W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: III/3 Dywizjon myśliwski (2013-12-13,21:19)

Witam :-)    
Na początek wyjaśnię że jestem modelarzem i pasjonatem lotnictwa którego interesuje w szczególności jednostki stacjonujące w Poznaniu i Wielkopolsce. W związku z tym mam prośbę poszukuję zdjęć P-11 i P-23 które latały w składzie lotnictwa Armii Poznań. Z góry dziękuję za pomoc.     
Ps czy książka którą pisał jeden z forumowiczów o wrześniowych działaniach ''poznańskich kruków" się ukazała?
Boros  [77.113.60.25]Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 3, strona 1 z 1

(3) Re: III/3 Dywizjon myśliwski z dnia 2013-12-13, 21:19 :
Sorry za post pod postem ale mam jeszcze dwa pytanie czy jest jakiś wykaz z numerami taktycznymi samolotów używanych w III/3 dywizjonie. Czy piloci mieli przypisane samoloty do siebie czy wsiadało się do tego który został przypisany na ten dzień?
Boros
[77.114.31.222]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2) Re: III/3 Dywizjon myśliwski z dnia 2013-12-13, 18:48 :
Dość długo szukałem tej książki na necie ale nie znalazłem dlatego pytałem na forum. Będę szukał tych czasopism. Bardzo bym chciał by została wydana. Jak już wcześniej wspomniałem interesuję się historią wojenną Poznania i zbieram publikację z tym związane.
Boros
[5.174.31.195]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: III/3 Dywizjon myśliwski z dnia 2013-12-13, 07:48 :
Cytat:
Ps czy książka którą pisał jeden z forumowiczów o wrześniowych działaniach ''poznańskich kruków" się ukazała?

Ta która miała się pojawić w okolicach 2009 roku?     
Nie ;-))    

Niemniej jednak Łukasz Łydżba jej autor opublikował artykuł na temat działań III/3 6 września ("Do broni") monografię jednej z eskadr Dyonu (bodajże 132 nie pamiętam teraz, Aero, 2 części) oraz artykuł na temat ostrzelania przez pilotów III/3 piechoty niemieckiej (Lotnictwo z szachownicą).     
Jest więc co czytać.     

Szczerze powiedziawszy gdy spojrzałem na tytuł wątku myślałem, że Łukasz anonsuje wydanie książki o Krukach.... ;-))    

Pzdr.
Mateo
[145.237.122.110]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 3, strona 1 z 1

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców