W pogoni za Luftwaffe
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Uwaga - K. Janowicz - Bitwa nad Poczałkowem!!!! (2010-03-05,20:06)

Dzień Dobry    
    
Dzisiaj kolega zadzwonił, że zauważył w nowych Militariach XX wieku (No 1 - styczeń-luty 2010) artykuł "Bitwa nad Poczałkowem." Poprosiłem go, żeby mi go kupił, bo interesuje mnie polskie lotnictwo myśliwskie.    
Kiedy przyjechał do firmy zobaczyłem kto jest autorem artykułu....    
Po pracy przeczytałem go i mamy znów garść "nowości", jak w książce "Krew nad Warszawą".    
    
Autor wpisał na konta lotników III/4 DM samoloty, których nie zgłosili. Wiemy, że ranny kapitan Mirosław Leśniewski zameldował zestrzelenie Me 109 lub Me 110. Pozostali lotnicy zgłosili zestrzelenie trzech Junkersów 87. Autor wpisuje na konto toruniaków dwa Me 109 z I(J)/LG 2, które zostały spisane w ciągu dnia ze stanu tej jednostki. Emmerling podaje, że nie zna przyczyn przekazania tych maszyn na remont i nie wyklucza, że jedną mógł uszkodzić myśliwiec, ale brak na to dowodów. Janowicz bez pardonu wpisał obie maszyny na konto III/4 DM.     
    
Mało tego. Napisał, że kpr. pil. Pniak miał uszkodzić Me 110 dowódcy I//ZG 1 Maj. Joachima Friedricha Hutha, który na trafionej maszynie dociągnął do lotniska. Dowodem na to ma być obserwacja przez Pniaka dwusilnikowej maszyny oraz dowody na pożar silnika. W jednym silników na zdjęciu ponoć widać przestrzelinę. Wokół samolotu, który siadł na brzuchu widać pianę gaśniczą, co znaczy, że obsługa lotniska miała gasić pożar spowodowany pociskami Pniaka. Emmerling pisze, że to miało miejsce w trakcie lądowania na nowym lotnisku, a nie po walce z myśliwcami.     
Mało tego według Emmerlinga I/ZG 1 miała faktycznie około południa eskortować Stukasy w rejon Torunia, ale zadanie zostało odwołane!!! Jak w takim razie Me 110-ki z I/ZG 1 mogły walczyć z myśliwcami III/4 DM.    
    
Pan Janowicz ma inne zdanie z tym, że nie podaje na to żadnych dowodów, a raczej swoje domysły.     
Straciłem tylko 13 zł na to czasopismo i jeśli ktoś, nie chce się rozczarować, to niech nie kupuje tej gazetki, chyba, że chce się pośmiać. Mi wystarczyły "wyczyny" autora we "Krwi nad Warszawą". Wolę literaturę faktu (Emmerling), a nie wschodzącą gwiazdę literatury typu "science fiction." Takie książki już mamy, jak Mi 24 rozwalają niemieckie czołgi w 1939.    
    
Stanisław    
    

Stanisław  

znalezionych: 157, strona 1 z 16
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

(157) Re: Uwaga - K. Janowicz - Bitwa nad Poczałkowem!!!! z dnia 2010-03-05, 20:06 :
Po tym, jak tutaj nasrałeś, już nic drastyczniejszego wydarzyć się nie może.
Armagedonius Recycling
  
(156) Re: Uwaga - K. Janowicz - Bitwa nad Poczałkowem!!!! z dnia 2010-03-05, 19:25 :
Prawda w każde progi i do każdej głowy może zawitać, jeśli nie jest zakuta. Ty lubisz czytać Armagedonius, to załóż jakieś konto meilowe, a wyślę Tobie linka, gdzie masz miasto po mieście opisy zbrodni dokonanych na Niemcach przez Polaków w 1939. Nie chcę go dawać na forum, są tam drastyczne zdjęcia.
Mirek
  
(155) Re: Uwaga - K. Janowicz - Bitwa nad Poczałkowem!!!! z dnia 2010-03-05, 07:38 :
Już miałem się nie wtrącać, ale, Mirku, są takie fajne stronki i fora, podajesz do nich odnośniki, zamiast się tam przenieść ze swoimi rewelacjami i błyszczeć. My niegodni, nam już nie pomożesz.
Armagedonius Recycling
  
(154) Re: Uwaga - K. Janowicz - Bitwa nad Poczałkowem!!!! z dnia 2010-03-05, 06:33 :
Weźcie tego mirciunia.... męczy się.    
    
Zmień chłopie zioła.Fane są ale troszku przy mocne.
Dariusz Kulesza  
(153) Re: Uwaga - K. Janowicz - Bitwa nad Poczałkowem!!!! z dnia 2010-03-04, 23:38 :
    
Mirek, a kto zabił dziure w płocie?    
Janosik
  
(152) Re: Uwaga - K. Janowicz - Bitwa nad Poczałkowem!!!! z dnia 2010-03-04, 22:44 :
Do działania przystąpiono dopiero 31 sierpnia i 1 września. Osoby z głębi kraju przewieziono do Berezy Kartuskiej. Aresztowanych wcześniej, jeśli były ku temu prawne podstawy, osadzono w więzieniach. I jednym, i drugim nic nie stało.    
Problem zrodził się natomiast w przypadku województw pomorskiego (z Bydgoszczy około 200 osób), wielkopolskiego i śląskiego: jak i dokąd konwojować? Wojewoda śląski zrezygnował z wykonania zadania, wszystkich zwolnił. Z Pomorza i Wielkopolski wyruszyły piesze kolumny, które połączyły się pod Włocławkiem i dążyły do Warszawy. W okolicach Kutna i Łowicza 9 bądź 10 września internowani doczekali się "wyzwolenia" przez Wehrmacht.    
Jak wynika z dokumentów niemieckich,
Cytat:
z 4500 ludzi uczestniczących w marszu, zginęło 1700.
    
Konwojenci zostali oskarżeni o masowe rozstrzeliwanie jeńców, dobijanie nie wytrzymujących trudów drogi. Zdaniem strony polskiej z kolei przypadki śmierci to przede wszystkim ofiary nalotów Luftwaffe, niemieckich ostrzałów i wyczerpania. Tą kwestią jednak nasza historiografia nie zajęła się dotąd należycie.    
    
Rozmowa z prof. dr. hab. WŁODZIMIERZEM JASTRZĘBSKIM, dyrektorem Instytutu Historii Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego odkrywca.pl/niemiec-obala-mit-przyzwoitego-wehrmachtu,656084.html    
    
Mirek
  
(151) Re: Uwaga - K. Janowicz - Bitwa nad Poczałkowem!!!! z dnia 2010-03-04, 21:48 :
Nic Mirek nie kuma.    
Talibbanen swing.
Dariusz Kulesza  
(150) Re: Uwaga - K. Janowicz - Bitwa nad Poczałkowem!!!! z dnia 2010-03-04, 21:21 :
(149) Re: Uwaga - K. Janowicz - Bitwa nad Poczałkowem!!!! z dnia 2010-03-04, 19:35 :
Normalnie Miruś mnie rozwalił.
Dariusz Kulesza  
(148) Re: Uwaga - K. Janowicz - Bitwa nad Poczałkowem!!!! z dnia 2010-03-04, 19:29 :
Cytat:
i zostali niesłusznie internowani, stracili swoje firmy, nigdy nie dostali za to odszkodowań, chociaż byli Amerykanami.
    
    
Gdybyś ty kiedyś choć przez chwilę zrozumiał, jakim jesteś debilem...    
I co, będziesz na forum "Myśliwcy" prezentował po kolei swoje poglądy na wszystkie tematy???    
W kolejce czekają:    
- aborcja    
- miękkie narkotyki    
- religia w szkołach    
- parytety dla kobiet    
- zywnośc genetycznie modyfikowana    
i sto tysięcy innych.     
Będziesz tu zidiociały błaźnie nauczał na dowolny temat??? Gdzie sie lęgną takie odpadki???    
Romek
  

znalezionych: 157, strona 1 z 16
«  -  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców