Royal Air Force
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Czesław Szczukowski (300 dywizjon) (2010-06-13,23:27)

Szukam informacji o Czesławie Szczukowskim. Dotychczas udało mi się ustalić tyle:    
    
Czesław Szczukowski urodził się 4 października 1917 r. w miejscowości Klonowo w powiecie Tuchola.     
4 listopada 1935 r. rozpoczął służbę w 4 pułku lotniczym w Toruniu    
1 października 1937 r. mianowany podoficerem nadterminowym na okres roku    
2 października 1937 r. skierowany do Szkoły Podoficerów Lotnictwa dla Małoletnich do eskadry specjalistów na III kurs fachowy dla radiotechników nadterminowych    
16 lipca 1938 r. powrót do 4 pułku    
1 października 1938 r. przedłużona służba nadterminowa do 30 września 1939 r.    
    
Z września 1939 r. brak danych. Przedostał się do Francji.    
    
We Francji skierowany do Le Bourget, zgłosił się do wyjazdu do Anglii. Do Liverpoolu przybył statkiem, od 26 marca 1940 r. na stacji RAF Manston.    
    
Okres marzec 1940 r. - początek 1941 r. - brak danych.    
    
Zapewne kurs dla radiotelegrafistów oraz kurs zgrywania załóg w 18 OTU w Bramcote.    
    
Od stycznia 1941 r. w 300 Dywizjonie Bombowym "Ziemi Mazowieckiej" w stopniu sierżant radiotelegrafista - Sergeant.    
    
Zginął w 24 locie bojowym, wykaz lotów tutaj:    
www.polishairforce.pl/_1szczukowski    
    
Wszystkich Forumowiczów bardzo proszę o jakiekolwiek uzupełnienia. Poszukuję również fotografii tego lotnika.
WojtekDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 1, strona 1 z 1

(1) Re: Czesław Szczukowski (300 dywizjon) z dnia 2010-06-13, 23:27 :
Witam.    
    
Krótkie uzupełnienie z początkowego okresu szkolenia:    
    
Cytat:
Okres marzec 1940 r. - początek 1941 r. - brak danych.
    
    
Przybył do Wielkiej Brytanii w składzie XIX transportu personelu lotniczego w dniu 26.03.1940 roku. 28.03.1940 roku przyjęty na ewidencję Dyonu Zapasowego Centrum Lotnictwa Polskiego na stacji RAF Eastchurch.     
W tym samym dniu wyjazd w składzie VI rzutu Dyonu Zapasowego na nowe miejsce szkolenia na stacje RAF Manston.    
W maju 1940 roku przeniesienie na dalsze szkolenia na stację RAF Blackpool.    
10.06.1940 przydzielony do klasy szkoleniowej 10.W.A. (specjalizacja łącznościowa). Przejął pełnienie obowiązków starszego klasy.    
03.07.1940 roku awansowany na stopień angielski LAC (rozkaz Nr 156/40 w.e.f. (with effect from) rozkaz z dnia 28.03.1940 roku.    
Po ukończeniu szkolenia ogólnego i teoretycznego skierowany w 1940 roku na szkolenie radiooperatora, przed szkoleniem bojowym.    
    
    
    
    
    
    
    
    
    
Remigiusz GadaczDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 1, strona 1 z 1

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców