miłośników polskiego lotnictwa
Pokaż punkty

.: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :: Forum dyskusyjne :.
Temat: Dwadzieścia minut czytania dziennie... (2018-06-18,10:43)

Pojawia się mnóstwo ciekawych i wartościowych książek, zarówno polskich jak i obcojęzycznych. Wiele jest również opracowań o małym nakładzie, rzekłbym niszowych. Proponuję więc wątek, w którym możemy wpisywać takie książki, na które zwróciliśmy swoją uwagę lub warte są wg Was przeczytania.    
Nie dyskutujmy tutaj szczegółowo o tych pozycjach ale przedstawiajmy je, w krótkiej reporterskiej formie.
RafałDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 114, strona 10 z 12
«  -  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  -  »

(24) Re: Dwadzieścia minut czytania dziennie... z dnia 2009-10-27, 08:45 :
No to moze ja też skorzystam z okazji i zapytam, czy któryś z szanownych forumowiczów zetknął się z dwiema ponizszymi pozycjami Oliviera Clutton-Brocka:    
    
"Footprints on the Sands of Time: RAF Bomber Command Prisoners of War in Germany 1939-45" oraz    
"RAF Evaders: The Complete Story of RAF Escapees and Their Escape Lines, Western Europe, 1940-1945" ?    
    
Pozdrawiam,
Grzegorz KorczDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(23) Re: Dwadzieścia minut czytania dziennie... z dnia 2009-10-27, 06:24 :
Warta uwagi ta książka?     
    
Armand Van Ishoven, The Luftwaffe in the Battle of Britain (Hitler's Forces)     
    
Sądząc po liczbie stron (ok. 120) to chyba żadna rewelacja
Greg S.
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(22) Re: Dwadzieścia minut czytania dziennie... z dnia 2009-10-26, 07:17 :
"Lwowskie puchacze" Jerzego Damsza wcześniej ukazały się w 1990, również w wydawnictwie ZNAK. To nowe wydanie jest, jak mi się wydaje, nieco wzbogacone (przynajmniejjesli chodzi o zdjęcia).    
To bardzo dobra książka, świetnie się ją czyta. A przy tym nie sprawia wrażenia podkoloryzowywania przeżyć wojennych, jak to się czasem zdarza u innych weteranów.    
    
Bardzo ciekawym uzupełnieniem do tej pozycji mogą być "Listy niewsyłane" Witolda Sylwestrowicza wydane w Instytucie literackim w Paryżu w 1988r. Obaj latali w jednej załodze moskita.
Grzegorz KorczDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(21) Re: Dwadzieścia minut czytania dziennie... z dnia 2009-10-26, 00:58 :
Prawdę powiedziawszy nic o tej książce nie wiem. Nie wiedziałem nawet że wyszła. Zwyczajnie podczas dzisiejszej wizyty w domu jednego z weteranów odkryłem tą książkę. Jest bardzo obszerna, zawiera fotografie (nie tylko ze zbiorów rodziny autora ale także udostępnione przez R.G). Mimo, że jako literatura wspomnieniowa pewnie znów znajdzie swych oponentów i niedowiarków, to świetnie że takie pozycje pokazują się jeszcze na rynku (to pierwsze wydanie).     
O treści wypowiem się gdy ją przeczytam.    
A tak na marginesie, co szanowni forumowicze sądzą o książce Franciszka Kornickiego? To też w miarę świeża pozycja (po angielsku wyszła jakiś czas temu).
piotr
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(20) Re: Dwadzieścia minut czytania dziennie... z dnia 2009-10-26, 00:32 :
Rafał,    
Cytat:
Prosimy o krótką własną recenzję i uzasadnienie wyboru.
    
Dobre uzupełnienie do "Przez ciemnię nocy" A.R. Janczaka    
Wiesiek
W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(19) Re: Dwadzieścia minut czytania dziennie... z dnia 2009-10-25, 22:35 :
Piotrze!    
Prosimy o krótką własną recenzję i uzasadnienie wyboru.    
Pozdrawiam serdecznie
Rafał
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(18) Re: Dwadzieścia minut czytania dziennie... z dnia 2009-10-25, 22:29 :
(17) Re: Dwadzieścia minut czytania dziennie... z dnia 2009-10-25, 20:30 :
Dzięki Rafale.    
Kupimy i sprawdzimy (-;    
Wiesiek
W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]
(16) Re: Dwadzieścia minut czytania dziennie... z dnia 2009-10-25, 19:19 :
Cytat:
Zastanawiam się więc czy postawić na nowe ?
Miałem taki sam dylemat. Ta książka to nie "PZL.37 Łoś" wydawnictwa AJ-Press (prawie 500 stron), ale za 28,- masz ciekawą pozycję pod ręką, a znając Twoją pasję badacza, to powinna Ci sie przydać.    
Pozdrawiam
Rafał
Dodaj współrzędne [Odpowiedz]
(15) Re: Dwadzieścia minut czytania dziennie... z dnia 2009-10-25, 19:11 :
Witam.    
Cytat:
O której książce piszesz?
    
Przepraszam, innych zdarza mi się strofować a sam nie podałem nr postu do którego odnosi się moja wypowiedź.    
Oczywiście chodzi o "P-24" A. Glassa.    
Mam już trochę o tym samolocie w: seria TBiU, seria Militaria, i w nieistniejącej już Aero-technika. A jak bym lepiej poszukał to i w jakichś egzemplarzach starej SP.    
Zastanawiam się więc czy postawić na nowe ?     
Postawiłem na Adamka i wygrałem (-; ,więc może masz i rację.    
Wiesiek    
W.GDodaj współrzędne [Odpowiedz]

znalezionych: 114, strona 10 z 12
«  -  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  -  »

Powrót do tematów Powrót do Myśliwców