W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: 307 w obronie Bristolu (2011-05-15,01:05)

Witam,    

przypadkiem znalazłem bardzo ciekawą stronę: fishponds.org.uk/index.html . Na tej stornie jest To: ttp://fishponds.org.uk/luftbri10.html - wykaz wszystkich strat Luftwaffe w rejonie Bristolu. A tam bardzo ciekawe informacje:    
26 kwietnia 1942- załoga Neyder, Woźny zgłasza 1 Ju 88 - najprawdopodobniej to Ju 88A-4, Wnr.1540, S4+MH of 1/Kü Fl Gr 506. Cała załoga zaginęła po skoku z maszyny.     
Ta sama załoga noc później zgłosiła uszkodzenie Ju 88 z IV/KG 30 - maszyna wróciła na jednym silniku do bazy.     
A teraz najciekawsze- tej samej nocy, załoga Pietrzyk, Krawiecki zgłosiła prawdopodobne zwycięstwo. Wygląda na to, że zaatakowali Ju 88D-1, Wnr.1293 Kü Fl Gr 106 - na jego pokładzie zginął jeden lotnik a maszyna lądowała awaryjnie na lotnisku. Jej uszkodzenia wynosiły 60% - chyba poszła na złom ( jak się mylę, to poprawcie). Nie spotkałem się jeszcze z tymi informacjami nigdzie i mam nadziej, ze zaciekawią innych forumowiczów.    

Pozdrawiam :)    

Ps: Mam takie drobne pytanie. Czy w najbliższym czasie pojawi się więcej raportów bojowych naszych lotników Osobiście uważam, ze te, które już się znajdują na Myśliwcach to coś rewelacyjnego i wręcz nie mogę się doczekać reszty.
Zooy  [83.8.177.122]Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

brak informacji spełniających kryteria wyszukiwania

brak informacji spełniających kryteria wyszukiwania

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców