W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Pamięci kpr.pil. Mielczyńskiego (2013-11-24,01:36)

Odsłonięto tablicę pamiątkową ku pamięci ppor.Urbana i kpr. pil. Mielczyńskiego.    

www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131108/GRUDZIADZ01/131109540     

Szokująca jest jednak wiadomość, iż radna zabiegała o to od OŚMIU LAT! Podobnie było w sprawie nadania imienia Lotników Koronowskich nowemu rondu w Koronowie. O walce w tej sprawie było na forum. Walce z władzami miasta...Polskimi władzami dodam.    
Również tym razem zadeklarowałem swoje trzy grosze w sprawie lotników i napisałem do wójta oraz pani redaktor, która tak pięknie pisała o historii i pamięci. W dobie e-maili nie doczekałem się żadnej odpowiedzi, choćby " dziękujemy, nie jesteśmy zainteresowani". Nic.    
Jestem pewien, że gdybym wysłał maila do królowej Elzbiety prędzej czy później otrzymałbym odpowiedź z Jej kancelarii. Jakąkolwiek.    
I to jest ta różnica...    

Marek Przybyłowicz  [82.41.216.159]Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 8, strona 1 z 1

(8) Re: Pamięci kpr.pil. Mielczyńskiego z dnia 2013-11-24, 01:36 :
Cytat:
Myślę,że nie jest to jakaś specjalnie zła wola urzędników wolnej RP, żeby blokować nadawanie nazw ulic bohaterów z 1939 czy BoB., lecz ich żałosny poziom wiedzy historycznej.

Ma Pan rację - we wrześniu tego roku zostałem zaproszony przez pewien urząd miejski na zebranie tzw. Komisji Kultury. Radni dyskutowali na temat treści tablicy, którą urząd miał ufundować i uroczyście odsłonić 11 listopada. W pewnym momencie jeden z zaproszonych gości zaproponował, by tablicę poświęcić wszystkim mieszkańcom tej gminy, którzy polegli za wolność Ojczyzny od okresu zaborów do czasów II wojny. I w tym momencie jedna z radnych zapytała: "a to nasza gmina była pod zaborami?"     

Swoją drogą przypomniała mi się też historia jednego z "Bombowców" 301 Dywizjonu, który po 63 latach wrócił w rodzinne strony i któremu to ZUS nie wydał legitymacji kombatanckiej, bo dokumenty wojskowe które okazał były w "języku angielskim a nie polskim".     
wlodekro[83.22.218.197]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(7) Re: Pamięci kpr.pil. Mielczyńskiego z dnia 2013-11-24, 01:34 :
Jest tam kilka innych błędów, ale niestety nie wiem, na czym opierali się autorzy tego tekstu ani kim byli, jak wcześniej napisałem, to są ich lokalne rozgrywki, do których nie jesteśmy dopuszczeni....
marek[82.41.216.159]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(6) Re: Pamięci kpr.pil. Mielczyńskiego z dnia 2013-11-23, 22:47 :
Witam.    
W opisie okoliczności śmierci pilotów należy wprowadzić małą korektę.    
Cytat:
Zadaniem 141 eskadry (9 myśliwców) pod dowództwem kapitana pilota TadeuszaRolskiego...

Wiesiek    
W.G[95.160.67.177]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(5) Re: Pamięci kpr.pil. Mielczyńskiego z dnia 2013-11-23, 17:31 :
A tak na marginesie...Myślę,że nie jest to jakaś specjalnie zła wola urzędników wolnej RP, żeby blokować nadawanie nazw ulic bohaterów z 1939 czy BoB., lecz ich żałosny poziom wiedzy historycznej. Może nie uważali na lekcjach, może byli wtedy na wagarach? Ręce opadają, kiedy wójt Koronowa i jego koteria robią wszystko, żeby zablokować uhonorowanie koronowskich lotników, gdy w tym samym czasie (dane z Google Maps 2013) w Koronowie patronami ulic jest towarzysz Marceli Nowotko, gen. Zawadzki, członek ZPP w Zsrr, Janek Krasicki, i może jeszcze inni "patrioci", ale nie mam już ochoty się w to zagłębiać.    
Oni wszyscy przypomną sobie o historii przed wyborami, żeby utrzymać się przy korycie, potem wszystko wróci do normy...    
Za nic mają głos obywateli, harcerzy, seniorów...bo to nie oni decydują, tylko ci w ratuszu. Trzeba walczyć, prosić, pisać pisma, które zgodnie z najlepszymi bolszewickimi tradycjami pozostają zawsze bez jakiejkolwiek odpowiedzi. A, żeby było śmieszniej, nad tym wszystkim powiewa flaga zjednoczonej Europy...    
Aby przebić się przez to, trzeba im wysłać ekipę z niezależnej telewizji z W-wy, bo lokalnych dziennikarzy mają w kieszeni. Ale i wtedy taki wójt zamknie ekipie drzwi przed nosem, bo on nie ma ochoty albo czasu rozmawiać....    
Polsko, obudź się...
(4) Re: Pamięci kpr.pil. Mielczyńskiego z dnia 2013-11-23, 17:00 :
Tu znajdują się zdjęcia z uroczystości:    

www.rogozno.ug.gov.pl/akt/11112013/11112013.html    

Na uwagę zasługuje też list siostrzenicy ppor.Urbana oraz okoliczności śmierci lotników.
(3) Re: Pamięci kpr.pil. Mielczyńskiego z dnia 2013-11-23, 12:11 :
Takie spory pokazują, gdzie w danym momencie jest Polszu.
Karol[27.17.52.126]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(2) Re: Pamięci kpr.pil. Mielczyńskiego z dnia 2013-11-23, 09:19 :
Gratulacje Panie Marku i szacunek za determinację. W Łosicach od 4 lat jest dziwny opór władz miejskich, aby nadać imię dla ulicy/ronda im. Stanisława Karubina. Warto jednak pisać i apelować do władz. Jak widać po czasie przynosi to efekty. Pozdrawiam.
Sławomir Hordejuk[89.70.189.198]  Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: Pamięci kpr.pil. Mielczyńskiego z dnia 2013-11-22, 23:01 :
adres oczywiście bez słowa " SZOKUJĄCA"- nie wiem dlaczego znalazło się w adresie strony, sorry...

znalezionych: 8, strona 1 z 1

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców