ny, poszukiwana
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Szukam informacji o pilocie nazwisko Dziedzic ( zginął nad Polską) (2010-10-03,13:31)

witam serdecznie    
Szukam wszelkich informacji i wskazówek gdzie można znaleźć informację o pilotach amerykańskich którzy zginęli nad Polska. Dziedzic był polskim emigrantem w okresie międzywojennym ( jego rodzice wyjechali za chlebem). Ostatnio przeglądając zdjęcia w albumie babci znalazłem jego zdjęcia w mundurze lotników amerk. w adnotacją - zginął podczas lotu nad Polską.     

Szukam wskazówek - od czego mam zacząć?     

pozdrawiam     

Piotr Dodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 2, strona 1 z 1

(2) Re: Szukam informacji o pilocie nazwisko Dziedzic ( zginął nad Polską) z dnia 2010-10-03, 13:31 :
Witam     
Dziękuje za informację. Dostałem wczoraj listę na maila gdzie jest wskazane nazwisko Dziedzic w dywizjonie bombowym. ( czy chodzi o tego samego będę szukał)     
Ile takich lotów wykonywali Amerykanie, jakie były cele nalotów? Gdzie mogę znaleźć dalsze informację ( data śmierci, miejsce, gdzie został pochowany, przebieg służby) Będę wdzięczny za jakiekolwiek informację.     

pozdrawiam piotrek     
gg 8049862
Piotr Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(1) Re: Szukam informacji o pilocie nazwisko Dziedzic ( zginął nad Polską) z dnia 2010-10-03, 01:12 :
Witam.    
Z uwagi, że obecnie koncentruję się na Wrześniu 1939 r. więc nie posiadam przy sobie książki Alfreda Koniecznego "Śląsk a wojna powietrzna lat 1940 - 1944". Przypuszczam, że tam można by było znaleźć to nazwisko. Mogę sprawdzić ale dopiero pod koniec tego miesiąca gdy będę w Dęblinie. Wiem też, że w Polsce jest takie stowarzyszenie zajmujące się identyfikacją grobów lotników amerykańskich, może w najbliższym konsulacie coś będą wiedzieć.    
Z programów telewizyjnych wiem, że pan dr inż.arch. Krzysztof Wielgus też tym się zajmuje, proszę spróbować:    

riad.usk.pk.edu.pl/~a-8/instytut/index.php?page=dr-inz-arch-krzysztof-wielgus-3     

Wiesiek    
W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 2, strona 1 z 1

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców