W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Karaś - Karsy i Olszynki (2013-11-17,11:45)

Witam    

Proszę, w miarę możliwości o informację lub źródła do takiego info na temat tych dwóch zestrzelonych samolotów. Karaś z Kars to PZL P-23B Karaś D1/98-K trafiony prawdopodobnie w okolicy Pławna. Jeden z uratowanych pilotów katapultował się. Spadł w miejscowości Katarzyna i tam został znaleziony przez gospodarza który się nim zaopiekował oraz ukrył broń i spadochron. Podkreślam, że jest to wersja córki gospodarza ukrywającego pilota i nie jest to wersja potwierdzona. Osoba przekazująca mi tą informację (wspomniana wcześniej córka) nie żyje od paru lat. Są zdjęcia tego Karasia. Ktoś na forum wspominał, że jest to najbardziej obfotografowany, zestrzelony Karaś.     

Drugi samolot, który spadł na Olszynkach to PZL.23 Karaś z 55 SEBL. Nie wiem jaki nr miał ten samolot. Z opowieści miejscowych wiem, że pilot spadając próbował uderzyć w kolumnę wojsk niemieckich jednak spadł obok drogi , którą poruszała się kolumna. Mieszkaniec Olszynek z wraku zabrał broń za co potem został rozstrzelany lub zabrany na przymusowe roboty do Niemiec. Tutaj nie mam żadnych zdjęć a chciałbym potwierdzić miejsce upadku tegoż samolotu. Mam dwie wersje miejsca upadku z rozbieżnością około 150m.    

Pozdrawiam:    
Darek
Darek S.  [178.37.245.139]Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

brak informacji spełniających kryteria wyszukiwania

brak informacji spełniających kryteria wyszukiwania

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców