w sprawie "Polish Air Force 1940-1947. Operations Record Books" z dnia 2015-02-07, 00:20 :
Czyli ogólnie wiadomo ...chodzi o kasę.    

Razem to tylko jesteśmy jak jest wspólny wróg....
Dariusz Kulesza[46.113.209.207]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(3) Re: Oświadczenie w sprawie "Polish Air Force 1940-1947. Operations Record Books" z dnia 2015-02-06, 00:13 :
Szanowny Panie Jacku,    

Z wielkim zdziwieniem przeczytałem Pana oświadczenie. Nie wiem, w jakim celu zostało opublikowane, ale mogę stwierdzić, że nie jest ścisłe w kilku punktach. Szczególnie punkty 3 i 4 są dyskusyjne, bowiem z własnego doświadczenia wiem, że przynajmniej część materiałów przepisanych przez wolontariuszy Pan posiada. Ja swoje przepisane teksty przesyłałem właśnie Panu.    

Zawartość stron internetowych, których adresy są już nieaktywne można w dalszym ciągu znaleźć w sieci. Wystarczy poszukać, np.    

web.archive.org/web/20130605040530/http://orb.polishaf.pl/304sqn/1941-5/1941-08-no-304-squadron-f540    

Treść wpisów można więc w każdej chwili skopiować i użyć później w zbożnym celu. Może Pan uruchomić stronę korzystając z kopii zapisanych w sieci, lub poprosić o ponowne przesłanie przepisanych materiałów przez wolontariuszy. Nic nie jest stracone...    

Co do oceny postępowania Pana Piotra, to radziłbym przypomnieć sobie, co Pan zrobił wcześniej, jednostronnie zrywając kontakt z wolontariuszami. Przestał Pan przesyłać wolontariuszom materiały źródłowe do przepisywania i nie odpowiadał Pan na maile. Faktycznie zamroziło to żywot strony, która daleko przed zakończeniem całego projektu przestała się rozwijać i obumarła. Wylewanie teraz krokodylich łez na projektem, do którego samemu straciło się wcześniej zainteresowanie jest dla mnie niezrozumiałe.    
Ja się nie czuję oszukany, przynajmniej nie przez Pana Mikołajskiego.    

Z poważaniem    
Ryszard Wróbel    
Ryszard Wróbel[46.238.93.207]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2) Re: Oświadczenie w sprawie "Polish Air Force 1940-1947. Operations Record Books" z dnia 2015-01-28, 02:45 :
O take Polske walczyłem ;-)
Karol[90.83.214.113]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: Oświadczenie w sprawie "Polish Air Force 1940-1947. Operations Record Books" z dnia 2015-01-27, 22:29 :
I kij mu w ucho! tudzież... pox on him
Wilhelm Ratuszynski[213.238.104.183]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 4, strona 1 z 1

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców